Dom i ogród

Lukrecja - czym jest? Właściwości, zastosowanie, korzeń lukrecji

LukrecjaLukrecja to roślina, której lecznicze właściwości znali już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Od wieków doceniała ją również chińska medycyna ludowa. Nic dziwnego, że sięgamy po nią również dzisiaj bowiem silne właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwzapalne i wykrztuśne lukrecji potwierdzają liczne badania naukowe.

Więcej…

 

Skrzydłokwiat, czyli roślina, która oczyszcza powietrze

SkrzydłokwiatSkrzydłokwiat, nazywany też lilią domową, to ozdobna roślina doniczkowa, która jest naturalnym filtrem powietrza. Ma ona zdolność wchłaniania szkodliwych dla zdrowia i samopoczucia toksyn lotnych, jak: benzen, amoniak, ksyleny, a także ma neutralizacji zarodków pleśni. Roślina działa również jako naturalny nawilżacz powietrza.

Więcej…

   

Obłe meble i naturalne materiały - trendy meblarskie na rok 2020

Trendy meblarskieRok 2019 powoli dobiega końca, oznacza to więc wprowadzenie nowych trendów na rynek meblarski. Co będzie modne w tym sezonie, a z czego będziemy rezygnować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Więcej…

 

Niebieska łazienka w kilku odsłonach

Niebieska łazienkaKolor niebieski we wszystkich odcieniach zapewnia niebywałe efekty wizualne. Nie zapominajmy, że bez względu na to jakich zabiegów dekoratorskich użyjemy, każda barwa w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na samopoczucie domowników, dlatego też wybierając barwy do aranżacji wnętrz warto kierować się cennymi wskazówkami.

Więcej…

   

Półki - funkcje, rodzaje, materiały

Półki wiszące ścienneW czasie planowania wystroju musimy wygospodarować odpowiednią przestrzeń na przechowywanie wszystkich przedmiotów, ubrań, akcesoriów i urządzeń. Półki to niezbędny element aranżacji pomieszczeń. Spełniają funkcję praktyczną, ale także estetyczną, ponieważ mogą stać się oryginalną ozdobą. Są niezbędne w kuchni oraz w łazience, a także garderobie. Produkowane są z wielu materiałów, najczęściej z płyty MDF i drewna.

Więcej…

 

Wnętrza klasyczne a nowoczesne. Jak połączyć styl klasyczny z nowoczesnym?

Nowoczesna klasyka we wnętrzuKlasyczne wnętrza mimo wszechobecnego pędu za nowoczesnością, wygodą i maksymalną funkcjonalnością niezmiennie od lat pozostają na topie. W czym tkwi sekret tej wieloletniej popularności, która zachwyca i zdobywa coraz to większe grono zwolenników również wśród ludzi młodych?

Więcej…