Pytania do chłopaka - na początek znajomości i kolejne spotkania

Pytania do chłopaka na spotkanie, randkęZbliża się Wasze wymarzone spotkanie, pierwsze lub już kolejne, a Ty masz przysłowiową pustkę w głowie? Nie masz pojęcia, w co się ubrać, jak umalować, a już na pewno nie wiesz, o czym rozmawiać z chłopakiem w czasie spotkania? Spokojnie, jeśli obawiasz się, że będziesz bardzo zestresowana i mogą zapaść momenty krępującej ciszy: poniżej czeka na Ciebie ratunek. To zestaw 35 ciekawych pytań, idealnych na spotkanie z chłopakiem. Pytania podzielone są na kategorie i opatrzone komentarzem.

Pytania do chłopaka na początek znajomości - dla lepszego poznania się

Jak wiadomo, początki znajomości są trudne. Początki rozmowy również. Praktycznie w każdej chwili może pojawić się chwila ciszy, która jest - jak wiadomo - bardzo krępująca. Jeśli nie znacie się za dobrze, takie momenty mogą być okazją do głębszych spojrzeń w oczy, ale mogą również bardzo Was stresować.

Warto więc przygotować sobie pytania, jakie można zadać chłopakowi na początku rozmowy, aby zacząć dyskusję i przerwać chwilę milczenia.

Poniżej 10 ciekawych propozycji pytań dla chłopaka:

 1. Masz jakiś talent, pasję?
  Idealne na przełamanie pierwszych lodów. Nie ma nic przyjemniejszego niż rozmawianie o swoim hobby.
 2. Jak spędzasz wolny czas?
  Pytanie z gatunku: temat rzeka. Na pewno nie wprawi chłopaka w zakłopotanie. Stanowić może za to punkt wyjścia do ciekawej dyskusji.
 3. Co najbardziej lubisz jeść?
 4. Jakiej muzyki słuchasz?
 5. Jaka jest Twoja ulubiona książka?
 6. Masz swoje ulubione miejsce? Gdzie to jest?
 7. Uprawiasz jakiś sport? Tak, jaki? Nie, dlaczego?
 8. Jakiego języka obcego chciałbyś najbardziej się nauczyć i dlaczego?
  Sześć spokojnych, neutralnych pytań, które możesz zadać w chwili krepującej ciszy. Z pewnością znajdziecie dzięki temu temat do wspólnej rozmowy.
 9. Jak wyglądałby Twój idealny dzień/weekend?
  Kolejne pytanie z gatunku: temat rzeka. Idealne na trudny początek, gdy jesteście nieśmiali, zestresowani. Pozwoli porozmawiać o tym, co lubicie.
 10. Co byś zrobił z milionem wygranym na loterii?
  Zabawne pytanie, które jednak może Ci dużo powiedzieć o ukochanym. Na co wydałby pieniądze? Czy tylko na przyjemności? A może oddałby coś na cele charytatywne?

Pytania do chłopaka na luzie, zabawne i uniwersalne - dla rozładowania napięcia

Spotkanie, choć wyczekiwane, może być stresujące. Aby rozładować napięcie i sprawić, że oboje wprawicie się w dobry humor, warto przygotować sobie pytania, które są zabawne, uniwersalne i pozwolą Ci czegoś dowiedzieć się o chłopaku.

 1. Chciałbyś był sławny? Jeśli tak, to czym byś zasłynął?
  Ciekawe pytanie, z którego może wywiązać się dyskusja na temat życia i pasji.
 2. Jaką najbardziej szaloną rzecz zrobiłeś do tej pory w życiu?
 3. Jakim zwierzęciem chciałbyś się stać na jeden dzień?
 4. Gdybyś był nauczycielem, czego byś uczył?
  Trzy luźne i zabawne pytania, idealne na moment stresującej ciszy.
 5. Gdybyś na jeden dzień mógł wybrać sobie jakąś supermoc, to co by to było?
 6. Reżyserujesz film, jaki miałby tytuł i o czym by był?
 7. Możesz na jeden dzień wcielić się w dowolną osobę, kim byś był?
  Kolejne trzy kreatywne pytania, które na pewno sprawią, że poczujecie się swobodniej.
 8. O czym marzyłeś jako dziecko?
 9. Jakie jest Twoje najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa?
  Dwa powyższe to powrót do dzieciństwa i przyjemnych wspomnień, a Ty możesz dowiedzieć się, jaki był, jako dziecko.
 10. Wyobraź sobie siebie za 10 lat, jaki będziesz, co będziesz robić?
  Tym razem wybiegamy w przyszłość. Dla niego to lekcja kreatywności, dla Ciebie cenne informacje na temat jego marzeń i planów.

Pytania do chłopaka o Waszą znajomość - ciekawa forma informacji zwrotnej

Chcesz wiedzieć, co o chłopak Tobie myśli, jak Cię odbiera… Nie masz pojęcia, czy i jakie zrobiłaś na nim wrażenie? Może po prostu… zapytaj go o to? Poniżej 5 ciekawych, ale nienachalnych pytań o Waszą znajomość. Zadaj je na drugim lub kolejnym spotkaniu, aby nie wprawić chłopaka w zakłopotanie.

