Zastosowanie i właściwości kosmetyków naturalnych

Naturalne kosmetykiZauważyłaś, że choć stosujesz kosmetyki według wskazówek producenta, to efekty na twarzy, ciele, włosach wciąż nie są takie, jakich się spodziewałaś? Jeśli tak, to powinnaś zastanowić się, czy aktualny zestaw kosmetyków, zwykle tanich i modnych, ale niekoniecznie zdrowych, na pewno nie ma chemicznego składu. Najlepsze efekty w pielęgnacji, nawilżeniu oraz kuracji przeciwstarzeniowej pełną kosmetyki naturalne. Dowiedz się o nich więcej! Kosmetyki naturalne są coraz bardziej rozpoznawane, choć jeszcze do niedawna były kojarzone z medycyną Dalekiego Wschodu i ludowymi sposobami na domowe leczenie. W naturalnych kosmetykach bezsprzecznie drzemie potencjał i nic dziwnego, że wśród fanek takiej pielęgnacji, można odnaleźć coraz więcej konsumentek.

Jakie składniki można odnaleźć w kosmetykach naturalnych?

Kosmetyki naturalne pełnią w kulturze pielęgnacji kobiet bardzo ważną rolę, już od tysiąca lat. Dawno odkryte składniki, są aktualnie przebadane i odkrywane na nowo. Dzięki temu, na co dzień można korzystać z możliwości takich roślin, jak:

  • Algi Filipińskie - wyjątkowo bogate w witaminy i mikroelementy. Działają przede wszystkim przeciwstarzeniowo, za sprawą obecnej w algach: witaminy E i C oraz betakarotenu. Agi Filipińskie znane są ze swojego działania nawilżającego, wzmacniającego i chroniącego skórę;
  • Amla - roślina, która działa wzmacniająco na organizm. znajdziemy ją w kosmetykach na wzmocnienie włosów;
  • Cassia zwana neutralną henną o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym;
  • Róża Japońska znajduje się w olejkach i masłach do ciała. Wodę różaną zawierają głównie toniki;
  • Ashwagandha ma właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwzapalne i regenerujące, doskonale sprawdza się w kosmetykach do twarzy.

To oczywiście tylko kilka przykładów drogocennych roślin. Lista naturalnych składników, z których wytwarza się kosmetyki chociażby te, dostępne w ofercie Orientana, jest znacznie dłuższa.

Dlaczego korzystanie z naturalnych kosmetyków jest ważne?

Kosmetyki naturalne z roślin azjatyckich działają efektywnie, szczególnie te potwierdzone w Ajurwedzie, Chińskiej Medycynie Naturalnej i Tybetański Medycynie Naturalnej. Działają wewnętrznie i faktycznie regenerują. Dzięki naturalnemu składowi są także całkowicie bezpieczne. Wszechstronność dostępnych odmian roślin, wykorzystywanych w tej gałęzi kosmetologii, pozwala na dobranie odpowiedniej pielęgnacji nawilżającej, letniej, wiosennej, przeciwstarzeniowej, czy regeneracyjnej. Wśród kosmetyków naturalnych, produkty idealne dla siebie znajdzie każda kobieta, niezależnie od wieku oraz upodobań!

Komentarze