Stwórz ogród jak z bajki - inspiracje dla wymagających

Ławki ogrodoweInwestycja w działkę to pierwszy krok do stworzenia ogrodu marzeń. Co ciekawe, nie potrzebujesz wcale ponadprzeciętnej powierzchni posesji, by znalazły się tam miejsca dla gości lub nieszablonowe dodatki. Przykładowo ławki ogrodowe to must have, który powinien znaleźć się na wyposażenia każdego podwórka - niezależnie od powierzchni, pomysłu, czy preferencji lokatorów.

Jesteś ciekaw, jak podejść do rozwiązania problemu zagospodarowania przestrzeni i jak wiele masz możliwości? Przygotowaliśmy kilka ciekawych inspiracji, które powinny Ci pomóc rozwiązać każdy problem. Sprawdź, nim przejdziesz do działania i postanowisz działać spontanicznie.

Ławki ogrodowe i ścieżki spacerowe to podstawa dla dużych ogrodów

Wyjście z czterech ścian i odetchnięcie świeżym powietrzem to wspaniałe uczucie po wielu godzinach pracy w domu lub biurze. Jeśli więc posiadasz duży ogród, wykorzystaj to w celu stworzenia miejsca umożliwiającego krótki spacer i relaks na ławce. Ławki ogrodowe kojarzą się zazwyczaj z przestrzennymi posiadłościami o ponadprzeciętnych rozmiarach. W praktyce mogą one spełnić idealnie swoje zadanie na każdym metrażu podwórka.

Oczko wodne z wodospadem, mostkiem lub fontanną

Woda uspokaja. Każdy, kto posiada oczko wodne w ogrodzie, uwielbia patrzeć na rybki i spokój, jaki panuje w tym niewielkim zbiorniku. Wykorzystując zatem tego typu obiekty, warto umieścić obok nich wygodną ławkę ogrodową, dzięki której będziemy w stanie usiąść i kontemplować tak długo, jak będziemy tego potrzebować. Taka forma samotni w ogrodzie bez wątpienia będzie jednym z ulubionych miejsc domowników i pozytywnym zaskoczeniem dla gości.

Fontanna to już nieco bardziej ambitny projekt, który kojarzy się z zamożnością. W rzeczywistości tego typu konstrukcje nie są wcale tak drogie i niedostępne, jak pozornie może się wydawać. Znajdziesz je w każdym markecie lub renomowanym sklepie ogrodniczym i nie tylko. Czasem fontanny są tak imponujące i wymyślne, że można się patrzeć na nie godzinami. Dzięki temu odświeżysz umysł i przygotujesz się na kolejną porcję wyzwań.

Imprezowa altana lub miejsce na ognisko

Oczywiście nie można zapominać o przyjemnościach. Spędzanie czasu wolnego z bliskimi w okresie letnim na świeżym powietrzu, oferuje niemal nieograniczoną ilość możliwości. Do najczęstszych wyborów można zaliczyć jednak ogniska i grille, co wiąże się z przygotowaniem posiłków na żywym ogniu. Altanka jest z kolei miejscem, w którym można swobodnie usiąść, bez obaw o mocny wiatr, promieniowanie słoneczne lub opady atmosferyczne. Wykorzystaj zatem ławki ogrodowe i duży stół, by bez problemu ugościć nawet kilku gości.

Pamiętaj, że Twój ogród powinien być przede wszystkim dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Sugeruj się zatem naszymi propozycjami, lecz ławki ogrodowe, altanki i pozostałe elementy wyposażenia lub projekty wykorzystaj w taki sposób, by spełniły one wymagania domowników. W razie wątpliwości lub potrzeby korzystaj także z profesjonalnej pomocy specjalistów. W VidaXL do dyspozycji masz zespół fachowców, którzy pomogą Ci na każdym etapie realizacji. Więcej o łatwkach ogrodowych: https://www.vidaxl.pl/g/5044/lawki-ogrodowe.

Komentarze