Jak wybrać odpowiedni pędzel do żelu?

Pędzle do żeluZdarza się tak, że mając nawet najlepsze i najbardziej fantazyjne produkty do stylizacji i zdobienia paznokci, nie jesteśmy zadowolone z tego, jaki efekt udało nam się stworzyć na paznokciach. Tak jak w kuchni mając najlepsze składniki nie zrobimy wykwintnego dania bez porządnego garnka czy patelni, tak w salonie kosmetycznym może nam się nie udać wykonanie świetnych stylizacji bez odpowiednich narzędzi. Zastanówmy się, jak wybrać jedno z nich - pędzel do żelu. Jaki wybrać? Jakimi kryteriami się kierować?

Po pierwsze - rozmiar

Pędzle do żelu oznacza się w zależności od rozmiaru numerami. Im niższy numerek - tym mniejszy jest pędzel. Te najmniejsze opatrzone są najczęściej numerem 4, średnie - numerem 6, a większe - numerem 8. Szerokość pędzla dobrze jest dopasować do szerokości płytki paznokciowej - przy większej powierzchni paznokci na pewno wygodniej nam będzie operować dużym pędzlem, który nie sprawdzi się z kolei przy drobnych dłoniach.

Po drugie - rodzaj włosia

Dwa podstawowe rodzaje włosia w pędzlach do żelu to włosia naturalne oraz włosia syntetyczne. Do nakładania żeli najlepiej sprawdzą się włosia naturalne - jeśli zatem pracujemy z żelami dużo i intensywnie, zdecydujmy się na ten rodzaj materiału, z którego wykonany jest pędzelek do żelu. Wybierając pędzelek do żelu zwróć też uwagę na twardość włosia i wybierz ten, który odpowiada Twojemu stylowi pracy nad zdobieniem paznokci najbardziej.

Po trzecie - kształt

Pędzle do żelu mają generalnie płaski kształt, przypominający języczek. Ułatwia to nakładanie i rozprowadzanie żelu na paznokciach. Może on być jednak zakończony na wiele sposobów. Pędzle do żelu są zakończone najczęściej prostopadle, owalnie lub w szpic. Pędzle prostopadłe sprawdzą się przy budowaniu paznokcia i krzywej C. Pędzel zakończony owalnie będzie idealny do pracowania przy skórkach oraz do tworzenia linii uśmiechu. Pędzla zakończonego w szpic dobrze używa się z kolei do malowania końcówek manicure frenchowego oraz do zdobień typu ombre. Zatem - dla każdego coś właściwego!

Po czwarte - rączka

Jeśli zdecydujemy już o właściwościach tej części pędzla, która będzie nakładała żel na paznokcie, warto skupić się na tej jego części, która przeznaczona jest dla komfortu samej manicurzystki, a zatem na rączce pędzelka do żelu. Może ona być zupełnie prosta, przypominająca długopis lub znany wszystkim pędzelek do farb. Wiedząc jednak, że nad stylizowaniem paznokci spędzimy długie godziny - rozważmy zakup pędzla do żelu z wygodną, ergonomiczną rączką. Sprawdź, czy na przykład pędzelek ze zgrubieniem w miejscu uchwytu będzie dla Ciebie dobrą opcją. Nasze dłonie przy pędzelkach z ergonomiczną rękojeścią będą się mniej męczyć, a i nasze ruchy przy wykonywaniu stylizacji będą pewniejsze i bardziej precyzyjne. To zdecydowanie inwestycja w naszą wygodę! Podobnie jest z wyborem materiału, z jakiego wykonana jest rączka - śliskie tworzywo sztuczne może być mniej poręczne niż dobrej jakości drewno, a i nasze miejsce pracy z eleganckimi narzędziami będzie wyglądało korzystniej. Jeśli zależy Ci na wyjątkowej trwałości pędzelków do żelu - zdecyduj się na przykład na pędzle z metalową rączką, które posłużą Ci bardzo długo. I kolejna rzecz - kolor! Na rynku jest mnóstwo produktów z kategorii pędzelków do żelu w różnych kolorach rękojeści. Jeśli masz marzenie mieć cały salon z motywem koloru różowego - nic nie stoi na przeszkodzie by kupić zestaw pędzelków właśnie w takim kolorze. To może być wygodne, praktyczne, ale i stylowe rozwiązanie!

Po piąte - inne pędzelkowe właściwości

Nie mogąc się zdecydować na jeden rodzaj pędzelka do żelu warto rozważyć opcję pędzelka dwustronnego - z jednej strony możemy mieć na przykład pędzel zakończony w szpic, a z drugiej - owalnie, co daje większe pole do popisu w stylizacji i większą wygodę. Druga część pędzelka może także być w formie końcówki do pracy z ozdobami takimi jak cyrkonie czy cekiny - to jak mieć dwa produkty w jednym, dodatkowo cały czas nawet nie pod ręką, ale w jednej ręce! Kolejną ciekawą opcją jest pędzelek składany - jego włosie jest chronione w ten sposób przed uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Tak jak wspomniano - pędzelek musi spełniać swoje funkcje praktyczne, ale salon stylizacji paznokci to miejsce, gdzie szczególnie zwraca się uwagę na wygląd.

Autor: www.allepaznokcie.pl.

Komentarze