Zadbaj o piękną skórę na wiosnę!

Sucha skóraSkóra po sezonie zimowym jest wyjątkowo sucha i wymaga wsparcia, aby odzyskać dobrą kondycję. Wahania temperatury, mróz i działanie klimatyzacji nie wpływają na nią dobrze - warto zapewnić jej staranną pielęgnację. Podpowiadamy, jak to zrobić - poniżej skuteczne sposoby.


Wyzwanie pielęgnacyjne

O właściwy poziom nawilżenia skóry należy dbać przez cały rok - problem ten może dotyczyć całego ciała i jest dużym wyzwaniem pielęgnacyjnym. Co więcej, sucha skóra jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, zaczerwienienia, łuszczenie się czy swędzenie. Przede wszystkim jednak sucha skóra po zimie cierpi z powodu braku lipidów i odpowiedniego nawilżenia, sprężystości oraz ochrony. Jak zatem o nią zadbać?

Jak poprawić kondycję skóry po zimie?

Staranne oczyszczenie. Wysuszona skóra wymaga starannego oczyszczenia. W zimie stosujemy zwykle tłuste kremy i więcej podkładu, dlatego na wiosnę należy odblokować pory. Sucha skóra po zimie powinna zostać dogłębnie oczyszczona, gdyż jest to podstawa do wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Peeling. Warto też wykonać peeling skóry twarzy - do wyboru są różne produkty, m.in. peeling gruboziarnisty czy enzymatyczny. Przede wszystkim musisz dopasować odpowiedni produkt do typu cery - do wrażliwej i wymagającej łagodnej pielęgnacji peeling enzymatyczny będzie lepszym wyborem. W ten sposób złuszczysz martwy naskórek, a cera odzyska swój koloryt - składniki aktywne zawarte w kosmetykach będą się lepiej wchłaniać. Do całego ciała warto zastosować peelingi cukrowe, które pomogą w regeneracji naskórka.

Detoksykacja. Wiosna to dobra pora na detoksykację organizmu, czyli oczyszczenie go z zanieczyszczeń i toksyn. Warto pić regularnie wodę mineralną, napary ziołowe i soki owocowe oraz warzywne, a odstawić kawę. Również dieta powinna być dobrze zbilansowana, bogata m.in. w świeże sezonowe warzywa, produkty pełnoziarniste zawierające błonnik oraz ryby bogate w kwasy omega-3.

Kosmetyki z filtrami UV. Wiosna i lato to pory roku, w których czerpiemy witaminę D ze słońca, ale nadmiar promieniowania słonecznego przyspiesza proces starzenia się skóry oraz ją wysusza. Ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym trzeba zapewnić skórze przez cały rok - tym bardziej w ciepłe miesiące.

Warto wprowadzić dobre nawyki na wiosnę i zadbać o suchą skórę - więcej porad znajdziesz na: https://www.clochee.com/akademia-clochee.

Komentarze