Związki

Pytania dla par

Pytania dla parPraca nad związkiem nie ma końca, codziennie dbamy o naszą relacją i robimy wszystko, aby była trwała i silna. Kluczem do sukcesu jest wzajemny szacunek, zaufanie ale i szczere rozmowy. Punktem wyjścia do tych ostatnich mogą stać się pytania na różnorodne tematy, które warto zadać ukochanej osobie. Wiele z nich to poważne pytania dla par o życiu, ale są tez pytania zabawne, które na pewno poprawią Wam nastrój, a może i wprowadzą romantyczną atmosferę? To łącznie 100 pytań, które na pewno pozwolą Wam poznać się jeszcze lepiej i spędzić miło czas.

Więcej…

 

Białe małżeństwo - czym jest, jakie są jego przyczyny i skutki?

Białe małżeństwoCzy da się stworzyć związek bez seksu lub zrezygnować z niego na pewnym etapie bycia razem i mimo to żyć szczęśliwie? Choć dla wielu osób takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia, inni z powodzeniem trwają w białych związkach, czyli relacjach, w których nie uprawiają seksu z partnerem. Dlaczego się na to decydują i jak naprawdę wyglądają białe małżeństwa?

Więcej…

   

Rocznice ślubu - nazwy, znaczenie, prezenty

Rocznica ślubu"To ich srebrne wesele…", "Będą niedługo obchodzili złote gody…" - każdy z nas ma w rodzinie parę, która świętowała lub będzie świętować okrągłą rocznie ślubu, jak 10-, 25- czy 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. Tak naprawdę jednak swoje nazwy mają więcej rocznic ślubów: od pierwszej do 15-tej co roku oraz od 20-tej aż do 80-tej co pięć lat. Warto je poznać i dowiedzieć się, co oznaczają nazwy poszczególnych godów.

Więcej…

 

Romans - czym jest? Romans w pracy, romans wakacyjny. Plusy i minusy

Romans w pracyFlirt w biurze, nowa znajomość na wakacjach czy nuda w obecnym związku… - to wszystko skończyć się może uwikłaniem się w romans, relację tajemniczą, ekscytującą ale i kuszącą. Romansowanie było, jest i będzie przyjemne.

Więcej…

   

Apodyktyczny - toksyczny, władczy, dominujący. Jak sobie radzić z osobą apodyktyczną?

Apodyktyczny mężczyznaBez względu na to, kto w naszym otoczeniu jest apodyktyczny, życie z nim nie jest łatwe. Taka osoba jest władcza, ma tendencje do dominowania, nie znosi sprzeciwu. To niejako toksyczna jednostka, z jaką nierzadko przychodzi nam obcować na co dzień. Jak poradzić sobie z apodyktycznym szefem, rodzicem lub partnerem, aby nie ucierpiała na tym nasza samoocena?

Więcej…

 

Zazdrość - jak ją w sobie zwalczyć?

ZazdrośćZacięta mina na wieść o czyimś sukcesie, obsesyjne obserwowanie partnera, który pozmawia z koleżanką, fałszywa życzliwość podczas gratulacji koledze awansu… tak objawia się zazdrość, emocja podstępna i mogąca zniszczyć przyjaźń, miłość, relacje rodzinne… Skąd bierze się zazdrość i jak ją w sobie zwalczyć?

Więcej…

   

Osobowość narcystyczna - narcyzm patologiczny - przyczyny, objawy, leczenie

Osobowość narcystycznaNarcyzm to pojęcie powszechnie używane wobec kogoś zapatrzonego w siebie, skupionego na sobie, swoim wyglądzie, opowiadającego o sobie i swoich czynach. Słowo to swój początek ma w greckiej mitologii. Mit o Narcyzie właśnie, opowiada o młodzieńcu, który zakochał się w swoim odbiciu w tafli wody. Stąd potocznie przyjęło się, że narcyz to ktoś zakochany w sobie.

Więcej…

 

Ambiwalencja w związku - jak ją rozpoznać?

Ambiwalencja w związku"Jestem w związku już od ponad 2 lat, kochamy się, niby jesteśmy razem szczęśliwi ale…", no właśnie. Wtedy, gdy pojawia się „ale” pojawiają się wątpliwości i pytania. Czy to koniec miłości? A może mamy do czynienia z ambiwalencją?

Więcej…