Dzieci

Dlaczego dziecko gryzie? Jak oduczyć dziecko gryzienia?

Gryzienie u dzieciDzieciństwo, szczególnie w okresie pierwszych lat życia dziecka to tak naprawdę bardzo trudny i wymagający proces. Dzieciństwo zazwyczaj wspominamy jako dobry czas, pełen zabawy, miłości rodziców, doświadczeń i życia bez większych zmartwień. Jednak tak naprawdę dziecko ma również swoje zmartwienia, które dla nas dorosłych mogą wydawać się błahe. Jako dobrzy rodzice na każdym etapie rozwoju małego człowieka powinniśmy wspierać, rozumieć i dawać mu znać, iż jego problemy są dla nas ważne, nawet jeśli myślimy sobie, że to błahostki.

Więcej…

 

Jak zadbać o psychikę dzieci podczas lockdown'u?

Zdalna edukacja dzieckaPandemia koronawirusa rozprzestrzeniała się w takim tempie, że w marcu 2020 roku większość krajów Unii Europejskiej postanowiła wprowadzić tak zwany lockdown. Obywatele mieli ograniczoną możliwość opuszczenia swoich domów. Wiele firm przerzuciło się na pracę zdalną, a dzieci rozpoczęły edukację przez Internet. Tego rodzaju obostrzenia ujawniły wiele problemów z którymi borykają się na co dzień nie tylko polskie rodziny. Nie da się ukryć, że to dosłowne ograniczenie wolności, zamknięcie negatywnie wpływa na psychikę.

Więcej…

   

Bajki dla niemowląt

Bajki dla niemowlątBajki to nieodłączny element życia każdego dziecka, pełnią one wiele funkcji: są edukacyjne, rozwijają proces myślenia, ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą rozpoznawania, nazywania i okazywania emocji. Kiedy dziecko może po raz pierwszy zetknąć się z bajką? Praktycznie od urodzenia albo… jeszcze wcześniej. Jakie bajki proponować maluchom, aby były dla niego ciekawe i rozwojowe?

Więcej…

 

Imiona dla dziewczynek

Imiona dla dziewczynekSpodziewacie się córki? To wspaniale, przychodzi czas na kompletowanie wyprawki w radosnych, dziewczęcych kolorach, niekoniecznie jedynie odcieniach różu, szykowanie łóżeczka i całego pokoiku, kupowanie zabawek i przygotowywanie miejsca na lalki, których córka z pewnością w przyszłości będzie miała wiele. To również moment podjęcia bardzo ważnej decyzji, a mianowicie wyboru imienia dla Waszej córeczki. Imion damskich jest wiele, jak więc wybrać to najpiękniejsze, które będzie jej towarzyszyło przez całe życie?

Więcej…

   

Imiona dla chłopców

Imiona dla chłopcówOczekujcie narodzin synka? To wspaniale, przed Wami tyle ekscytujących momentów i ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór imienia dla Waszego synka. Jak dokonać wyboru tak, aby dziecko było szczęśliwe i dumne z tego, jakie imię nosi? Jak zdecydować się na jedno, skoro wybór jest tak szeroki?

Więcej…