Stylowe kuchnie - trendy

Stylowa kuchniaZastanawiasz się, jak urządzić kuchnię, która z jednej strony będzie harmonijnie wpisywała się w trendy wzornicze, a z drugiej wyróżniała się wysoką funkcjonalnością? Nie mogłeś trafić lepiej! Z myślą o wszystkich osobach planujących wielką rewolucję w swojej kuchni zaglądamy do katalogów czołowych producentów w poszukiwaniu inspiracji.

Modna kuchnia - klasyka zawsze na czasie!

Jeszcze do niedawna znaczna część osób wyposażała swoje kuchnie w minimalistyczną, jasną zabudowę z białych płyt o błyszczącym wykończeniu. Dzisiaj erę zimnych, bardziej kojarzących się z laboratoryjną sterylnością niż domowym ciepłem mebli możemy oficjalnie uznać za zakończoną! Projektanci tworzący modne kuchnie coraz śmielej odchodzą od surowych kompozycji na rzecz ponadczasowej klasyki. W tym sezonie hitem architektonicznym są ekskluzywne meble do kuchni udekorowane subtelnymi frezami, zakończone ozdobnymi wieńcami górnymi i metalowymi uchwytami. Klasyczna zabudowa kuchenna z kremowymi, jasnoszarymi albo waniliowymi frontami jest wysmakowaną dekoracją pomieszczenia.

Odrobina koloru

W jakie meble wyposażane są w tym sezonie luksusowe kuchnie? Trendy prezentowane w katalogach najlepszych producentów wyraźnie ukazują rosnące znaczenie kolorów. Modne meble kuchenne o gładkich, matowych powierzchniach dostępne są w wielu kolorach, których do niedawna nie spotykało się w aneksach: różowym, błękitnym, oliwkowym... Pastele nie do końca współgrają z Twoim poczuciem estetyki? W takim razie postaw na wyrazistsze barwy - na przykład granat.

Dwukolorowa zabudowa

Prostym sposobem na urozmaicenie kuchennego wnętrza jest wstawienie do niego szafek z frontami w dwóch odmiennych barwach. Zabudowa składająca się z rzędu szafek górnych pokrytych drewnopodobnym laminatem i matowych, beżowych mebli dolnych jest niekwestionowanym hitem w modnych mieszkaniach. Ważne jest, aby połączone ze sobą powierzchnie tworzyły spójną, choć nieoczywistą całość. Meble wpisujące się w popularną konwencję znajdziesz w sklepie internetowym MebleZET.

Nowoczesne meble kuchenne - funkcjonalna przestrzeń do gotowania i przechowywania

Kuchnia jest przestrzenią o specyficznym przeznaczeniu. Meble, okładziny ścienne, urządzenia i inne elementy wyposażenia nie mogą być dobrane w przypadkowy sposób. Aby wnętrze zachowało nienaganną formę przez wiele lat, zapewniało optymalne warunki do gotowania i przechowywania produktów spożywczych, sprzętu i akcesoriów, a utrzymanie go w nieskazitelnej czystości nie przysparzało żadnych trudności, starannie skomponuj zabudowę. Modna kuchnia to przede wszystkim dobrze zorganizowana przestrzeń. W ofercie firm specjalizujących się w produkcji mebli kuchennych znajdziesz efektowne, a jednocześnie solidne meble o przemyślanej konstrukcji. W zabudowie powinno znaleźć się miejsce dla głębokich szuflad z pełnym wysuwem, wąskich koszy cargo, szuflady z organizerami oraz narożnych szafek z obrotowymi koszami i wysuwaną półką idealną na garnki, miski i inne duże przedmioty.

Komentarze