Związki

Relacja FWB (friends with benefits) - czym jest? Zalety i wady FWB

Friends with benefits - fwbFWB, czyli friends with benefits to nowy rodzaj relacji, który najbardziej przypadł do gustu młodym ambitnym osobom. Jak pokazują statystyki, na relację FWB najczęściej decydują się młodzi mieszkańcy dużych miast. Są to osoby stawiające na rozwój osobisty i zdobywanie kolejnych szczebli w swojej ścieżce zawodowej, nie szukające miłości, a jedynie seksu, ale nie z przypadkowymi osobami. Friends with benefits to nic innego jak przyjaźń połączona z seksem. Sprawdź, czym dokładnie jest FWB i czy warto wchodzić w taką relację.

Więcej…

 

Białe małżeństwo - czym jest, jakie są jego przyczyny i skutki?

Białe małżeństwoCzy da się stworzyć związek bez seksu lub zrezygnować z niego na pewnym etapie bycia razem i mimo to żyć szczęśliwie? Choć dla wielu osób takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia, inni z powodzeniem trwają w białych związkach, czyli relacjach, w których nie uprawiają seksu z partnerem. Dlaczego się na to decydują i jak naprawdę wyglądają białe małżeństwa?

Więcej…

   

Ambiwalencja w związku - jak ją rozpoznać?

Ambiwalencja w związku"Jestem w związku już od ponad 2 lat, kochamy się, niby jesteśmy razem szczęśliwi ale…", no właśnie. Wtedy, gdy pojawia się „ale” pojawiają się wątpliwości i pytania. Czy to koniec miłości? A może mamy do czynienia z ambiwalencją?

Więcej…

 

Osobowość narcystyczna - narcyzm patologiczny - przyczyny, objawy, leczenie

Osobowość narcystycznaNarcyzm to pojęcie powszechnie używane wobec kogoś zapatrzonego w siebie, skupionego na sobie, swoim wyglądzie, opowiadającego o sobie i swoich czynach. Słowo to swój początek ma w greckiej mitologii. Mit o Narcyzie właśnie, opowiada o młodzieńcu, który zakochał się w swoim odbiciu w tafli wody. Stąd potocznie przyjęło się, że narcyz to ktoś zakochany w sobie.

Więcej…

   

Pytania dla par

Pytania dla parPraca nad związkiem nie ma końca, codziennie dbamy o naszą relacją i robimy wszystko, aby była trwała i silna. Kluczem do sukcesu jest wzajemny szacunek, zaufanie ale i szczere rozmowy. Punktem wyjścia do tych ostatnich mogą stać się pytania na różnorodne tematy, które warto zadać ukochanej osobie. Wiele z nich to poważne pytania dla par o życiu, ale są tez pytania zabawne, które na pewno poprawią Wam nastrój, a może i wprowadzą romantyczną atmosferę? To łącznie 100 pytań, które na pewno pozwolą Wam poznać się jeszcze lepiej i spędzić miło czas.

Więcej…

 

Rocznice ślubu - nazwy, znaczenie, prezenty

Rocznica ślubu"To ich srebrne wesele…", "Będą niedługo obchodzili złote gody…" - każdy z nas ma w rodzinie parę, która świętowała lub będzie świętować okrągłą rocznie ślubu, jak 10-, 25- czy 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. Tak naprawdę jednak swoje nazwy mają więcej rocznic ślubów: od pierwszej do 15-tej co roku oraz od 20-tej aż do 80-tej co pięć lat. Warto je poznać i dowiedzieć się, co oznaczają nazwy poszczególnych godów.

Więcej…

   

Apodyktyczny - toksyczny, władczy, dominujący. Jak sobie radzić z osobą apodyktyczną?

Apodyktyczny mężczyznaBez względu na to, kto w naszym otoczeniu jest apodyktyczny, życie z nim nie jest łatwe. Taka osoba jest władcza, ma tendencje do dominowania, nie znosi sprzeciwu. To niejako toksyczna jednostka, z jaką nierzadko przychodzi nam obcować na co dzień. Jak poradzić sobie z apodyktycznym szefem, rodzicem lub partnerem, aby nie ucierpiała na tym nasza samoocena?

Więcej…

 

Rodzina - czym jest? Rola i funkcje rodziny

Funkcje rodzinyPojawienie się dziecka w rodzinie to z pewnością najważniejszy moment w życiu każdego rodzica. Jest to również ważne zadanie społeczne, gdyż aby kolejne pokolenia mogły istnieć, konieczne jest wydawanie na świat potomstwa. Takiego odpowiedzialnego zadania podejmują się właśnie rodzice. Rodzicielstwo jest zazwyczaj dobrowolne, ale i nieodwracalne. Proces ten nie jest szybki w czasie, zadaniem rodziców nie jest tylko bowiem urodzenie dziecka, lecz jest to powołanie do pielęgnowania nowego człowieka.

Więcej…