Testery perfum? Nie masz się czego obawiać!

Tester perfumTestery perfum to określenie, które u wielu osób budzi negatywne skojarzenia. Wciąż można się spotkać z opinią, że są to kosmetyki niepełnowartościowe, "odpady poprodukcyjne" czy po prostu podróbki. Nic z tych rzeczy. Tak naprawdę różnica w porównaniu z seryjnie sprzedawanymi perfumami sprowadza się do kwestii wizualnej oraz oczywiście do ceny, która zdecydowanie przemawia na korzyść testerów perfum. Interesujące? W takim razie czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego nie ma żadnego powodu, aby obawiać się kupowania testerów.

Czym w praktyce jest tester perfum?

Testery perfum to kosmetyki, które pierwotnie zostały stworzone przez producentów w celu prezentacji zapachu w sklepach. Dzięki testerowi klient ma możliwość przetestowania danego kosmetyku przed zakupem. Jeśli dana kompozycja mu się podoba, to produkt ląduje w jego koszyku. Proste, prawda?

Oczywiście masowa produkcja testerów sprawia, że jest ich znacznie więcej, niż wynikałoby to z realnych potrzeb drogerii i perfumerii. W efekcie na rynku występuje nadpodaż testerów, których przecież nie można tak po prostu wyrzucić, ponieważ byłoby to czyste marnotrawstwo.

Oryginalnie zapakowane, nigdy nieużywane testery trafiają więc do wolnej sprzedaży, często w tych samych drogeriach i perfumeriach, które oferują już seryjne kosmetyki przeznaczone dla klienta detalicznego.

Skład jest dokładnie taki sam

Od razu obalmy popularny i zupełnie nieprawdziwy mit: otóż testery perfum pod względem składu produktu w niczym nie różnią się od produktów seryjnych. Mamy tutaj do czynienia z dokładnie takim samym kosmetykiem, o identycznej kompozycji zapachowej i trwałości.

Opakowanie zastępcze - drobna niedogodność

Testery zazwyczaj są dostarczane w prostych, oszczędnych opakowaniach zastępczych, często bez zewnętrznego pudełka. Na pierwszy rzut oka mogą więc przypominać podróbki, ale to tylko takie wrażenie.

Brak oryginalnego opakowania pierwotnie miał na celu wyeliminowanie testerów ze sprzedaży, jednak dziś marki perfumeryjne nie mają z tym żadnego problemu.

Jeśli więc nie przeszkadza Ci to, że perfumy nie mają ładnego kartonika lub są rozlane do zastępczego flakonika, bo liczy się dla Ciebie sama esencja, to śmiało możesz kupić tester.

Ekonomiczne pojemności testerów

Często testery są dostępne w większych opakowaniach niż standardowe wersje detaliczne. To dobra informacja dla osób, które lubią używać jednego zapachu przez dłuższy czas. W takim wariancie relacja ceny do jakości i pojemności kosmetyku jest wręcz rewelacyjna.

Czy sprzedaż testerów perfum jest legalna?

Tak, nie musisz mieć tutaj żadnych obaw. Faktem jest, że w przeszłości nawet sami producenci walczyli z próbami sprzedaży testerów, jednak szybko doszli do wniosku, że może to być dla nich dodatkowe źródło dochodów. Ponadto sprzedaż testerów wpisuje się w trend dbania o środowisko naturalne i ograniczania produkcji odpadów.

Ile można zaoszczędzić?

Oczywiście główną motywacją do zakupu testerów perfum jest cena - wyraźnie niższa w porównaniu z kosmetykami sprzedawanymi seryjnie. Dyskonto z tytułu opakowania zastępczego z reguły wynosi między 20 a 40 procent, co czyni testery naprawdę atrakcyjnym wyborem dla osób poszukujących oryginalnych perfum w niższej cenie.

Gdzie znajdziesz duży wybór testerów perfum?

Szukając testerów perfum dla siebie warto zadbać o bezpieczeństwo takiego zakupu. Pamiętajmy, że perfumy należą do najczęściej podrabianych produktów na świecie i dotyczy to również testerów.

Nie chcąc natrafić na falsyfikat zdecyduj się na zakup w zaufanej perfumerii lub drogerii, również online. Naszą rekomendację ma Super Drogeria, w której ofercie znajdziesz bardzo duży wybór testerów perfum najlepszych marek, w tym Creed, Lancome, Thierry Mugler, Yves Saint Laurent, Givenchy, Montale Paris, Dior, Armani, Dolce&Gabbana, Hugo Boss, Azzaro czy Burberry.

Z pełną ofertą testerów perfum dostępnych od ręki w Super Drogerii zapoznasz się na https://www.super-drogeria.pl/pl/menu/testery-perfum-364.html.

Komentarze