Dzieci

Jak pomóc dziecku znaleźć pasję?

Dziecko z pasjąPasja zajmuje ważne miejsca w życiu każdego z nas. To coś, co daje nam przyjemność ale i sprawia, że czujemy się ważni, potrzebni, wpływa to na naszą samoocenę, pewność siebie i jakość życia. Pasję możemy odnaleźć w każdym momencie naszego życia. Czy i jak można pomóc odnaleźć ją naszemu dziecku, aby robiło w życiu coś, co lubi i rozwijało się w wybranej sferze?

Więcej…

 

Jak uczyć dziecko okazywać emocje? Poradnik

Jak okazywać emocje?"Współczesny świat nie jest na miarę serc i umysłów dzieci. Ich serca pragną stabilności uczuć, poczucia, że są kochane i że same mogą kogoś kochać. Ich umysły dążą do jasności i przewidywalności zdarzeń, do pewności, że każde z nich do kogoś przynależy, że ktoś im ufa i one też mogą ufać. Wszystko, co niezrozumiałe, co zbyt wieloznaczne i obce może budzić niepokój i poczucie zagrożenia. Dzieci gubią się w coraz bardziej skomplikowanym świecie dorosłych, a równocześnie tylko dorośli mogą im ten trudny świat objaśnić i nauczyć je w nim żyć".

Więcej…

   

Dlaczego dziecko gryzie? Jak oduczyć dziecko gryzienia?

Gryzienie u dzieciDzieciństwo, szczególnie w okresie pierwszych lat życia dziecka to tak naprawdę bardzo trudny i wymagający proces. Dzieciństwo zazwyczaj wspominamy jako dobry czas, pełen zabawy, miłości rodziców, doświadczeń i życia bez większych zmartwień. Jednak tak naprawdę dziecko ma również swoje zmartwienia, które dla nas dorosłych mogą wydawać się błahe. Jako dobrzy rodzice na każdym etapie rozwoju małego człowieka powinniśmy wspierać, rozumieć i dawać mu znać, iż jego problemy są dla nas ważne, nawet jeśli myślimy sobie, że to błahostki.

Więcej…

 

Jak zadbać o psychikę dzieci podczas lockdown'u?

Zdalna edukacja dzieckaPandemia koronawirusa rozprzestrzeniała się w takim tempie, że w marcu 2020 roku większość krajów Unii Europejskiej postanowiła wprowadzić tak zwany lockdown. Obywatele mieli ograniczoną możliwość opuszczenia swoich domów. Wiele firm przerzuciło się na pracę zdalną, a dzieci rozpoczęły edukację przez Internet. Tego rodzaju obostrzenia ujawniły wiele problemów z którymi borykają się na co dzień nie tylko polskie rodziny. Nie da się ukryć, że to dosłowne ograniczenie wolności, zamknięcie negatywnie wpływa na psychikę.

Więcej…

   

Bajki dla niemowląt

Bajki dla niemowlątBajki to nieodłączny element życia każdego dziecka, pełnią one wiele funkcji: są edukacyjne, rozwijają proces myślenia, ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą rozpoznawania, nazywania i okazywania emocji. Kiedy dziecko może po raz pierwszy zetknąć się z bajką? Praktycznie od urodzenia albo… jeszcze wcześniej. Jakie bajki proponować maluchom, aby były dla niego ciekawe i rozwojowe?

Więcej…

 

Imiona dla dziewczynek

Imiona dla dziewczynekSpodziewacie się córki? To wspaniale, przychodzi czas na kompletowanie wyprawki w radosnych, dziewczęcych kolorach, niekoniecznie jedynie odcieniach różu, szykowanie łóżeczka i całego pokoiku, kupowanie zabawek i przygotowywanie miejsca na lalki, których córka z pewnością w przyszłości będzie miała wiele. To również moment podjęcia bardzo ważnej decyzji, a mianowicie wyboru imienia dla Waszej córeczki. Imion damskich jest wiele, jak więc wybrać to najpiękniejsze, które będzie jej towarzyszyło przez całe życie?

Więcej…

   

Więcej artykułów…