Dom i ogród

Skrzydłokwiat, czyli roślina, która oczyszcza powietrze

SkrzydłokwiatSkrzydłokwiat, nazywany też lilią domową, to ozdobna roślina doniczkowa, która jest naturalnym filtrem powietrza. Ma ona zdolność wchłaniania szkodliwych dla zdrowia i samopoczucia toksyn lotnych, jak: benzen, amoniak, ksyleny, a także ma neutralizacji zarodków pleśni. Roślina działa również jako naturalny nawilżacz powietrza.

Więcej…

 

Obłe meble i naturalne materiały - trendy meblarskie na rok 2020

Trendy meblarskieRok 2019 powoli dobiega końca, oznacza to więc wprowadzenie nowych trendów na rynek meblarski. Co będzie modne w tym sezonie, a z czego będziemy rezygnować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Więcej…

   

Niebieska łazienka w kilku odsłonach

Niebieska łazienkaKolor niebieski we wszystkich odcieniach zapewnia niebywałe efekty wizualne. Nie zapominajmy, że bez względu na to jakich zabiegów dekoratorskich użyjemy, każda barwa w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na samopoczucie domowników, dlatego też wybierając barwy do aranżacji wnętrz warto kierować się cennymi wskazówkami.

Więcej…

 

Półki - funkcje, rodzaje, materiały

Półki wiszące ścienneW czasie planowania wystroju musimy wygospodarować odpowiednią przestrzeń na przechowywanie wszystkich przedmiotów, ubrań, akcesoriów i urządzeń. Półki to niezbędny element aranżacji pomieszczeń. Spełniają funkcję praktyczną, ale także estetyczną, ponieważ mogą stać się oryginalną ozdobą. Są niezbędne w kuchni oraz w łazience, a także garderobie. Produkowane są z wielu materiałów, najczęściej z płyty MDF i drewna.

Więcej…

   

Wnętrza klasyczne a nowoczesne. Jak połączyć styl klasyczny z nowoczesnym?

Nowoczesna klasyka we wnętrzuKlasyczne wnętrza mimo wszechobecnego pędu za nowoczesnością, wygodą i maksymalną funkcjonalnością niezmiennie od lat pozostają na topie. W czym tkwi sekret tej wieloletniej popularności, która zachwyca i zdobywa coraz to większe grono zwolenników również wśród ludzi młodych?

Więcej…

 

Rabaty kwiatowe - jak dobierać kolory kwiatów?

Jak dobierać kolory?Posiadając ogród pragniemy by był on przede wszystkim przytulny. Chcemy więc stworzyć z niego miejsce, gdzie z przyjemnością będziemy mogli oddać się relaksowi. Poza odpowiednim rozplanowaniem przestrzeni przydadzą się też odpowiednio zaaranżowane kolorystycznie rabaty kwiatowe.

Więcej…