Szukasz pomysłu na prezent dla rodziców? Zafunduj im pobyt na termach!

TermyBaseny termalne wciąż kojarzą się z rozrywką przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Warto natomiast podkreślić, że z tej formy relaksu coraz chętniej korzystają również aktywni seniorzy. Z punktu widzenia dojrzałych osób kluczowe znaczenie mają tutaj korzyści dla zdrowia, jakie mogą wyniknąć z regularnego zażywania kąpieli termalnych. Jeśli więc zbliża się jakaś ważna okazja, na przykład okrągła rocznica ślubu Twoich rodziców, to mamy dla Ciebie świetny pomysł na prezent. Zafunduj im pobyt na termach - to ucieszy ich bardziej niż komplet garnków czy ciepła pościel.

Czym właściwie są termy?

Termy to nic innego jak kompleks basenowy zasilany wodą termalną. Mamy tutaj do czynienia z wodą pozyskiwaną z głębokich pokładów ziemi, nasyconą bezcennymi składnikami mineralnymi i specyficznymi oraz wolną od zanieczyszczeń z działalności przemysłowej i rolniczej człowieka.

Charakterystyczną cechą wody termalnej jest jej naturalnie wysoka temperatura. Woda jest podgrzewana przez magmę, dzięki czemu nawet już po wydobyciu na powierzchnię wciąż osiąga temperaturę nawet powyżej 60 stopni Celsjusza i musi być schładzana, aby można było się w niej komfortowo kąpać.

W Polsce mamy już co najmniej kilka godnych polecenia kompleksów termalnych. Nowoczesne, efektowne baseny z rozbudowanym zapleczem SPA, powoli stają się turystyczną wizytówką naszego kraju. Czas więc, aby odkryli je także Twoi rodzice - zwłaszcza, jeśli wcześniej nie mieli takiej okazji.

Dlaczego kąpiele termalne są szczególnie rekomendowane osobom dojrzałym?

Woda termalna to jedna z najcenniejszych substancji naturalnie występujących na naszej planecie. Kąpiele w niej są wyjątkowo korzystne dla ludzkiego organizmu, co docenią zwłaszcza osoby w wieku senioralnym.

Twoi rodzice mogą odnieść kilka cennych korzyści z pobytu w termach:

  • Zdrowotne - woda termalna ma zbawienny wpływ na organizm, wspierając terapię licznych schorzeń, w tym zaburzeń metabolicznych, hormonalnych, chorób o podłożu reumatycznym (w fazie bezobjawowej), chorób układu oddechowego i krążenia, a także bólów mięśni i stawów.
  • Kosmetyczne - kąpiele w wodzie termalnej to świetny i komfortowy zabieg anti-aging, co powinna docenić szczególnie Twoja mama. Po kilku godzinach spędzonych w basenach termalnych wyraźnie czuć lepsze nawilżenie skóry, poprawę jej sprężystości, a tym samym można zauważyć delikatne spłycenie zmarszczek. Woda termalna łagodzi również podrażnienia i stany zapalne.
  • Psychiczne - Twoi rodzice zasługują na to, aby nareszcie odpocząć, ale tak naprawdę, bez zwracania uwagi na innych, bez żadnych obowiązków, tylko we dwoje. Pobyt na termach jest znakomitą propozycją, ponieważ woda termalna ma potwierdzony zbawienny wpływ na psychikę, m.in. stymulując mózg do zwiększonej produkcji serotoniny i ograniczenia wydzielania kortyzolu (hormonu stresu). Każda kąpiel termalna daje fantastyczne uczucie błogości i totalnego odprężenia.

Więcej o tym, jakie korzyści mogą odnieść Twoi rodzice z zażywania kąpieli termalnych, przeczytasz w artykule na stronie https://www.termybukovina.pl/blog/wyjazd-dla-seniora-termy-to-jedna-z-najlepszych-propozycji.

Jaki kompleks basenowy wybrać?

Warunkiem udanego pobytu i tym samym trafionego prezentu jest wybranie takiego kompleksu, który zapewni Twoim rodzicom najwyższy komfort oraz pozwoli odnieść maksimum korzyści z kąpieli termalnych.

Naszym faworytem są Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. To jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych w Polsce, zasilany wodą pozyskiwaną z głębokości 2400 metrów, zawierającą 28 najcenniejszych składników mineralnych oraz składniki specyficzne, jak siarkowodór czy fluorki.

Chcąc zafundować rodzicom niezwykle przyjemny czas, zapoznaj się z aktualnymi pakietami pobytowymi w czterogwiazdkowym Hotelu BUKOVINA. Hotel jest częścią tego samego kompleksu, a jego goście mają bezpośredni dostęp do basenów termalnych oraz rozbudowanej oferty zabiegowej w strefie Wellness BUKOVINA.

Wybierz odpowiedni termin

Jeśli Twoi rodzice są już na emeryturze, to masz szerokie pole do popisu w zakresie wybrania odpowiedniego terminu ich wyjazdu na termy. Polecamy skupić się na miesiącach wiosennych i jesiennych, kiedy to z reguły jest znacznie mniej ludzi, zwłaszcza rodzin z dziećmi.

W dodatku jesienią czy wczesną wiosną można upolować pakiety pobytowe w bardzo atrakcyjnej cenie, co także nie jest bez znaczenia. Ponadto poza okresem wakacyjnym czy feryjnym, dojazd w okolice Zakopanego jest mniej męczący - zwróć na to uwagę, jeśli przewidujesz, że rodzice zdecydują się na podróż własnym samochodem.

Komentarze