Trendy w biżuterii - co jest na topie?

Trendy w biżuteriiBiżuteria to element stylizacji - głównie pań, ale też często panów. Co jest aktualnie na topie? Kobiety urzeka biżuteria w odcieniu różowego złota, modne są też oryginalne chokery, panowie z kolei preferują głównie minimalistyczne bransoletki i luksusowe zegarki. Prezentujemy aktualne trendy w jubilerstwie.

Biżuteria dla pań - inspiracje

Dla pań biżuteria to niezwykle ważny dodatek do każdego zestawu, gdyż może dodać mu charakteru i elegancji. Uzupełni niejedną stylizację, a także podkreśli nasz indywidualny styl - jedne panie preferują klasyczne delikatne celebrytki, drugie wolą ozdoby w stylu boho, a inne są przekonane, że biżuteria z pazurem doda im drapieżności. Ważną kwestią jest też wybór kruszcu - może to być m.in. złota biżuteria w konkretnym odcieniu, srebro czy platyna. Zobacz przygotowane przez nas inspiracje.

Minimalizm - klasyczny wybór

Klasyczna subtelna biżuteria pozostanie modna mimo zmieniających się trendów, dlatego warto o niej wspomnieć na wstępie. Delikatny łańcuszek, niewielkie kolczyki czy bransoletka z charmsem to wybór wielu kobiet, którym zależy na subtelnych dodatkach do stylizacji - m.in. do biura. Klasyka obroni się zawsze, mimo to nie brakuje aktualnych trendów, które warto śledzić na bieżąco. Są też osoby, które chętnie noszą biżuterię zgodną z trendami eko - jak m.in. ozdoby czy zegarki drewniane. Cały czas panuje też popyt na biżuterię w stylu boho - głównie latem. Wybrane trendy prezentujemy poniżej.

Złoto w innych odcieniach

Rose gold. Wszelkie wyroby można wyprodukować z różnych materiałów - popularne jest złoto, ale też srebro czy inne tworzywa. Jednym z wiodących trendów jest moda na złotą biżuterię, ale niekoniecznie w klasycznym żółtym odcieniu. Modne dodatki to ozdoby w kolorze różowego złota. Jest ono od dawna znane, ale niedawno przeżyło prawdziwy renesans. Przykuwa spojrzenia, jest wyjątkowo kobiece i pełne uroku, pasuje do wielu stylizacji - letniej sukienki na co dzień, biurowych beżowych lub szarych zestawów, ale też do połączeń w stylu smart casual. Różowe złoto noszą chętnie panie w każdym wieku.

Biżuteria z białego złota. Z kolei białe złoto uchodzi za eleganckie i jest chętnie wybierane na uroczystości rodzinne, święta czy spotkania biznesowe. Design takiej biżuterii przypomina wyroby ze srebra lub platyny. Jest nowoczesne i subtelne, stanowi alternatywę dla tradycyjnego złota żółtego, które nie do każdego przemawia. Popularne są m.in. obrączki z białego złota albo w wersji dwukolorowej.

Chokery na szyję

Chokery pasują do różnych elementów stylizacji - m.in. koszul, sukienek, bluzek z dekoltem. Dawniej modne były głównie czarne chokery w rockowym stylu, idealne na koncert z gitarowym graniem, dzisiaj naszyjniki te mogą mieć różne formy i design - wybrane modele są wyjątkowo eleganckie i pasują nawet na ważne specjalne okazje. Chokery damskie mogą być wykonane z różnych materiałów - jak złoto, srebro czy platyna. Subtelne lub odważne ozdoby szybko zyskały szerokie grono miłośniczek.

Komentarze