Publikacje

Przesilenie letnie i zimowe - czym jest i jak na nas wpływa?

Przesilenie zimowe i letnieNa naszej planecie mamy do czynienia z czterema porami roku. Pomiędzy niektórymi ma miejsce zjawisko zwane przesileniem. Gdy kończy się wiosna i zaczyna lato, pod koniec czerwca, ma miejsce przesilenie letnie (ok. 21 czerwca). U schyłku jesieni, a na początku zimy ma miejsce przesilenie zimowe (ok. 21 grudnia). Są one związane z odchyleniem Ziemi w taki sposób, że Słońce góruje w zenicie nad zwrotnikiem Raka lub zwrotnikiem Koziorożca.

Więcej…

 

Olejki eteryczne - jak ich bezpiecznie używać?

Jak bezpiecznie używać olejków eterycznych?Ziołowe specyfiki cieszą się olbrzymią popularnością, jednak często zapomina się o ich bezpiecznym stosowaniu. Chcąc osiągnąć bardzo silny efekt, wiele osób stosuje naturalne olejki eteryczne, których moc jest oszałamiająca, a więc może być ona także niebezpieczna. Warto więc zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi stosowania olejków eterycznych.

Więcej…

   

Mądre słowa - inspirujące myśli, aforyzmy i cytaty

Madre słowaŻycie jest nieprzewidywalne, wspaniałe, chwilami trudne, wymagające od nas wiele wyrzeczeń. Wiele można o ludzkim życiu powiedzieć, wiele mądrych słów zostało już wypowiedzianych i dziś są znanymi oraz cenionymi aforyzmami.

Więcej…

 

Koronawirus, lockdown a zdrowie psychiczne

Koronawirus, lockdown a zdrowie psychiczneJuż wiosną 2020 roku wielu lekarzy specjalistów w dziedzinie psychiatrii oraz psychologii zwracało uwagę na negatywne skutki przymusowej izolacji. Osoby, które zostały odseparowana od bliskich i zamknięte w często kilkudziesięciometrowych mieszkaniach, źle znoszą ten czas. Permanentny stres oraz utratę poczucia bezpieczeństwa pogłębia świadomość zagrożenia. Człowiek poddany kwarantannie nie wie co się dalej wydarzy.

Więcej…