Związki

Apodyktyczny - toksyczny, władczy, dominujący. Jak sobie radzić z osobą apodyktyczną?

Apodyktyczny mężczyznaBez względu na to, kto w naszym otoczeniu jest apodyktyczny, życie z nim nie jest łatwe. Taka osoba jest władcza, ma tendencje do dominowania, nie znosi sprzeciwu. To niejako toksyczna jednostka, z jaką nierzadko przychodzi nam obcować na co dzień. Jak poradzić sobie z apodyktycznym szefem, rodzicem lub partnerem, aby nie ucierpiała na tym nasza samoocena?

Więcej…

 

Zazdrość - jak ją w sobie zwalczyć?

ZazdrośćZacięta mina na wieść o czyimś sukcesie, obsesyjne obserwowanie partnera, który pozmawia z koleżanką, fałszywa życzliwość podczas gratulacji koledze awansu… tak objawia się zazdrość, emocja podstępna i mogąca zniszczyć przyjaźń, miłość, relacje rodzinne… Skąd bierze się zazdrość i jak ją w sobie zwalczyć?

Więcej…

   

Romans - czym jest? Romans w pracy, romans wakacyjny. Plusy i minusy

Romans w pracyFlirt w biurze, nowa znajomość na wakacjach czy nuda w obecnym związku… - to wszystko skończyć się może uwikłaniem się w romans, relację tajemniczą, ekscytującą ale i kuszącą. Romansowanie było, jest i będzie przyjemne.

Więcej…

 

Białe małżeństwo - czym jest, jakie są jego przyczyny i skutki?

Białe małżeństwoCzy da się stworzyć związek bez seksu lub zrezygnować z niego na pewnym etapie bycia razem i mimo to żyć szczęśliwie? Choć dla wielu osób takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia, inni z powodzeniem trwają w białych związkach, czyli relacjach, w których nie uprawiają seksu z partnerem. Dlaczego się na to decydują i jak naprawdę wyglądają białe małżeństwa?

Więcej…