Manicure akrylowy, hybrydowy czy żelowy? Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

ManicureWarto wiedzieć, czym charakteryzują się różne odmiany manicure. Dzięki temu wybierzemy dla siebie ten, który będzie nam najbardziej odpowiadał.

Manicure hybrydowy

Hybrydy to bez wątpienia hit ostatnich miesięcy. Nic w tym zresztą dziwnego, posiadają one mnóstwo zalet, które doceniło już wiele kobiet. Wykonanie ich w gabinecie kosmetycznym kosztuje mniej niż gdybyśmy zdecydowały się na paznokcie żelowe albo akrylowe. Ponadto zajmuje mniej czasu - na odpowiednio wcześniej przygotowane płytki nakłada się specjalny lakier hybrydowy, który następnie musi zostać utwardzony. Oznacza to, że każdy paznokieć umieszcza się w specjalnej lampie UV albo LED na 1-2 min. Cały zabieg zajmuje zaledwie około godziny, a efekt utrzymuje się na naszych paznokciach do miesiąca! Po tym czasie odrost na paznokciach staje się bardzo widoczny, co zmusza nas do ściągnięcia hybryd. Wiele pań decyduje się właśnie na taki manicure, gdyż po zakupie lampy i kilku niezbędnych akcesoriów do paznokci, mogą one wykonywać hybrydy samodzielnie w domu.

Manicure akrylowy

Manicure akrylowy to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, którym marzą się długie, kolorowe i pięknie zdobione paznokcie. Taki manicure - ze względu na to, że wymaga precyzji i jest dość czasochłonny - wykonuje się zazwyczaj w gabinecie kosmetycznym. Do jego zrobienia potrzeba paru godzin, ale pamiętajmy, że akryle będą się za to utrzymywać przez kilka tygodni. Manicure akrylowy jest o wiele trwalszy niż żelowy, dlatego jest doskonały dla kobiet pracujących fizycznie albo spędzających dużo czasu w kuchni. Ponadto, ta metoda pozwala nam na bardzo ciekawe ozdabianie paznokci np. przy pomocy koralików. Akryl jest bowiem materiałem wiążącym mocniej niż żel. Tym, co może zniechęcać do takiego manicure, jest nieprzyjemny zapach akrylu, jaki będziemy czuć w gabinecie kosmetycznym. Unoszące się w powietrzu opary nie są dla nas jednak szkodliwe, gdyż przebywamy pośród nich zbyt krótko.

Manicure żelowy

Ogromną zaletą manicure żelowego jest to, że prezentuje się on niezwykle naturalnie, dzięki czemu jest bardzo dyskretny, a przy tym nadal pozostaje efektowny. Przy jego pomocy sprawimy, że nasze paznokcie z krótkich i niezbyt ładnych zmienią się w długie, piękne i o idealnym kształcie. Podobnie jak hybrydy i akryle, manicure żelowy robi się raz na kilka tygodni. Wszelkie ubytki czy zadrapania, jakie się na nim ewentualnie pojawią, można dość szybko uzupełnić żelem. Inaczej niż manicure akrylowy jest on bezzapachowy, co dla wielu osób będzie stanowiło duży plus. Jeżeli chodzi zaś o wady tej metody, to trzeba zwrócić uwagę głównie na to, że żel jest bardziej elastyczny niż akryl, przez co jest podatniejszy na różnego rodzaju uszkodzenia. W dodatku wykonanie takiego manicuru zajmuje dość dużo czasu (nawet kilka godzin), wynika to z tego, że na paznokcie nakłada się kilka warstw żelu, a każda z nich musi być utrwalona przy pomocy specjalnej lampy UV.

Który z nich będzie dla Ciebie najlepszy?

Każda z powyższych metod ma swoje liczne zalety, a także pewne wady. To, na którą z nich się ostatecznie zdecydujemy, będzie zależało od naszego gustu i oczekiwań. Jeżeli marzą nam się długie naturalne paznokcie, to najlepszym rozwiązaniem może się okazać manicure żelowy, jeżeli zaś lubimy niepowtarzalne i zwracające uwagę wzorki i zdobienia, to zapewne spodobają nam się paznokcie akrylowe. Natomiast jeśli pragniemy samodzielnie wykonywać taki profesjonalny manicure, to warto zastanowić się nad hybrydami. Dobrym pomysłem może się okazać wypróbowanie każdej z metod, by później móc je ze sobą porównać i dopiero wtedy zdecydować, która z nich podoba nam się najbardziej.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze

Maria
Dość trudna odpowiedź na to pytanie, ponieważ dobór odpowiedniej metody stylizacji zależy od wielu czynników a głównej mierze od oczekiwań klientki wobec stylizacji oraz kondycji naturalnej płytki. Nie wszystkie metody stylizacji paznokci będą odpowiednie dla każdej osoby, stąd możliwości indywidualnego doboru metody.
Krysia
Z tym mam problem bo bardzo niszczą moje naturalne paznokcie. Co prawda jeszcze nie robiłam tytanowych ale obawa zawsze pozostaje. Gdybym miała wybrać to jednak stawiam na żelowe. Najtrwalsze ze wszystkich wymienionych