Publikacje

Muzea dla dzieci w Warszawie - jakie z nich warto odwiedzić?

Muzea dla dzieci w WarszawieWarszawa jest miastem muzeów - znajduje się tutaj wiele placówek, które również mogą zainteresować małych odwiedzających. Jakie muzea dla dzieci w Warszawie warto wpisać na swoją listę?

Więcej…

 

Czym są marzenia i o czym marzyć?

MarzeniaKażdy z nas ma jakieś marzenia, jedni bardziej prozaiczne, inni nieco wyszukane, a jeszcze inni wręcz nierealne. Nie da się jednak ukryć, że tworzenie marzeń - nawet tych niemożliwych do spełnienia - jest niezmiernie istotne w naszym życiu i nadaje mu sens. Jak tworzyć marzenia, o czym marzymy i jak wygląda życie bez marzeń? O tym w dalszej części artykułu.

Więcej…

   

Przesilenie letnie i zimowe - czym jest i jak na nas wpływa?

Przesilenie zimowe i letnieNa naszej planecie mamy do czynienia z czterema porami roku. Pomiędzy niektórymi ma miejsce zjawisko zwane przesileniem. Gdy kończy się wiosna i zaczyna lato, pod koniec czerwca, ma miejsce przesilenie letnie (ok. 21 czerwca). U schyłku jesieni, a na początku zimy ma miejsce przesilenie zimowe (ok. 21 grudnia). Są one związane z odchyleniem Ziemi w taki sposób, że Słońce góruje w zenicie nad zwrotnikiem Raka lub zwrotnikiem Koziorożca.

Więcej…

 

DDA - kim są?

Dorosłe dziecko alkoholikaDDA (dorosłe dzieci alkoholików), idą przez życie w poczuciu krzywdy, odrzucenia, ogromnego żalu, wstydu, dorastają w przeczuciu bezwartościowości, gorszości od pozostałych, mają często nieuzasadnione kompleksy, zapadają na depresje, nie są zdolni do tworzenia związków, lub nie potrafią ich utrzymać, ich predyspozycje, ambicje są zdominowane przez przeszłość do której nieustannie wracają, nie potrafią się odnaleźć w społeczeństwie mimo, że są inteligentni, wykształceni, z pasją, życie w domu z alkoholikiem uczyniło spustoszenia, które ciężko zwalczyć.

Więcej…