Szafy narożne, ubraniowe, garderoby... Jaka szafa sprawdzi się w przedpokoju?

Szafa narożnaWybór szafy do przedpokoju nie jest prostym zadaniem. Przedpokój może być długi i krótki, wąski i szeroki. Dobranie odpowiedniej szafy wymaga dokładnego zmierzenia przestrzeni i dopasowania mebla do wszelkich niuansów pomieszczenia.

Funkcjonalny przedpokój z szafą

Zależnie od tego, czy Twój przedpokój jest mały, czy duży, czy ma kształt podłużny, czy może jest bardziej holem, z którego od razu przechodzi się do drugiego pomieszczenia, szafa nie powinna zajmować w nim dużo miejsca. W przypadku małego przedpokoju, im bardziej płaska i wkomponowana w ścianę szafa, tym lepiej. Również inne sprzęty powinny wpasowywać się w przestrzeń, nie powodując zbędnych zakłóceń.

W przedpokoju generalnie nie powinno znajdować się dużo mebli i bibelotów, gdyż wchodząc do pomieszczenia w kurtce czy płaszczu, łatwo możesz o coś zahaczyć. Ważne jest natomiast lustro, które powinno być wmontowane w ścianę - i najlepiej, jeśli jest ono sporych rozmiarów. Lustro powiększy optycznie pomieszczenie i sprawi, że przedpokój będzie jaśniejszy.

Gdzie sprawdzi się szafa narożna?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych mebli w każdym domu, a zwłaszcza w przedpokoju, jest ten służący do przechowywania. Szafy w przedpokoju można wykorzystać na wiele sposobów, ograniczeniem jest tutaj tylko wyobraźnia właściciela. Szafę warto dobrać do wielkości przedpokoju i jego ułożenia. Jeśli chodzi o szafę narożną, to jest ona jednym z najczęściej wybieranych mebli do niewielkich pomieszczeń. Jej główna zaleta to kształt litery L, dzięki któremu jest w stanie pomieścić sporo ubrań. Szafa narożna sprawdzi się jednak przede wszystkim w nieco szerszych korytarzach, których ułożenie pozwala na odpowiednie ustawienie obydwu jej części. Idealnym pomysłem będzie szafa z lustrem, w którym możesz przejrzeć się przed wyjściem z domu.

Szafy narożne mogą być nieco bardziej płaskie niż pozostałe typy szaf, ponieważ ich szerokość sprawia, że możesz ułożyć ubrania w bardziej oszczędny sposób.

Szafy ubraniowe i garderoby - czy i jak ustawiać je w przedpokoju?

Oprócz szafy narożnej rozróżniamy także inne szafy ubraniowe. Klasyczne szafy z drzwiami posiadają zazwyczaj półki oraz osobną sferę na buty lub inne części garderoby. Szafa do przedpokoju powinna być przede wszystkim ekonomiczna i zabierać jak najmniej miejsca, ale oferować jednocześnie możliwości, które pozwolą pochować w niej nienoszone w danym sezonie ubrania.

Bardzo popularnymi szafami są ostatnimi czasy garderoby, które łączą w sobie wiele funkcji, będąc jednocześnie swego rodzaju osobnym pomieszczeniem. We wnętrzu garderoby znajdziemy półki na wiele różnych elementów, wieszaki, a także miejsce na toaletę z lustrem. Garderoba to świetny pomysł na zaaranżowanie sypialni, jednak nie zawsze sprawdzi się w przedpokoju. Do tego pomieszczenia warto raczej wybrać wąską szafę narożną lub szafę klasyczną, zawierającą niewiele miejsca, ale mieszczącą w sobie odpowiednie półki i przestrzeń na ubrania.

Komentarze