Publikacje

Cechy charakteru czy osobowości?

Cechy charakteru a osobowośćCechy charakteru tworzą osobowość? Czy istnieje coś takiego jak cechy osobowości? Jak to jest z naszą osobowością, czym jest, czym jest charakter i jak rozróżnić te pojęcia i używać ich właściwie? Poniżej odpowiedzi na te pytania oraz proste ale ciekawe wyjaśnienie skąd biorą się cechy charakteru oraz opis cech pozytywnych i negatywnych.

Więcej…

 

Witaminy i minerały dla prawidłowej pracy organizmu

Witaminy i minerałyBy organizm prawidłowo pracował potrzebuje urozmaiconej diety, która jest bogata w różne witaminy i minerały. Sprawdź, jakie witaminy i minerały mają kluczowe znaczenie dla organizmu.

Więcej…

   

Układ immunologiczny - budowa, działanie

Układ immunologicznyUtrzymywanie sprawności organizmu i odpowiednich wskaźników poszczególnych układów i narządów jest ważne, aby człowiek mógł prawidłowo funkcjonować. Dopiero zapewnienie prawidłowego poziomu homeostazy w organizmie człowieka pozwala na dobre samopoczucie oraz idealną sprawność fizyczną. Odpowiednia współpraca wszystkich układów pozwala cieszyć się zdrowiem i mieć siły do sprostania trudności dnia codziennego.

Więcej…

 

Depresja - formy, przyczyny, oznaki. Depresja jednobiegunowa i dwubiegunowa

DepresjaZaburzenie nastroju może pojawić się zupełnie niespodziewanie lub może nastąpić po porażce lub osobistej stracie, powodując trwałe uczucie smutku, bezwartościowości, beznadziejności, bezradności, pesymizmu lub poczucia winy. Depresja zaburza także koncentrację, motywację i inne aspekty codziennego funkcjonowania.

Więcej…