Jak przygotować się do randki?

Randka na świeżym powietrzuJak przygotować się do randki? Randka, pierwsza lub kolejna, zawsze jest ważnym wydarzeniem w życiu kobiety. Każda przedstawicielka płci pięknej, niezależnie od stażu znajomości chce zaskoczyć ukochanego i wyglądać olśniewająco w czasie spotkania. Do każdej randki należy się więc odpowiednio przygotować.

Wieczór ją poprzedzający warto spędzić przyjemnie, odprężając się i relaksując. Pomoże to nam uspokoić emocje i pozytywnie nastroić się na czekające nas spotkanie. Polecany jest wieczór filmowy z ulubioną komedią, również romantyczną.

Zrezygnujmy z horrorów, melodramatów oraz brutalnych filmów akcji. Z pewnością nie sprzyjają wyciszeniu oraz poprawie humoru. Po przyjemnym wieczorze przychodzi nowy dzień, a dokładniej, dzień spotkania z ukochanym. Dalsze przygotowania są uzależnione od naszego rozkładu obowiązków.

Inaczej zaplanujemy sobie działania, jeśli przed randką musimy iść do pracy, a inaczej, gdy umówiliśmy się w weekend i godziny poprzedzające możemy spędzić w domu. Pierwszy przypadek jest mniej komfortowy, ponieważ obowiązki zawodowe mogą przyczynić się do rozdrażnienia i zmęczenia, co przed randką jest najmniej oczekiwane. Warto więc zadbać o to, aby pojawić się w pracy w dobrym nastroju, a po wyjściu z niej wszystkie ewentualne problemy zostawić w firmie. Nie bierzmy tego dnia niczego do skończenia w domu, zostawmy w biurze służbowy laptop, wyłączmy służbowy telefon. Niech tego wieczoru nic nas nie rozprasza.

Jeśli w dzień randki musimy iść do pracy, mamy mniej czasu na przygotowania do tego wyjątkowego wieczoru. Warto więc rozpocząć je odpowiednio wcześniej, na przykład poprzedniego dnia. Już wtedy wybierzmy sobie kreację na randkę, ustalmy, jak ułożymy włosy i jaki zrobimy makijaż. Ciekawym pomysłem jest zrobienie próby generalnej: przebranie się, uczesanie i zrobienie make-upu. Dzięki temu wiemy, czy coś jeszcze trzeba zmienić.

Jaka zasada obowiązuje, przy dobieraniu stroju na randkę?

Przede wszystkim naturalność. Wybierzmy strój, w jakim czujemy się dobrze, nie ubierajmy niczego nowego. Zdecydujmy się na sprawdzone rzeczy, w których wyglądamy dobrze. Świetnie sprawdzi się prosta sukienka z żakietem lub ciemne spodnie i elegancka bluzka, zestawiona ze sweterkiem. Strój wzbogaćmy też o odpowiednie dodatki: gustowną, elegancką biżuterię i praktyczną torebkę, pasującą do całości. Makijaż również powinien być naturalny. Zamiast czerwonych ust wybierzmy lekki błyszczyk, który kusząco powiększy wargi. Zrezygnujmy ze skomplikowanych upięć na rzecz luźnych koczków lub końskich ogonów. Warto pomyśleć także o rozpuszczonych włosach.

Ukochany z pewnością będzie zachwycony. Gdy mamy już ustalone, co ubierzemy na randkę, możemy przejść do dalszej części przygotowań. Wspomniany wcześniej wieczór filmowy warto poprzedzić także domowym SPA, mającym na celu poprawienie kondycji skóry czy włosów. Na początek przyda się dobry peeling całego ciała: złuszczy obumarłe komórki naskórka, przywracając skórze promienny wygląd. Później przychodzi czas na odprężającą kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków lub relaksujący prysznic. Po tych zabiegach warto postawić na nawilżanie. Tutaj znakomicie sprawdzą się wszelkiego typu balsamy, kremy i musy do ciała. Warto również zatroszczyć się o włosy, decydując się na nałożenie odżywki lub maski. W przypadku domowego SPA pamiętajmy o jednym: stawiajmy tylko i wyłącznie na sprawdzone produkty. Tyczy się to zarówno tych drogeryjnych jak i kosmetyków, które zostały wytworzonych w domowym zaciszu, na podstawie różnych przepisów.

Zaufane produkty niwelują ryzyko wystąpienia alergii. Czas po pracy płynie nieubłaganie szybko, ale jeśli mamy już za sobą małe, domowe SPA i wybieranie ubrań, z pewnością uda się nam dobrze wykorzystać te kilka godzin, które dzielą nas od randki. Co zaplanować na ten czas? Zacznijmy od lekkiego, ale zdrowego obiadu. Może to być coś prostego, na przykład sałatka lub naleśniki z serem.

Nie przejadajmy się przed randką, zwłaszcza, jeśli mamy w planach kolację z ukochanym. Kolejny punkt wieczornych przygotowań to prysznic i umycie głowy. Posiadaczki długich i gęstych włosów powinny to zrobić odpowiednio wcześniej, aby mieć pewność, że zdążą ułożyć fryzurę. Później przychodzi czas na wykonania makijażu i ubranie przygotowanych wcześniej rzeczy. Na końcu pozostaje nam tylko zamówić taksówkę lub oczekiwać na przyjazd ukochanego. Gdy mamy cały dzień na przygotowania, możemy je odpowiednio rozplanować. Rano zjedzmy lekkie śniadanie i poświęćmy czas na planowanie kreacji, wymyślanie fryzury oraz testowanie makijażu. Po obiedzie możemy wybrać się na spacer, aby dotlenić organizm. Po południu zacznijmy szykować się do randki: najpierw prysznic, później układanie włosów, ubieranie się i robienie makijażu. Zaplanujmy wszystko tak, aby nie spieszyć się tuż przed wyjściem.

Pośpiech stresuje, a przecież mamy na randce znakomicie się bawić w towarzystwie ukochanego mężczyzny.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze