Dom i ogród

Armatura - niezbędny punkt wyposażenia łazienki

Armatura łazienkowaZarówno wygodna wanna, jak i nowoczesna kabina prysznicowa wymagają zainstalowania armatury. Baterie wannowe, natryskowe, umywalkowe czy bidetowe stanowią praktyczny element wyposażenia, ale odpowiednio dopasowane zapewniają również świetny wizualny efekt. Jakie rodzaje baterii są dostępne? Na co zwracać uwagę, kupując armaturę?

Więcej…

 

Styl skandynawski - odkryj nordyckie klimaty

Styl skandynawskiWystrój wnętrz w stylu skandynawskim może kojarzyć się w różny sposób. Większość połączy go z ze słynną Ikeą, która zdominowała umysły i zdefiniowała w swój sposób design odnoszący się do Skandynawii. Jak jednak ten styl wygląda naprawdę? Co należy zrobić, aby wprowadzić go do swojego domu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Więcej…

   

Niebieska łazienka w kilku odsłonach

Niebieska łazienkaKolor niebieski we wszystkich odcieniach zapewnia niebywałe efekty wizualne. Nie zapominajmy, że bez względu na to jakich zabiegów dekoratorskich użyjemy, każda barwa w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na samopoczucie domowników, dlatego też wybierając barwy do aranżacji wnętrz warto kierować się cennymi wskazówkami.

Więcej…

 

Co to jest wabi-sabi? Filozofia wabi-sabi a wystrój wnętrz

Wabi-SabiModa zmienną jest, co w przypadku trendów aranżacyjnych sprawdza się niemal w 100%. Choć jeszcze niedawno wszyscy mówili wyłącznie o inspiracji Skandynawią, to okazuje się, że w nadchodzących sezonach będziemy mieć do czynienia ze sporymi zmianami. Wszystko wskazuje na to, że inspiracje w wystroju wnętrz czerpać będziemy już nie z dalekiej Północy, ale z jeszcze bardziej odległego Wschodu i tamtejszego wabi-sabi.

Więcej…

   

Trawy ozdobne - pielęgnacja i rodzaje

Trawy ozdobneZe względu na swoje liczne zalety, w ogrodach coraz większą popularnością cieszą się obecnie trawy ozdobne. Pozwalają one na tworzenie niesamowitych efektów wizualnych, a przy tym nie wymagają nadmiernej pielęgnacji.

Więcej…

 

Półki - funkcje, rodzaje, materiały

Półki wiszące ścienneW czasie planowania wystroju musimy wygospodarować odpowiednią przestrzeń na przechowywanie wszystkich przedmiotów, ubrań, akcesoriów i urządzeń. Półki to niezbędny element aranżacji pomieszczeń. Spełniają funkcję praktyczną, ale także estetyczną, ponieważ mogą stać się oryginalną ozdobą. Są niezbędne w kuchni oraz w łazience, a także garderobie. Produkowane są z wielu materiałów, najczęściej z płyty MDF i drewna.

Więcej…