Czy tatuowanie brzucha i podbrzusza u kobiet jest bezpieczne? Wszystko co musicie wiedzieć na ten temat

Tatuowanie brzuchaJeszcze kilka dekad temu tatuaże kojarzyły się z subkulturą więzienną. Obecnie sytuacja zdecydowanie się zmieniła i dziary zwyczajnie stały się modne. Są też sposobem na wyrażenie siebie czy pokazanie swoich przekonań. Jednocześnie coraz częściej tatuaże wykonuje się na brzuchu i podbrzuszu. I tutaj pojawia się pytanie: czy to bezpieczne? Czas dowiedzieć się więcej na ten temat.

O bezpieczeństwie zdań kilka

Trzeba przyznać, że tatuaże na brzuchu czy podbrzuszu są stylowe, ale rzecz jasna pod warunkiem, że wykonane są przez dobrego fachowca. A więc już na początku musicie wiedzieć, że należy udać się do profesjonalnego studia tatuażu. Jednocześnie macie wtedy pewność, że dziara będzie wykonana w bezpiecznych i higienicznych warunkach, a tatuażyści użyją dobrego sprzętu i wszystko będzie zdezynfekowane. Warto, a nawet trzeba zdawać sobie sprawę, że tylko wykonanie tatuażu w pewnym studio da Wam gwarancje, że wszystko będzie bezpieczne. O ile w przypadku mężczyzn nikt specjalnie nie zastanawia się, czy dziara na brzuchu, czy podbrzuszu może powodować u nich jakieś problemy, tak sytuacja w przypadku kobiet wygląda zdecydowanie inaczej. Jak możecie się domyślić wynika to z faktu, że w podbrzuszu znajdują się ważne narządy, choćby jajniki, jajowody czy macica. I w pełni uzasadnione jest zastanawianie się, czy tatuowanie właśnie brzucha i podbrzusza jest dla kobiet bezpieczne. Wiadomo, że pojawia się też pytanie, czy tatuowanie tych miejsc może wpłynąć na płodność. Na szczęście możemy Was uspokoić, wszak tatuaże w tym miejscu są bezpieczne i w żaden sposób nie wpływają negatywne na Wasze narządy. Tusz wtłaczany jest za pomocą specjalnej maszynki w skórę, a nie pod skórę, zatem nie może negatywnie wpływać na narządy.

Czy wykonanie tatuażu na brzuchu i podbrzuszu boli?

Zasadniczo uznaje się, że kobiety są zdecydowanie bardziej odporne na ból niż mężczyźni. Niemniej i tak wiele z nich zastanawia się, czy zrobienie dziary na brzuchu, czy też podbrzuszu nie będzie zbyt bolesne. Na szczęście mamy dla Was naprawdę miłą wiadomość, która brzmi „nie”. Zasadniczo wykonanie tatuażu w tych miejscach uznawane jest za najmniej bolesne. Zapewne wynika to z faktu, że narządy wewnętrzne dodatkowo zabezpieczone są warstwą tkanki tłuszczowej, a przy tym te miejsca nie są specjalnie unerwione. Z tego też powodu rzeczywiście nie powinnyście odczuwać bólu. Może pojawić się pewien dyskomfort, ale w sumie nie jest bardzo odczuwalny. Oczywiście są osoby, które mają niski próg bólu i mogą one wtedy odczuwać bardziej nieprzyjemne doznania, ale raczej nie trzeba się obawiać. Warto też wiedzieć, że nawet wykonanie dużej dziary jest mało bolesne, ale jednak pojawia się tutaj jeden problem, a dokładnie…

Skóra na brzuchu często się rozciąga

Cóż, na skutek ciąży czy po prostu przytycia skóra szczególnie na brzuchu może znacznie się rozciągnąć. A wtedy Wasz tatuaż może już tak dobrze się nie prezentować. Oczywiście nie oznacza to wcale jego całkowitej zmiany, ale jednak może dojść do tego, że prezencja będzie inna. Jeżeli jednak zdecydujecie się na dziarę na podbrzuszu, to takiego efektu raczej nie trzeba się bać. Jeżeli Wasza waga nie waha się szczególnie mocno, to takie problemy nie powinny występować. Zresztą nie trzeba od razu zastanawiać się, czy człowiek przytyje, czy też nie. Na szczęście można zmienić potem design dziary.

Jakie wzory są najmodniejsze?

Można tutaj pokusić się o stwierdzenie, że najlepiej nie ulegać modzie, lecz wybrać taki wzór, który do Was przemawia. Jeżeli chcecie wytatuować ważną dla Was datę czy też symbol, który ma dla Was szczególną wartość i znaczenie, to powinniście. Natomiast uleganie chwilowej modzie nie jest już najlepszym rozwiązaniem, bo jak wiecie moda przemija i to, co jest modne dziś, jutro może stać się passe, a to, co było niemodne wczoraj, dziś jest synonimem klasy i stylu. Warto, by Wam tatuaż się podobał i do Was przemawiał, a wtedy mimo upływających lat będziecie nim zachwyceni. I ponownie przypominamy, aby wybrać dobre studio tatuażu, bo w innym przypadku możecie żałować.

Źródło: www.skytattoo.net.

Komentarze