Związki

Mizoginizm - czym jest? Przyczyny, objawy i leczenie mizoginizmu

MizoginizmMizoginizm jest ciekawym zaburzeniem, oznacza bowiem niechęć do… kobiet. Odczuwana jest zarówno przez mężczyzn, jak i inne panie, obejmuje zarówno unikanie kontaktów z kobietami, jak i przyjmowanie postawy biernej w ich obecności wśród przyczyn wymienia się traumy emocjonalne ale i błędy wychowawcze. Czy mizoginizm może być groźny i należy go leczyć?

Więcej…

 

Białe małżeństwo - czym jest, jakie są jego przyczyny i skutki?

Białe małżeństwoCzy da się stworzyć związek bez seksu lub zrezygnować z niego na pewnym etapie bycia razem i mimo to żyć szczęśliwie? Choć dla wielu osób takie rozwiązanie jest nie do przyjęcia, inni z powodzeniem trwają w białych związkach, czyli relacjach, w których nie uprawiają seksu z partnerem. Dlaczego się na to decydują i jak naprawdę wyglądają białe małżeństwa?

Więcej…

   

Rocznice ślubu - nazwy, znaczenie, prezenty

Rocznica ślubu"To ich srebrne wesele…", "Będą niedługo obchodzili złote gody…" - każdy z nas ma w rodzinie parę, która świętowała lub będzie świętować okrągłą rocznie ślubu, jak 10-, 25- czy 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. Tak naprawdę jednak swoje nazwy mają więcej rocznic ślubów: od pierwszej do 15-tej co roku oraz od 20-tej aż do 80-tej co pięć lat. Warto je poznać i dowiedzieć się, co oznaczają nazwy poszczególnych godów.

Więcej…

 

Przyjaźń - co to jest, rodzaje przyjaźni, cytaty

PrzyjaźńPrzyjaźń to największy skarb - zapewne wielu z nas może zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza osoby, które posiadają przyjaciela lub przyjaciółkę. Czym jest przyjaźń, jak się zaczyna, jak odróżnić prawdziwą przyjaźń od fałszywej, jakie są rodzaje przyjaźni? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Więcej…