Dom i ogród

Dla kogo najbardziej odpowiedni będzie materac miękki

Materac miękkiProducenci oferują nam dzisiaj bardzo nowoczesne materace, które wykonane są z doskonałych surowców. Bardzo ważne jest jednak, aby zawsze materac dopasować do swoich potrzeb. Jednym użytkownikom odpowiada materac miękki, podczas gdy inni preferują nieco twardszy. Nasze ciała różnią się od siebie, dlatego warto zapoznawać się z opisami producentów, aby wybierać takie produkty, które będą dla nas optymalne. Miękkie materace znajdują się w asortymencie praktycznie każdego sklepu. Kto może i powinien zdecydować się na taki model, a kto powinien raczej poszukiwać rozwiązania twardszego?

Więcej…

 

Skrzydłokwiat, czyli roślina, która oczyszcza powietrze

SkrzydłokwiatSkrzydłokwiat, nazywany też lilią domową, to ozdobna roślina doniczkowa, która jest naturalnym filtrem powietrza. Ma ona zdolność wchłaniania szkodliwych dla zdrowia i samopoczucia toksyn lotnych, jak: benzen, amoniak, ksyleny, a także ma neutralizacji zarodków pleśni. Roślina działa również jako naturalny nawilżacz powietrza.

Więcej…

   

W jaki sposób wybrać rośliny ogrodowe?

Podlewanie roślin ogrodowychPodczas podejmowania decyzji o zakupie roślin do ogrodu szarpią nami emocje. Takie decyzje są spontaniczne i nieprzemyślane. Zdarza się, że przypadkowo uda Wam się trafić, ale niestety często rośliny takie są problematyczne, wymagające ogromu pracy i pielęgnacji. Tego rodzaju decyzję trzeba nieźle przemyśleć, sprawdzić czego potrzebują dane odmiany czy gatunki. Dzięki temu Wasz ogród będzie wyglądał pięknie przez okrągły rok, a Wy nie będziecie musieli spędzać na pracy w nim długich godzin.

Więcej…

 

Urządzamy mieszkanie - styl nowoczesny czy klasyczny?

Aranżacja mieszkaniaUrządzanie mieszkania nie jest łatwym procesem. Choć często wydaje się, że to tylko kupienie potrzebnych mebli czy akcesoriów, w praktyce okazuje się to znacznie bardziej skomplikowane. Bardzo istotne jest też, w jakim stylu planujemy urządzić swoje lokum. Każdy człowiek ma inne wymagania czy gust, a oferta producentów jest tak szeroka, że pomieszczenia mogą przybrać dowolny klimat. Pojawia się zatem niemały dylemat. Co wybrać, gdy urządzamy mieszkanie - styl nowoczesny czy klasyczny? Która opcja okaże się lepsza?

Więcej…

   

Obłe meble i naturalne materiały - trendy meblarskie na rok 2020

Trendy meblarskieRok 2019 powoli dobiega końca, oznacza to więc wprowadzenie nowych trendów na rynek meblarski. Co będzie modne w tym sezonie, a z czego będziemy rezygnować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Więcej…

 

Armatura - niezbędny punkt wyposażenia łazienki

Armatura łazienkowaZarówno wygodna wanna, jak i nowoczesna kabina prysznicowa wymagają zainstalowania armatury. Baterie wannowe, natryskowe, umywalkowe czy bidetowe stanowią praktyczny element wyposażenia, ale odpowiednio dopasowane zapewniają również świetny wizualny efekt. Jakie rodzaje baterii są dostępne? Na co zwracać uwagę, kupując armaturę?

Więcej…