Związki

Romans - czym jest? Romans w pracy, romans wakacyjny. Plusy i minusy

Romans w pracyFlirt w biurze, nowa znajomość na wakacjach czy nuda w obecnym związku… - to wszystko skończyć się może uwikłaniem się w romans, relację tajemniczą, ekscytującą ale i kuszącą. Romansowanie było, jest i będzie przyjemne, kojarzy się nam z wolnością ale i robieniem czegoś zakazanego, co jeszcze bardziej do niego przyciąga. Kiedy i jak można uwikłać się w romans, jakie plusy i minusy ma taka relacja?

Więcej…

 

Osobowość narcystyczna - narcyzm patologiczny - przyczyny, objawy, leczenie

Osobowość narcystycznaNarcyzm to pojęcie powszechnie używane wobec kogoś zapatrzonego w siebie, skupionego na sobie, swoim wyglądzie, opowiadającego o sobie i swoich czynach. Słowo to swój początek ma w greckiej mitologii. Mit o Narcyzie właśnie, opowiada o młodzieńcu, który zakochał się w swoim odbiciu w tafli wody. Stąd potocznie przyjęło się, że narcyz to ktoś zakochany w sobie.

Więcej…

   

Przyjaźń - co to jest, rodzaje przyjaźni, cytaty

PrzyjaźńPrzyjaźń to największy skarb - zapewne wielu z nas może zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza osoby, które posiadają przyjaciela lub przyjaciółkę. Czym jest przyjaźń, jak się zaczyna, jak odróżnić prawdziwą przyjaźń od fałszywej, jakie są rodzaje przyjaźni? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Więcej…

 

Ambiwalencja w związku - jak ją rozpoznać?

Ambiwalencja w związku"Jestem w związku już od ponad 2 lat, kochamy się, niby jesteśmy razem szczęśliwi ale…", no właśnie. Wtedy, gdy pojawia się „ale” pojawiają się wątpliwości i pytania. Czy to koniec miłości? A może mamy do czynienia z ambiwalencją? Ambiwalencja jest terminem psychologicznym i oznacza odczuwanie w jednej chwili dwóch sprzecznych stanów emocjonalnych. W związkach również mamy do czynienia z ambiwalencją ale w nieco innym wydaniu. Jak ją rozpoznać i poradzić sobie z uczuciami, które negatywnie wpływają na nasze wspólne życie?

Więcej…