Zadbaj o swój wygląd i ubiór

Ubranie na wiosne od GuessDbanie o swój wygląd czasami okazuje się bardzo pomocne. Można przekonać się o tym, starając się o pracę, a także przyglądając się swemu życiu towarzyskiemu oraz miłosnemu. Jak o siebie zadbać? Co wydaje się najważniejsze? O czym nie wolno nam zapominać? Pora się o tym przekonać.

 

Zadbane włosy, paznokcie i cera

Zacznijmy od swoich włosów, paznokci oraz cery. Włosy nie powinny być w żadnym wypadku zaniedbane. Nie do przyjęcia są rozdwojone końcówki, wyraźnie widoczny odrost czy przetłuszczające się kosmyki. Oprócz regularnego mycia, nawilżania i odżywiania włosów w celu zachowania tak zwanej równowagi PEH, musimy pamiętać o świadomym wyborze kosmetyków pielęgnujących. Nie każdy produkt oznaczony nalepką eko, faktycznie jest ekologiczny.  Zawsze warto przyglądać się etykietom - im prostsze składy, tym lepiej. Szczególnie istotna jest pozycja poszczególnych składników na liście z recepturą danego kosmetyku. Zainteresować powinny nas produkty zawierające wyciągi i esencje z roślin; najlepiej, aby były wymienione na samym początku listy składników.

Jeśli chodzi o paznokcie, to na pewno trzeba dbać o ich czystość i kondycję. Nie do zaakceptowania są pozostałości po lakierze. Jeśli nie mamy czasu lub umiejętności, by doprowadzić je do właściwego stanu, warto udać się do kosmetyczki, która pomoże nam zadbać o estetykę paznokci. Jednakże kosmetyczka to nie wszystko. W celu zadbania o piękną płytkę paznokcia trzeba zwrócić uwagę na codzienną dietę. Owoce, warzywa i ryby są źródłem witamin i minerałów, które pozwolą cieszyć się nam mocną płytką, odporna na zniszczenia, lśniącą i podatną na stylizację.

Przy pierwszym kontakcie wiele osób zwraca uwagę na naszą cerę. Po jej stanie określa się wiek, ale też kondycję - na przykład, czy mamy do czynienia z palaczem. Dbanie o skórę zaczyna się od urozmaiconej i zbilansowanej diety. Woda jest tu kluczowym składnikiem. Woda uelastycznia, a co za tym idzie, uodparnia na pęknięcia. O cerę nikt nie dba tak dobrze jak Azjatki. One wiedzą, że prócz stosowania składników nawilżających skórę trzeba chronić przed słońcem. Niestety na Zachodzie przyjęło się, że piękna kobieta, to kobieta opalona, tymczasem zbyt duża ekspozycja na promienie ultrafioletowe skutkuje przyspieszeniem procesu starzeniu się skóry. Dla wielu wciąż może się to wydawać fanaberią, ale świetnym sposobem zapobieganiu powstawania zmarszczek są kremy z filtrem stosowane nawet w okresie jesienno-zimowym. Pamiętajmy, że promienie UV przenikają przez chmury, przez szyby. Dlatego chrońmy delikatną skórę twarzy, szyi i dekoltu, stosując nawilżające kremy z filtrem.

Wybór odpowiedniej stylizacji z firmy Guess

Stylizacja jest już tylko dodatkiem do zdrowo wyglądającej, zadbanej kobiety.  Niewątpliwie ubiór potrafi dodać pewności siebie. Jest naszą wizytówką. Dawniej świadczył o statusie materialnym, dziś mówi raczej o wyczuciu stylu, o przynależności do określonej subkultury, o preferencjach, a nawet o zainteresowaniach.

Wiele kobiet chce nagrodzić siebie samą za ciężką, dwuetatową pracę na rzecz firmy oraz domu i rodziny, ale nie wie, jak to zrobić. Czasem dobrze kupić sobie coś markowego. Nie chodzi o to, by zaraz biec do najbliższego sklepu i wydać całą pensję na drogie ubrania. Chodzi o raczej o zrozumienie, że kobieta chce się czuć piękna i ma takie prawo, toteż ma prawo wydać swoje pieniądze na coś przyciągającego wzrok, innego niż zwykle. Coś przeznaczonego na specjalne okazje.

Stylizacje od Guess

Dobrym pomysłem są ubrania czy dodatki z firmy Guess, rozpoznawalnej na niemal na całym świecie marki będącej urzeczywistnieniem czegoś, co nazywamy amerykańskim snem. Wybierając produkty z jej oferty, możemy być pewni ich jakości oraz zgodności z obowiązującymi trendami.

Komentarze