Warszawa da się lubić - zwiedzanie stolicy

Warszawa da sie lubićWłaściwie Warszawę można podsumować stwierdzeniem, szklanka do połowy pełna lub szklanka do połowy pusta. Jedni Widzą blokowiska, stare mury, PRL-owską spuściznę, zaś inni nowoczesne wieżowce, zabytki i ciekawe miejsca z zawiłą historią. Ja myślę, że w Warszawie jest i czarno i biało i kolorowo. Najważniejsze, żeby umieć zobaczyć to, co piękne.

Przede wszystkim jest to Stare Miasto - to serce stolicy, miejsce z duszą. Można się tam zachwycić spacerem po okolicy, która pachnie historią. Należy też koniecznie zwiedzić Zamek Królewski, napić się kawy na rynku, przy Syrence i kamiennymi schodkami zejść na Podzamcze - nas Wisłę. Tam polecam rejs tramwajem wodnym. To wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci.

Ważny punkt Warszawy to Pałac Kultury i Nauki. Nie może go zabraknąć w planie zwiedzania stolicy. To najwyższy taras widokowy, liczne muzea, teatry, ciekawe zakamarki..
Warszawa ma też nowoczesne spojrzenie na zwiedzających. Centrum Nauki Kopernik. To tam jeszcze do niedawna kolejka oczekujących mierzona była na godziny. Ale warto stać nawet w tej długiej kolejce. Niezależnie od wieku, miejsce to zaspokaja pęd do wiedzy w wielkim i namacalnym stylu. A stamtąd już tylko kilka kroków do magicznego, tajemniczego i niepowtarzalnego ogrodu na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. To wyjątkowe, zielone miejsce, pełne ciekawych zakamarków, zaułków i przepięknych widoków.

Polecamy też warszawskie ZOO. Niby proste, ale bardzo ciekawe o każdej porze roku. Jest bardzo nowoczesne i pełne ciekawych, zwierzęcych okazów. Polecamy szczególnie ptaszarnię, która zabiera w fantastyczną podróż w głąb przyrody.

Stamtąd już o krok od dumy warszawskiej architektury - Stadionu Narodowego. Polecamy zwiedzanie tego miejsca, nie tylko fanom piłki nożnej. Miejsce, które imponuje wielkością i nowoczesnością. Choć przez chwilę przyjemnie pobyć w loży dla VIP-ów.

Ale wracając do zwiedzania Warszawy - nie można ominąć Łazienek Królewskich z Pałacykiem na wodzie i przejażdżką gondolą. I koniecznie pamiętajmy o orzechach dla licznych, przyjaznych wiewiórek. Dla fascynatów kwieciem - konieczny do zwiedzania jest też ogród botaniczny tuż przy Łazienkach. Całkiem też niedaleko można odwiedzić Zamek Ujazdowski z ekspozycją sztuki współczesnej. Piękna, bardzo zabytkowa budowla i bardzo współczesna sztuka. Jak dla mnie zbyt duże pomieszanie klasyki ze współczesnością. Ale każdy powinien ocenić osobiście. Dobrym pomysłem jest pobliski park pełen hamaków i leżaków, gdzie można odpocząć i odprężyć się w miłej atmosferze.

Dalej do zwiedzania proponujemy najważniejszy politycznie budynek stolicy - Sejm. Okazały i jedyny w swoim rodzaju. Ale w związku z różnym nastawieniem do polityków - można spokojnie ominąć ten punkt zwiedzania Warszawy, aby nie podnosić sobie niepotrzebnie ciśnienia.

Polecamy za to muzea warszawskie - ciekawe, nowoczesne, klasyczne. Do wyboru. Koniecznie trzeba odwiedzić: Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Wojska Polskiego. To podstawa, przez którą można przebrnąć z najwyższą przyjemnością.

Do tego liczne parki, pomniki, urocze uliczki, kawiarenki. Do wyboru do koloru. A w wakacyjny wieczór weekendowy polecamy fantastyczny, multimedialny pokaz fontann na Podzamczu - światło i dźwięk. Niezapomniane chwile w miłej, ciepłej i przyjaznej atmosferze, na łonie natury.