 1. Co pomyślałeś sobie, gdy zobaczyłeś mnie po raz pierwszy?
  Prosto z mostu: spokojnie, tak jest najlepiej! Możesz go tym pytaniem trochę zaskoczyć ale… będziesz wiedziała, że powie Ci prawdę. Nie wpadaj w panikę, jeśli okaże się, że jego pierwsze wrażenie nie było pozytywne: ile razy tak było w Twoim życiu, że źle kogoś oceniłaś i zyskał przy bliższym poznaniu? Przegadajcie to, nie masz nic do stracenia!
 2. Jaka moja cecha wydaje Ci się na tą chwilę największą zaletą, a jaka wadą?
  Ciekawe pytanie ale już na kolejne spotkania.
 3. Jak wyobrażałeś sobie nasze pierwsze spotkanie?
  Idealne na kolejne spotkania, będzie również dla Ciebie informacją, jak chciałby, aby Wasze randki wyglądały. Może to być dla Ciebie ciekawa inspiracja.
 4. Czego najbardziej chciałbyś się o mnie dowiedzieć?
  Pytanie, które pozwoli Ci zrozumieć, co tak naprawdę interesuje Twojego chłopaka. Będziesz zmogła z nim porozmawiać o tym, czego jest najbardziej ciekawy.
 5. Jak, Twoim zdaniem, najładniej można zdrobnić moje imię?
  Zabawne pytanie, które pozwoli Wam na rozładowanie napięcia ale i pomoże przejść na kolejny etap znajomości. Być może Twój chłopak wymyśli urocze zdrobnienie Twojego imienia, którego będzie używał tylko on?

Pytania do chłopaka o życiu - na kolejne spotkania, idealne dla rozwijającej się znajomości

Te pytania są dedykowane na kolejne spotkania, gdy znajomość nabiera tempa i zaczynacie poważniej rozmawiać o wspólnej przyszłości.

 1. Jakie jest Twoje największe marzenie?
  Proste pytanie, które pozwoli Ci dowiedzieć się, w jakim kierunku zmierza ukochany mężczyzna. Może pomożesz mu spełnić to największe marzenie?
 2. Co jest teraz najważniejsze w Twoim życiu?
  Kolejne pytanie, które powinno paść niedługo po poprzednim. Dzięki odpowiedzi, dowiesz się, co zajmuje Twojego ukochanego, czy jest to nauka, praca, czy zbiera na jakąś podróż lub chce się skupić na sobie, samorozwoju czy stawia na miłość i chce założyć rodzinę. Dowiesz się czegoś też o jego hierarchii wartości.
 3. Jaką cechą najbardziej cenisz u drugiego człowieka? Dlaczego?
  Ważne pytanie, które powinien usłyszeć każdy, kto wchodzi w relację z drugim człowiekiem. Pozwoli Ci dowiedzieć się znów czegoś więcej o hierarchii wartości Twojego ukochanego.
 4. Co jest Twoim zdaniem człowiekowi najbardziej potrzebne do szczęścia?
  Kolejne pytanie, które powinno paść na którejś randce albo już swobodniejszym spotkaniu, np. u kogoś z Was w domu. Może stać się punktem wyjścia do interesującej dyskusji na temat życia i ludzkiego szczęścia: w tym wypadku - Waszego szczęścia.
 5. Jakie jest Twoje najpiękniejsze wspomnienie?
 6. Jaki był najpiękniejszy dzień Twojego życia?
 7. Jaka była najlepsza decyzja, jaką podjąłeś w życiu?
  Interesujące pytania, odwołujące się do przeszłości, może być punktem wyjścia do ciekawej i przyjemnej dyskusji o przyjemnych chwilach z dzieciństwa ale i dobrych wyborach, jakie podjęliście.
 8. Czym Twoim zdaniem, jest miłość?
  Kolejne pytanie, które w pewnej chwili musi paść. Jeśli myślisz o danym chłopaku, mężczyźnie poważnie: powinnaś wiedzieć, jak postrzega on miłość.
 9. Co najbardziej denerwuje Cię w dzisiejszym świecie?
  Pytanie na poważniejszą dyskusję, idealne na spotkanie w spokojnej atmosferze, np. u Ciebie w domu lub też jako punkt wyjścia do rozmowy przy wspólnym obiedzie. Pamiętaj jednak, by ostrożnie poruszać temat polityki, religii i pieniędzy, mogą to być tematy drażliwe przy początkach znajomości.
 10. Za co cenią Cię Twoi znajomi?
  Bardzo ważne pytanie, które z pewnością wiele powie Ci o przyszłym chłopaku. Dowiesz się, jak postrzegany jest w swoim środowisku, możesz oczywiście spytać o to samo jego przyjaciół, aby skonfrontować prawdziwość tego, co powie Ci chłopak.