Trzy proste fryzury na uczelnię

Prosta fryzura na uczelnięPowoli zbliżamy się do rozpoczęcia roku akademickiego. Co zrobić, by nasze włosy wyglądały świeżo i schludnie przez cały dzień? Upiąć je.

Powoli zbliżamy się do rozpoczęcia roku akademickiego. Co zrobić, by nasze włosy wyglądały świeżo i schludnie przez cały dzień? Upiąć je. Każdy z nas wie, że w poranne przygotowania do wyjścia na zajęcia są chaotyczne i nie pozwalają na misterne konstrukcje na głowie! Podpowiadamy, jak łatwo i sprawnie spiąć włosy, by wyglądały elegancko przez cały dzień! Każda z fryzur zajmie Ci maksymalnie kwadrans!

Od czego zacząć?

Każdy z nas ma inny włos i zawsze należ o tym pamiętać. Przed rozpoczęciem upinania, dokładnie rozczesz włosy. Jeśli to konieczne - umyj i dokładnie wysusz włosy. Właściwa pielęgnacja zależy nie tylko od ich porowatości, ale także od stanu zniszczenia (spowodowanego częstym farbowaniem lub korzystaniem z prostownicy). Nie bez znaczenia są także rodzaje skóry - posiadaczki skóry tłustej będą narażone na częstsze przetłuszczanie się włosów, które wymusza mycie głowy co drugi dzień lub codziennie. Z kolei te z Was, które zmagają się z suchą skórą, muszą mieć na uwadze, że są bardziej narażone na łupież.

Umyte, wysuszone i właściwie wypielęgnowane włosy możesz zostawić rozpuszczone, ozdobić opaską czy spinką lub upiąć.

NISKI KOCZEK

To fryzura idealna dla osób, które mają krótkie lub średniej długości włosy. Niski i gładki koczek jest niezwykle elegancki - pasuje zarówno do sukienek, jak i do spodni oraz marynarki. Aby rozpocząć, zrób przedziałek na środku głowy i gładko zaczesz włosy do tyłu. Zrób na dole małego, ciasnego koczka – tak, by ukryć włosy. Jeśli jesteś posiadaczką dłuższych włosów, pozostałe pasma owiń wokół gumki i zabezpiecz wsuwkami. Aby nadać fryzurze bardziej „odświętnego” charakteru, możesz ozdobić koka elegancką gumką lub efektowną spinką.

PRZEKŁADANA KITKA

Ta fryzura najbardziej spektakularnie będzie wyglądała u posiadaczek długich włosów, sprawdzi się jednak także na włosach średniej długości. Jak ją wykonać? Bardzo łatwo! Wystarczy, że rozpoczniesz od standardowego kucyka – zadbaj jednak o to, by nie był on umiejscowiony zbyt wysoko, fryzura najlepiej prezentuje się, gdy kitka wykonana jest nisko, nad karkiem. Delikatnie zsuń gumkę, by poluzować kitkę i podziel górą część włosów (tę nad gumką)w na pół. Przez powstały otwór przełóż dolną część kitki. Całość pociaśnij. Jeśli chcesz, możesz ozdobić fryzurę ulubioną gumką.

DOBIERANY WARKOCZ

Warkocz francuski - nazywany powszechnie "dobierańcem" - idealnie sprawdzi się zarówno na uczelnię, jak i na siłownię czy wieczorne wyjście. Jest prosty w wykonaniu i - co ważne - dobrze wygląda także po kilku godzinach, gdy pasma lekko się poluzują. Nabiera wtedy wyjątkowo dziewczęcego, nieco boho stylu. Jak wykonać warkocza dobieranego? Wystarczy zebrać część włosów na samym czubku głowy i podzielić je na trzy pasma - dokładnie jak w klasycznym warkoczu. Przełóż jedno pasmo z prawej i lewej strony, ale przy kolejnym przełożeniu dobierz pasma z boku głowy od góry i wpleć je w środek warkocza. Podzielone wcześniej pasma będą coraz grubsze, ponieważ przy każdym kolejnym splocie dobieramy kolejne włosy. Po dojściu do dolnej linii włosów, zapleć zwykły warkocz, a następnie zawiąż końcówkę gumką lub zepnij ozdobną spinką.

Komentarze