Wróżyć z Tarota czy nie wróżyć?

WróżenieWiele osób ciekawych własnej przyszłości, stojących przed ważnymi życiowymi wyborami nie mogąc podjąć decyzji zastanawiają się nad skorzystaniem z usług wróżbitów. Kolejny dylemat to czy wybrać jasnowidza, zwykłe karty czy Tarot?

Karty tarota

Karty Tarota choć są bardzo popularne i uważane za najskuteczniejszą metodę czytania przyszłości budzą lęk i ciekawość. Część obaw związana z kartami tarota ma związek z niejasnym ich pochodzeniem i przerażającymi rysunkami na nich.

Istnieje również przekonanie, że przyszłości wyczytanej z kart tarota nie można zmienić, stąd też obawa przed złymi wydarzeniami, na które nie będziemy mieć żadnego wpływu i przekonanie że jedyne co można zrobić w tej sytuacji to biernie czekać na nadejście katastrofy.

Wróżby

W samym wróżeniu i wróżbach nie ma nic złego, należy jednak zawsze zachować dystans do tego co usłyszymy. Po pierwsze osoba czytająca przyszłość widzi jedynie poszczególne zdarzenia, charakter bliskich, oraz otaczających nas osób, nie jest jednak w stanie wyczytać z kart wszystkiego dlatego opisywana przyszłość może się nieznacznie różnić. Często zdarza się, że sami mamy wpływ na to co pokazują karty za sprawą naszej podświadomości ponieważ tarot może pokazać skrywane pragnienia i plany na przyszłość. Wiele osób po usłyszeniu wróżby i poznaniu swoje przyszłości może podświadomie wpływać na bieg zdarzeń dążąc do realizacji dobrej przepowiedni.

Należy również uważać by się nie uzależnić od wróżb. Wiele osób wybierających się do wróżki z konkretnym pytaniem kiedy otrzymają trafną odpowiedź pozwalającą na rozwiązanie kłopotów czy osiągnięcie sukcesu będąc na kolejnym zakręcie życiowym powraca po kolejną wróżbę. Po jakimś czasie okazuje się, że tacy ludzie nie potrafią podjąć samodzielnej decyzji i są stałymi klientami wróżbitów. W efekcie uzależnieni od wróżb i przepowiedni działają jak roboty, które jedynie wykonują polecenia wróżki nie mając żadnego wpływu na swoje życie.

Oczywiście profesjonalista powinien zorientować się, że klient jest uzależniony i poradzić wizytę u specjalisty, jednak zdarzają się też osoby wykorzystujące taką sytuację.

Nie ma nic złego w poznaniu swoje przyszłości poprzez wróżbę z kart tarota pod warunkiem, że podejdziemy do niej z dystansem, rozsądkiem i nie będziemy podporządkowywać swojego życia i podejmowanych decyzji przepowiedniom. Oczywiście jeśli karty mówią, że czeka Cię wypadek, ale możesz go uniknąć jeśli będziesz uważać na jakąś maszynę czy wolniej jeździć można, a nawet należałoby być ostrożniejszym. Nie dajmy się jednak zwariować. Można zastosować się do jakichś wskazówek jeśli to co powiedziały karty brzmi rozsądnie, ale nie fundujmy sobie życiowej rewolucji z powodu wróżby.

Decydując się na wróżenie z kart tarota nie róbmy tego sami kartami kupionym z gazetą i krótką instrukcją. Nie będzie w tym nic złego jeśli potraktujemy to jako zabawę. Jednak po prawdziwą wróżbę wybierzmy się do specjalisty, ponieważ poznanie tajników czytania z kart tarota to długi proces i nie nauczymy się go z dwustronicowego samouczka.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze