Wizerunek w pracy

Wizerunek w pracyWizerunek w pracy ma ogromne znaczenie. Nienaganny strój dobrany do każdej sytuacji, odpowiednie dodatki i nasza postawa mogą pomóc zbudować nam wizerunek kobiety sukcesu. Kiedy wyglądamy dobrze, czujemy się bardziej pewne siebie, a tym samym łatwiej jest nam wykorzystywać nasze umiejętności i doświadczenie zawodowe.

Dbając o nasz biznesowy image, nie możemy zapomnieć też o perfekcyjnym makijażu. Na nic się zda piękny kostium lub sukienka, jeśli zapomnimy o zrobieniu makijażu lub jeśli zrobimy go w niewłaściwy sposób. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę, aby nasz wizerunek nie ucierpiał za sprawą źle dobranych kosmetyków? Jakie triki zastosować, aby makijaż był perfekcyjny i przetrwał z nami nawet najdłuższe stresujące biznesowe spotkania.

1. Piękna cera

Kluczem do sukcesu jest piękna, wypielęgnowana i zdrowa cera. Żadne kosmetyki nie pomogą jeśli nie będziemy na co dzień dbać o skórę twarzy. Pamiętajmy więc o regularnych peelingach, nawilżaniu i o dokładnym oczyszczaniu. W pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność dlatego wypracujmy sobie nawyk poświęcania codziennie 10 minut na dokładny demakijaż, a nasza cera na pewno odwdzięczy się promiennym wyglądem. Dopiero wówczas możemy ją upiększyć kosmetykami, bo w przeciwnym wypadku makijaż tylko pogorszy nasz wygląd.

2. Odpowiednio dobrane kosmetyki

Perfekcyjny makijaż musi być wykonany przy użyciu dobrej jakości kosmetyków (niekoniecznie bardzo drogich), które zapewnią trwałość, ale też nie obciążą i nie pogorszą kondycji naszej cery. Ważne jest, aby zwracać uwagę czy po użyciu danego kosmetyku nie mamy uczuleń. Dobór odpowiednich kosmetyków może nam zająć trochę czasu, ale bez prób ciężko nam będzie odnieść makijażowy sukces. Zwracajmy uwagę na skład i starajmy wybierać się te, które mają jak najwięcej naturalnych składników i nie zwierają sztucznych parabenów, silikonów i innych chemicznych mikstur. Bardzo dobrym wyborem są np. kosmetyki mineralne, choć też warto sprawdzić ich skład, bo niektórzy producenci dodają do nich też sztuczne dodatki. Minerały, choć naturalne, mogą też niektóre z nas uczulać, więc w tym przypadku też należy przygotować się na konieczność przetestowania.

3. Dobór kolorów

Musimy pamiętać, że chcąc stworzyć perfekcyjny wizerunek kobiety sukcesu, nasz makijaż musi być stonowany. Kolor podkładu musi idealnie pasować do odcienia naszej cery, aby był niewidoczny. Róż powinien tylko delikatnie podkreślać kości policzkowe, aby nie tworzyć efektu cyrkowego klauna. Podobnie rzecz się ma do cieni do powiek, które powinny tylko podbijać kolor tęczówki. Dobrym wyborem są więc szarości, brązy, beże, fiolety. Wszelkie niebieskości, mocne róże, pomarańcze i zieloności zostawmy na weekendowe imprezy, albo po prostu zrezygnujmy z nich w ogóle. Wygląd kolorowej papugi raczej nikomu z nas uroku nie dodaje. Pamiętajmy o tej zasadzie dobierając też kolor pomadki i lakieru do paznokci.

4. Mniej znaczy więcej

Ostatnia zasada, choć niemniej ważna dotyczy umiaru w stosowaniu kosmetyków. Użycie zbyt dużej ilości fluidu, pudru, różu, cieni czy nawet tuszu do rzęs może sprowadzić nas do wizerunkowej katastrofy. Nikt nie będzie traktował nas poważnie w codziennej pracy, nie mówiąc już o poważnych biznesowych spotkaniach, jeśli nasz makijaż będzie zbyt wyzywający lub przerysowany. Pamiętajmy więc o tej zasadzie za każdym razem gdy będziemy mieć pokusę dołożenia kolejnej warstwy pudru.