Jak powinno się nakładać bazę hybrydową? Podpowiadamy!

Baza hybrydowaMocna baza hybrydowa jest fundamentem trwałej stylizacji. To jednak nie wszystko! Poprawne nałożenie wszystkich warstw manicure'u jest równie ważne. Jak aplikować bazę? Dowiesz się z naszego artykułu.Do czego przyda Ci się baza pod hybrydę?

Do wykonania naprawdę solidnego manicure'u potrzebujesz dobrej jakości bazy i topu do paznokci, lampy i... odpowiedniej techniki aplikacji! Jeśli dobierzesz produkt do Twojej płytki i przyłożysz się do wykonania stylizacji, będziesz mogła ją nosić nawet przez cztery tygodnie. Oczywiście jeśli nie zapragniesz w tym czasie zmiany koloru!

Baza hybrydowa jest pierwszą warstwą manicure'u. Jej głównym zadaniem jest utwardzenie płytki oraz wygładzenie występujących na niej nierówności. Jej kondycja jest związana ze stanem zdrowia, zawartością witamin w organizmie oraz naturalnych predyspozycji. Na słabe i zniszczone paznokcie odpowiednie będą bazy wzmacniające i budujące oraz proteinowe. Dla zdrowej i mocnej płytki wystarczy klasyczna wersja, która wyróżnia się hipoalergicznym składem.

Ten produkt spełnia jeszcze jedną ważną rolę. Stanowi barierę ochronną pomiędzy płytką a kolorowym lakierem. Czy wiedziałaś, że neonowe i ciemne, intensywnie napigmentowane produkty, potrafią zabarwiać paznokcie? Dzięki podkładowi nie będziesz musiała się tego obawiać.

Wybierz najlepszą bazę hybrydową

Jeśli wybierzesz bazę odpowiednią do kondycji płytki, manicure będzie trwalszy. Jednak możesz kierować się też innymi kryteriami, np. gęstością produktu, kolorem lub możliwością przedłużenia płytki. Bazy do paznokci są naprawdę różnorodne, a najważniejszy jest Twój komfort pracy z produktem.

Wariant kauczukowy, o średniej gęstości, jest odpowiedni dla zniszczonej płytki, wygładza ją i wyróżnia się elastycznością. Dzięki temu kolejna warstwa hybrydy ma szansę dobrze przylgnąć do paznokci. Gęsta wersja żelowa jest bardzo mocna, ale nie tak elastyczna. Można ją usunąć tylko za pomocą pilnika lub frezarki do paznokci.

Kolory baz hybrydowych to przede wszystkim naturalne odcienie różu. Można za ich pomocą wykonać prostą wersję frencha lub tzw. mani no mani. Mlecznobiały wariant umożliwia zrobienie modnej stylizacji milky nails.

Baza hybrydowa

Kolory baz hybrydowych to przede wszystkim naturalne odcienie różu

Aplikowanie bazy krok po kroku

Jak poprawnie aplikować bazę? Zacznij od przygotowania płytki, jeszcze zanim zaaplikujesz pierwszą warstwę. Zadbaj o precyzyjne usunięcie skórek i wygładzenie bloczkiem polerskim. Odtłuść ją cleanerem, a jeśli Twoja płytka jest wymagająca i każda stylizacja dość szybko z niej odpada, posłuż się primerem kwasowym lub bezkwasowym.

Jak stosować bazę kauczukową i żelową? Niezależnie od gęstości produktu, powinnaś nakładać jego cienkie warstwy. Jeśli dodasz go zbyt wiele, rozleje się na skórki. Taki manicure zapowietrza się i szybciej odpada, zaś skóra w kontakcie z hybrydą może zareagować podrażnieniem lub reakcją alergiczną.

Nie zapomnij o utwardzeniu bazy w lampie. Jeśli wybierzesz technologię UV, czas naświetlania będzie dłuższy. Obecnie o wiele bardziej popularna jest technologia LED lub DUAL LED. Niedoświetlona hybryda również może poskutkować wystąpieniem uczulenia. Pamiętaj, że po wyjęciu dłoni z lampy, nie powinnaś przemywać bazy cleanerem. W ten sposób usuniesz warstwę dyspersyjną, która odpowiada za łączenie się ze sobą poszczególnych warstw.

Czy można nałożyć lakier hybrydowy bez bazy? Wspomniane przez nas funkcje tego produktu świadczą o tym, że jest naprawdę potrzebny. Jeśli z niego zrezygnujesz, zauważalnie skrócisz trwałość stylizacji.

Źródło: www.lakieryhybrydowe.pl.

Komentarze