Zadbane paznokcie na długo - manicure hybrydowy

Manicure - hybrydaZadbane paznokcie - manicure hybrydowy. W towarzystwie innych osób na pierwszy rzut oka zwracamy uwagę na twarz i ręce. Te części ciała mają w sobie coś ciekawego, fascynującego, a ręce dodatkowo wzruszającego.

Patrząc na dłonie innych osób możemy szybko dokonać oceny, czy są one:

 • wypielęgnowane i zadbane
 • zniszczone pracą
 • pomarszczone i poszarzałe ze starości
 • stoczone chorobą
 • lub może zaniedbane z lenistwa

Sami lubimy mieć zadbane ręce na których skóra nie wygląda na zniszczoną, nie posiada otarć i skaleczeń. Zadbanego wyglądu naszym dłoniom dodają wypielęgnowane paznokcie, o które możemy zadbać w zakładzie kosmetycznym lub samodzielnie przy pewnym wysiłku i wiedzy. Gdy mamy zadbane paznokcie czujemy się lepiej we własnej skórze. Piękne dłonie i paznokcie wpływają na nasze samopoczucie i wyobrażenia na nasz temat innych ludzi, którzy mają możliwość obserwowania nas, oceniania i wyrabiania sobie zdania o nas.

O dłonie i paznokcie może troszczyć się manikiurzystka w zakładzie kosmetycznym, lub możemy sami postarać się zadbać, o ładny ich wygląd. Jedni ludzie uwielbiają wizyty w zakładzie kosmetycznym, zaś inne osoby unikają wizyt u manikiurzystki.

Dla tych co sami troszczą się o swoje dłonie i paznokcie najważniejszym będzie:

 • natłuszczanie skóry oliwą
 • natłuszczanie i masowanie paznokci
 • opiłowywanie paznokci
 • usuwanie martwych skórek
 • ścieranie zrogowaciałego naskórka
 • polerowanie paznokci

Dbając o ładny wygląd rąk warto również pokusić się o znalezienie korzystnych i odpowiednich dla swoich dłoni długości paznokci oraz ich kształtu. Takie zdawałoby się niewielkie szczegóły potrafią bardzo wzbogacić wygląd całości.

Manicure hybrydowy

Wiele kobiet nie ma czasu na stylizowanie paznokci co kilka dni. Denerwuje je ciągle odpryskujący lakier oraz to, że zwykłe lakiery nawet po kilku godzinach tracą połysk. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest manicure hybrydowy wykonywany przez kosmetyczkę lub samodzielnie. Ta metoda opiera się na połączeniu lakieru do paznokci z żelem do manicure. Trwałość takiego zabiegu szacuje się na dwa do trzech tygodni. W tym czasie lakier nie odpryskuje i nie traci swojego blasku. Nie ma obaw co do uszkodzenia paznokci, ponieważ zabieg jest wykonywany na naturalnej płytce paznokcia. Dzięki temu nie ma przeszkód, by odnawiać paznokcie hybrydowe. Niestety nie ma możliwości wypełnienia ubytków, które powstają na skutek wzrostu paznokcia. Dużą zaletą jest fakt, że nie trzeba specjalnej długości paznokci, by zabieg mógł być wykonany. Za wadę można natomiast uznać fakt, iż nie można go zbytnio zdobić, a do usunięcia potrzebny jest specjalny zmywacz na bazie acetonu.

Wszystkie czynności nie trwają długo. Najpierw zostaje wykonany tradycyjny manicure, czyli usunięcie skórek oraz nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. Następnie płytka zostaje delikatnie spiłowana i odtłuszczona, co pozwala przedłużyć żywotność tego zabiegu. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy i utwardzenie jej promieniami UV. Po tym dokonuje się malowania wybranym kolorem i utwardzenia. Gdy te zabiegi zostaną skończone paznokcie maluje się nabłyszczaczem i gotowe.

Ocena: 5.0

Komentarze