Dzieci

Kłamstwo dziecka - dlaczego dzieci kłamią? Co wówczas robić?

Kłamstwo u dzieckaKłamstwo, czyli mówienie nieprawdy lub też jej zatajanie jest w relacjach interpersonalnych sytuacja trudną, bolesną dla osoby okłamanej, jest tożsame z uczuciem smutku, czujemy się oszukani, spada nasza samoocena, a jeśli okłamie nas własne dziecko… boli to podwójnie.

Więcej…

 

Wyprawka do szpitala (poród) - lista dla dziecka, mamy i taty

Wyprawka do szpitala do poroduSkompletowanie wyprawki dla mającego pojawić się na świecie maluszka to nie wszystko. Pod koniec ciąży (zwykle na przełomie 8 i 9 miesiąca) przychodzi czas na spakowanie torby do szpitala. Co powinno się znaleźć na liście, aby w tych wyjątkowych dniach rodzice i maleństwo mieli wszystko, czego im potrzeba?

Więcej…

   

Bajki dla niemowląt

Bajki dla niemowlątBajki to nieodłączny element życia każdego dziecka, pełnią one wiele funkcji: są edukacyjne, rozwijają proces myślenia, ćwiczą pamięć, koncentrację, uczą rozpoznawania, nazywania i okazywania emocji. Kiedy dziecko może po raz pierwszy zetknąć się z bajką? Praktycznie od urodzenia albo… jeszcze wcześniej. Jakie bajki proponować maluchom, aby były dla niego ciekawe i rozwojowe?

Więcej…

 

Imiona dla dziewczynek

Imiona dla dziewczynekSpodziewacie się córki? To wspaniale, przychodzi czas na kompletowanie wyprawki w radosnych, dziewczęcych kolorach, niekoniecznie jedynie odcieniach różu, szykowanie łóżeczka i całego pokoiku, kupowanie zabawek i przygotowywanie miejsca na lalki, których córka z pewnością w przyszłości będzie miała wiele. To również moment podjęcia bardzo ważnej decyzji, a mianowicie wyboru imienia dla Waszej córeczki. Imion damskich jest wiele, jak więc wybrać to najpiękniejsze, które będzie jej towarzyszyło przez całe życie?

Więcej…

   

Imiona dla chłopców

Imiona dla chłopcówOczekujcie narodzin synka? To wspaniale, przed Wami tyle ekscytujących momentów i ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór imienia dla Waszego synka. Jak dokonać wyboru tak, aby dziecko było szczęśliwe i dumne z tego, jakie imię nosi? Jak zdecydować się na jedno, skoro wybór jest tak szeroki?

Więcej…

 

Opieka nad dzieckiem po rozwodzie - kto może ją dostać?

Opieka nad dzieckiem po rozwodzieRozwód nigdy nie jest przyjemnym procesem dla małżonków, ale o wiele bardziej cierpi podczas niego dziecko, które będzie musiało od tego czasu spędzać czas z rodzicami w sposób zgodny z wytycznymi sądu. Ważne jest, by dziecko trafiło pod jak najlepszą opiekę i by rozwód miał jak najmniejszy wpływ na jego edukację oraz rozwój społeczny. Opieka nad dzieckiem po rozwodzie to jedna z tych rzeczy, za którą rodzice będą w stanie oddać naprawdę dużo. Komu ta opieka może przypaść? Jakie wynikają z tego prawa i obowiązki? Odpowiadamy.

Więcej…