Publikacje

Depresja - formy, przyczyny, oznaki. Depresja jednobiegunowa i dwubiegunowa

DepresjaZaburzenie nastroju może pojawić się zupełnie niespodziewanie lub może nastąpić po porażce lub osobistej stracie, powodując trwałe uczucie smutku, bezwartościowości, beznadziejności, bezradności, pesymizmu lub poczucia winy. Depresja zaburza także koncentrację, motywację i inne aspekty codziennego funkcjonowania.

Więcej…

 

Łapacz snów - czym jest, jak go zrobić? Znaczenie łapacza snów

Łapacz snówMęczą Cię złe sny i nie możesz sobie z nimi poradzić? A może chcesz zapamiętywać tylko te dobre i zapewnić sobie dobry sen każdej nocy? Zainwestuj lub wykonaj samodzielnie łapacz snów, tajemniczy talizman o długiej historii, wywodzącej się z plemion indiańskich. Czym jest łapacz snów i czy rzeczywiście działa?

Więcej…

   

Mózg człowieka - jego budowa i funkcje

Mózg człowiekaLudzki organizm jest złożony z wielu różniących się od siebie elementów, które tworzą ze sobą nierozerwalną całość. Sprawność danego organizmu zależy od doskonałego współgrania wszystkich układów. Jeśli chociaż jeden z nich przestaje działać lub jego funkcje zostają upośledzone - automatycznie innym układom doskwiera ten brak pomocy.

Więcej…

 

Czym są marzenia i o czym marzyć?

MarzeniaKażdy z nas ma jakieś marzenia, jedni bardziej prozaiczne, inni nieco wyszukane, a jeszcze inni wręcz nierealne. Nie da się jednak ukryć, że tworzenie marzeń - nawet tych niemożliwych do spełnienia - jest niezmiernie istotne w naszym życiu i nadaje mu sens. Jak tworzyć marzenia, o czym marzymy i jak wygląda życie bez marzeń? O tym w dalszej części artykułu.

Więcej…