Trzy największe błędy modowe

Błędy modoweWszyscy chcemy i lubimy wyglądać dobrze. Oczywiście, dla każdego z nas słowo modnie ma różne znaczenie - a jak to mówią, o gustach się nie dyskutuje. Szczególnie teraz, w dobie mediów społecznościowych, które sprawiły, że jednocześnie panuje tak wiele trendów, tak naprawdę wszystko jest modne. Jednak czy wielki powrót biodrówek, zamiłowanie generacji Z do stylu preppy lub niedawny trend na, o zgrozo, skarpety i sandały to dowody na to, że nic już nie może być modowym koszmarem? Oto nasza lista trzech największych modowych faux-pas.

Źle dobrany rozmiar

W modzie aktualnie królują zarówno luźne ubrania, tzw. baggy clothes, jak i te o upiętym kroju. Szerokie spodnie i oversizowe t-shirty na ulicach mieszają się z niezwykle krótkimi spódniczkami i spinającymi body z kolekcji Skims. Nostalgia do początków XXI wieku sprawiła, że i Adam Sandler, i Regina George z "Wrednych Dziewczyn" stali się naszymi nowymi ikonami mody. Jednak bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nawet wąska spódniczka czy bardzo szerokie spodnie zawsze powinny być w naszym rozmiarze. Źle dobrany rozmiar może zepsuć najlepszą stylizację. Zbyt obcisła sukienka sprawi, że na jaw wyjdą wszystkie nasz niedoskonałości, a spadające jeansy będą wyglądały jak pożyczone od starszego brata.

Źle zawiązana mucha lub krawat

Nie ma chyba nic bardziej ponadczasowego niż elegancki garnitur. Najczęściej kojarzony z klasycznym męskim lookiem, coraz częściej jednak możemy zaobserwować panie sięgające po ten rodzaj stylizacji. Równie ponadczasowe są też oczywiście dodatki. Krawat czy wiązana mucha stanowią idealne dopełnienie szykownego, wieczorowego stroju. Niestety, zdarza się, że mucha wisi krzywo, a krawat jest źle lub niechlujnie zawiązany. Taki błąd sprawia, że całe ubranie traci na profesjonalnym i schludnym wyglądzie, co na pewno nie wpływa korzystnie na nasz wizerunek. Na ratunek przybywają zawiązane już muchy i krawaty, które pozwalają na zakładanie ich i ściąganie bez konieczności rozwiązywania. Jednak mimo to, zawsze warto sprawdzić, czy mucha lub krawat wyglądają dobrze i nie zrobią naszym mężom lub nam wstydu.

Niewyprasowane ubrania

Niewyprasowane ubrania nigdy nie były modne - i prawdopodobnie nigdy nie będą. Każda niewyprasowana część garderoby sprawia, że cała stylizacja staje się niechlujna i nie wydaje się już tak ładna. Sprawia, że wyglądamy na osoby niedbalskie, a tego wszyscy chcą raczej uniknąć. Pognieciona koszula skupia na sobie uwagę i to nie w ten pozytywny sposób. Nawet w stylizacjach, które mają wyglądać na chaotyczne chodzi tylko o sprawianie pozorów wyciągniętych 5 minut temu z szafy i zdecydowanie niewskazane jest ubieranie wygniecionych ubrań. Pomóc może wieszanie ubrań na wieszakach zaraz po ściągnięciu ich lub też wybieranie i prasowanie ubrań dzień wcześniej, żeby rano ubrać się bez pośpiechu, na spokojnie - i pospać chwilkę dłużej.

Komentarze