Innowacje w rusztowaniach, które ułatwiają pracę na wysokościach

RusztowanieNiektórych prac na wysokości nie da się wykonać bez rusztowania. Narzędzia te powinny zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale też ułatwiać pracę. Dlatego warto skupić się na innowacyjnych modelach.

Rusztowania aluminiowe to nowoczesne, innowacyjne konstrukcje wysokiej jakości. Są one stosunkowo lekkie oraz praktyczne, a przy tym bardzo wytrzymałe, odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Właściwy montaż i użytkowanie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa pracy, natomiast innowacyjne rozwiązania techniczne ułatwiają wykonywanie wszelkich zadań. Szeroki wybór tego typu konstrukcji wraz z dodatkowymi akcesoriami znajdziemy pod adresem: https://www.rusztowania-krause.dmn.pl/.

Rusztowania jezdne

Na rynku występują dwa główne typy rusztowań: jezdne (mobilne) oraz stacjonarne (stałe). Ten drugi rodzaj odznacza się bardzo wysokim poziomem stabilności, ale konstrukcji takich nie da się przemieścić bez rozmontowania ich, a następnie ponownego złożenia w miejscu docelowym.

Dlatego o wiele bardziej praktyczne i wygodne są rusztowania jezdne (mobilne). Wyposażone są w kółka samonastawne, które sprawiają, że całą konstrukcję można w razie potrzeby płynnie, ze znaczną łatwością przemieszczać z jednego punktu do drugiego. Nie ma konieczności demontażu. Po dotarciu do miejsca docelowego, pełna stabilność rusztowania jest zapewniana dzięki funkcji blokady kółek.

Tego typu rusztowania aluminiowe są ponadto bardzo lekkie, co stanowi kolejny element ułatwiający ich przemieszczanie. Poza tym, z reguły składają się one z gotowych modułów, które wystarczy po prostu połączyć ze sobą, bez konieczności stosowania specjalnych narzędzi - montaż jest więc bardzo prosty i ergonomiczny.

Rusztowanie jezdne może być z powodzeniem stosowane zarówno wewnątrz, jak też na zewnątrz budynków. Najlepiej sprawdza się podczas prac na średnich wysokościach.

Profilowana krata o klasie poślizgu R13

Innowacyjnym elementem nowoczesnych rusztowań jezdnych, służącym poprawie bezpieczeństwa i wygody pracy, jest profilowana krata o klasie poślizgu R13. Wyposażone w nią konstrukcje cechują się najwyższym współczynnikiem tarcia, dzięki temu oferują bezpieczne prace na wysokości nawet w wymagających warunkach. Doskonale nadają się do miejsc, gdzie gromadzą się duże ilości smaru czy oleju, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, na brudnych i śliskich nawierzchniach, a także w trudnych warunkach pogodowych, np. podczas opadów deszczu czy śniegu. Innowacja ta polega na tym, że dzięki specjalnym otworom profil aluminiowego stopnia czy platformy nie zatyka się z żadnymi zabrudzeniami, które usuwane są samoczynnie w trakcie wchodzenia.

Innowacyjne akcesoria

Innymi innowacjami służącymi ułatwieniu pracy na wysokości i poprawie jej bezpieczeństwa, stosowanymi w nowoczesnych rusztowaniach aluminiowych, są blokady przejścia. Są to samozamykające się drzwi bezpieczeństwa, zapewniająca pełną ochronę miejsca pracy. Ich funkcją jest zabezpieczenie osoby przebywająca na platformie rusztowania przed upadkiem na schody.

Jeśli zależy nam na rozwiązaniach ułatwiających pracę na wysokości, bardzo przydatna okaże się mocowana półka na narzędzia. Zapewnia ona utrzymanie w odpowiednim porządku narzędzi oraz materiałów, wydatnie zatem podnosi poziom ergonomii. Poszczególne przedmioty nie ślizgają się dzięki gumowej nakładce. Jest łatwa w montażu, demontażu oraz przestawieniu pozycji. Zdecydowanie warto wyposażyć w nią rusztowanie.

Komentarze