Publikacje

Rodzina - czym jest? Rola i funkcje rodziny

Funkcje rodzinyPojawienie się dziecka w rodzinie to z pewnością najważniejszy moment w życiu każdego rodzica. Jest to również ważne zadanie społeczne, gdyż aby kolejne pokolenia mogły istnieć, konieczne jest wydawanie na świat potomstwa. Takiego odpowiedzialnego zadania podejmują się właśnie rodzice. Rodzicielstwo jest zazwyczaj dobrowolne, ale i nieodwracalne. Proces ten nie jest szybki w czasie, zadaniem rodziców nie jest tylko bowiem urodzenie dziecka, lecz jest to powołanie do pielęgnowania nowego człowieka.

Więcej…

 

Jak mówił Mark Twain, rzucanie palenia jest proste. Ale jak to zrobić?

PalenieProblem rzucania palenia jest dość często spotykany w różnych środowiskach, grupach społecznych czy wiekowych. Niektórzy borykają się z nim latami, innym udaje się skutecznie zwalczyć uzależnienie w znacznie krótszym czasie. Część osób decyduje się na walkę z rzuceniem palenia za pomocą leków czy odpowiedniej kuracji. Jakie specyfiki zyskują dziś popularność?

Więcej…

   

Lifestyle - co to tak naprawdę oznacza?

Co to jest lifestyle?Lifestyle to bardzo popularne pojęcie, które ciężko jednoznacznie zdefiniować. Stanowi styl życia, który preferujemy. Składa się na niego wiele elementów. Co tak naprawdę oznacza lifestyle?

Więcej…

 

Przesilenie letnie i zimowe - czym jest i jak na nas wpływa?

Przesilenie zimowe i letnieNa naszej planecie mamy do czynienia z czterema porami roku. Pomiędzy niektórymi ma miejsce zjawisko zwane przesileniem. Gdy kończy się wiosna i zaczyna lato, pod koniec czerwca, ma miejsce przesilenie letnie (ok. 21 czerwca). U schyłku jesieni, a na początku zimy ma miejsce przesilenie zimowe (ok. 21 grudnia). Są one związane z odchyleniem Ziemi w taki sposób, że Słońce góruje w zenicie nad zwrotnikiem Raka lub zwrotnikiem Koziorożca.

Więcej…