Kobieta

Migrena oczna (klasyczna) - aura, przyczyny, leczenie

Migrena ocznaBóle głowy mogą mieć różne przyczyny i przebiegać z różnym nasileniem. Dotychczas sklasyfikowano aż ponad 280 rodzajów bólu głowy. Niewątpliwie jednym z najbardziej dokuczliwych jest tak zwana migrena oczna, znana powszechnie jako migrena klasyczna lub migrena z aurą. Migrenowe bóle głowy bywają tak silne, że praktycznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Więcej…

 

Zioła na menopauzę

SojaUderzenia gorąca, zimne poty, łatwiejsze przybieranie na wadze, nerwowość, utrata jędrności skóry i pogorszenie kondycji włosów - takich nieprzyjemnych objawów menopauzy, możesz, uniknąć stosując naturalną ziołową terapię, która pomoże łagodniej przejść przez trudny czas, jakim jest przekwitanie. Ziołowe preparaty dla kobiet w okresie menopauzy, w przeciwieństwie do syntetycznych hormonów, nie mają skutków ubocznych, są bezpieczne dla wątroby i układu krążenia.

Więcej…

   

Ładna dziewczyna ... czyli kto?

Ładna dziewczyna"Ale z niej ładna dziewczyna" - co to tak naprawdę oznacza? Jakie dziewczyny uważane są dziś za ładne? Czy ładną dziewczyną się po prostu jest czy można nią zostać? Czy ładna może związać się z brzydalem? I wreszcie: czy ładne dziewczyny mają w życiu łatwiej? Ile dziś warta jest uroda i atrakcyjność fizyczna?

Więcej…

 

Fakty i mity na temat owulacji

OwulacjaOwulacja, zwana również jajeczkowaniem, jest momentem przypadającym na środek cyklu miesięcznego kobiety. Przy regularnych cyklach zazwyczaj jest to ich 14 dzień. Na jej temat krąży wiele historii. Niektóre z nich są niezaprzeczalnymi faktami, ale inne to mity, w które nie należy wierzyć.

Więcej…

   

Kobieta wamp - seksowna, czy… nudna?

Kobieta wampKusi, prowokuje, zachęca i… zniechęca? Kobieta-wamp! Podmiot, a może przedmiot pożądania? Jedno jest pewne - w kobiecie niebanalnej (bo przecież taki powinien być wymarzony wamp) mieszka wiele, z pozoru odmiennych wcieleń, którym nie oprze się żaden mężczyzna…

Więcej…

 

Kobieta po czterdziestce

Kobieta po czterdziestceŻyje nas na świecie ponad kilka miliardów. Z pośród tych kilku miliardów partnerzy dobierają się w pary, zakładając rodziny i żyjąc ze sobą długie lata. Rodzinne życie w poczuciu bezpieczeństwa, a zarazem przywiązania się do siebie często zabija namiętność pozostawiając swoje pragnienia głęboko w sobie bądź zupełnie na boku.

Więcej…