Problemy życiowe - jak sobie z nimi radzić?

Problemy życioweProblemy życiowe - jak sobie z nimi radzić?

Jak często wiedziesz życie, szczęśliwa i zadowolona, a potem nagle życie uderza cię w twarz czymś nieoczekiwanym? Wszyscy mają problemy, a prawda jest taka, że problemy nigdy nie odejdą.

One po prostu zmieniają swoją formę. Raz możesz zmagać się o zdrowie, inny razem o pieniądze, a jeszcze innym o wzajemne relacje. To jest jednocześnie przekleństwo i błogosławieństwo życia. Jednakże, nie musisz cierpieć, z tego powodu że nie wszystko jest idealne w twoim życiu.

Za kulisami problemów

Nic nie stanie się problemem, dopóki tego tak nie nazwiesz. Pewnie zauważyłeś, że różni ludzie mają różne opinie na temat tego jakie te problemy są, i jak wiele uwagi należy poświęcić każdemu poszczególnemu aspektowi. Oznacza to, że problemy te istnieją w naszych głowach oraz to, że my je tworzymy, definiujemy i się ich boimy.

Najbardziej znany sekret

Sekretem radzenia sobie z problemami życiowymi jest uświadomienie sobie, że są to iluzje naszej wyobraźni. Oczywiście, że czuje się je bardzo realne. Powiedzmy, że jedziesz raźnie samochodem w dół autostrady, aż nagle ktoś zajeżdża ci drogę. Możesz wyjść z siebie albo też nie. To będzie zależało od tego, jak postrzegasz sytuację. Jest to doskonały przykład tego, że niektórzy ludzie tworzą coś na co będą narzekać, a inni będą całkowicie spokojni.

W życiu zawsze pojawią się "problemy" i sposobem radzenia sobie z nimi jest, aby po prostu pozwolić im być. Nie musisz starać się analizować, fantazjować, lub rozwiązywać trudności. Pozwól, żeby same się rozwiązały. Im więcej próbujesz, tym bardziej rozpalisz problem i tym bardziej nieszczęśliwy się staniesz. To nie oznacza zaprzestania rozwiązywania problemów. Oznacza to, zatrzymanie kompulsywnego i niepokojącego siania strachu w twojej głowie.

Jak przestać niepotrzebnie się zamartwiać?

Możesz zatrzymać to błędne koło, po prostu mówiąc sobie "Niech tak będzie". To może być bardzo trudne, jeśli natkniesz się na problem, który jest dla ciebie istotny, a jest jednym z tych, które powoduje największe zmiany.

Dlaczego życie jest tak ciężkie?

Życie może wydawać się trudne, od czasu do czasu, ale to te ciężkie chwile powodują, że stajesz się człowiekiem. Jest to niewygodne, ale takie jest życie. To rollercoaster zarówno ze wzlotami jak i upadkami, przez które wszyscy musimy przebrnąć, więc równie dobrze musisz wiedzieć się, jak radzić sobie z upadkami. Im stajesz się bardziej pogodzony z problemami życiowymi, tym bardziej będziesz cieszyć się z darów, które niesie życie.

Wniosek

Życie jest jakie jest, a większość problemów życiowych jest tworzonych przez nas samych. Problemy są wydarzeniami w naszym życiu, nikt nie ma wątpliwości, ale zagłębianie się w nie, przeraża nas, a potem zastanawiamy się, dlaczego czujemy się tak źle. To nawyk trwający całe życie, utrwalany przez większość z nas, co oznacza, że można go zmienić. Ale zmiana zaczyna się od świadomości. Bądź miła dla siebie i ciesz się zarówno ze wzlotów i upadków.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze

Zero
Większość problemów nie jest tworzonych przez nas samych. Mama mi zachorowała i pomału odchodzi. Ma 85 lat. Straszne przeżycie dla mnie. Firma nie wypłaca mi pensji. Chyba ogłosi upadłość. Starość choroby i brak kasy. Nie wesoło. Te problemy same się nie rozwiążą. One mnie zniszczą.
Madzik
Ja sobie radzę jak mogę ;) Ostatnio zaczęłam dużo czytać na ten temat, generalnie dużo staram się czytać, bo to mnie uspokaja i rozwija. Zaczęłam czytać blogi i stwierdziłam, że to daje dobry ogląd na życie i radzenie sobie z nim. Na. taki blog teksty -aplana.pl jest idealny, bo można wyciągnąć z niego takie życiowe refleksje o życiu i ludziach.