Kobieta

Jak długo trwa menopauza?

Objawy menopauzyNa ten etap w życiu zazwyczaj kobiety nie czekają - menopauza pojawia się zazwyczaj przed pięćdziesiątym rokiem życia, a w organizmie zachodzi w tym czasie wiele zmian. Chociaż jest to naturalny oraz niezbędny proces, to jednak wiele pań obawia się, że objawy przekwitania będą dla nich bardzo uciążliwe. Ile trwa klimakterium i czy miesiączka ustaje wraz z wystąpieniem charakterystycznych symptomów?

Więcej…

 

Dawna wieś polska: życie kobiet

Dawna polska wieśDawna wieś polska, jej zwyczaje i obrzędy to temat fascynujący. Równie ciekawe jest to, jak żyły kiedyś wiejskie kobiety: jak radziły sobie na co dzień, jak pracowały, jakie role pełniły w rodzinie, w jaki sposób postrzegano ich cielesność i seksualność. Dzięki historykom i zachowanym pamiątkom możemy nieco dowiedzieć się o życiu polskich chłopek sprzed kilkuset lat.

Więcej…

   

Kobiece słabości

Kobiece słabościKrąży wiele mitów na temat kobiecych słabości, na temat tego, co kobiety lubią i bez czego nie mogą się obyć.

Więcej…

 

Śmieszne pytania do przyjaciółek

Śmieszne pytania do przyjaciółekZorganizowanie wieczoru w babskim gronie to doskonała okazja do odreagowania codziennych stresów, zrelaksowania się oraz spędzenia milo czasu z przyjaciółkami. Planujesz babski wieczór z koleżankami? A może organizujesz wieczór panieński jako przyszła świadkowa? Z pewnością poszukujesz inspiracji, poniżej coś, co może Cię zainteresować.

Więcej…

   

Wyprawka do szpitala (poród) - lista dla dziecka, mamy i taty

Wyprawka do szpitala do poroduSkompletowanie wyprawki dla mającego pojawić się na świecie maluszka to nie wszystko. Pod koniec ciąży (zwykle na przełomie 8 i 9 miesiąca) przychodzi czas na spakowanie torby do szpitala. Co powinno się znaleźć na liście, aby w tych wyjątkowych dniach rodzice i maleństwo mieli wszystko, czego im potrzeba?

Więcej…

 

Ładna dziewczyna ... czyli kto?

Ładna dziewczyna"Ale z niej ładna dziewczyna" - co to tak naprawdę oznacza? Jakie dziewczyny uważane są dziś za ładne? Czy ładną dziewczyną się po prostu jest czy można nią zostać? Czy ładna może związać się z brzydalem? I wreszcie: czy ładne dziewczyny mają w życiu łatwiej? Ile dziś warta jest uroda i atrakcyjność fizyczna?

Więcej…

   

Kobieta wamp - seksowna, czy… nudna?

Kobieta wampKusi, prowokuje, zachęca i… zniechęca? Kobieta-wamp! Podmiot, a może przedmiot pożądania? Jedno jest pewne - w kobiecie niebanalnej (bo przecież taki powinien być wymarzony wamp) mieszka wiele, z pozoru odmiennych wcieleń, którym nie oprze się żaden mężczyzna…

Więcej…

 

Chandra - co to jest? Fakty i mity. Jak z nią walczyć?

ChandraCzujesz się gorzej, nie masz nastroju i nic Ci się nie chce? Może to chandra? Czym jest chandra i kogo dotyka najczęściej? Jak się objawia i jak z nią walczyć? Na te pytania odpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.

Więcej…