Srebrne łańcuszki są wciąż w modzie - pomysły stylizacyjne

Srebrne łańcuszkiPiękno niejedno ma imię. Podobnie rzecz się ma z tym, co dla kogo oznacza piękna biżuteria. Czy popularność jakiegoś wyrobu jubilerskiego jest wyznacznikiem estetycznym? Bardzo możliwe, że tak. Jedną z najczęściej spotykanych ozdób, wykonanych z metali szlachetnych jest srebrny łańcuszek. Ten skromny detal może być bardzo ciekawym urozmaiceniem minimalistycznej i spokojnej stylizacji.

Często spotykanym sposobem wykorzystania łańcuszka jest noszenie na nim dewocjonaliów takich jak medaliki czy krzyżyki. Jednak w tego typu sytuacjach pozostaje on jednak zwykle ukryty pod ubraniem. Jak można skomponować łańcuszek z modną stylizacją, by był on zauważalny?

Srebro - czyli spokój i elegancja

Jeżeli chcemy uwydatnić naszą srebrną biżuterię, warto zadbać o odpowiednią gamę kolorystyczną stroju. Srebro najlepiej pasuje do czerni - gdyż właśnie ona stanowi bardzo dobry kontrast kolorystyczny dla tego metalu. Często też można zetknąć się z opinią, że kobiety o blond włosach szczególnie dobrze prezentują się ze srebrnym uzupełnieniem stroju. Również szarości bardzo dobrze komponują się z metalem, o którym mowa. Takie stylizacje charakteryzują się nutą spokojnej i stonowanej elegancji.

Srebrna biżuteria i casual

Nie oznacza to bynajmniej, że łańcuszek, wykonany ze srebra, nie nadaje się do zastosowania w casualowym stroju. Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie kolczyki (najlepiej niewielkie), by móc śmiało komponować swobodniejsze stylizacje. Srebro jest bardzo uniwersalnym materiałem jubilerskim, który daje naprawdę duże możliwości - wystarczy odrobina wyobraźni. Jednak warto mieć na uwadze, że w momencie gdy założymy na siebie pastelowe kolory, stalowoszara barwa interesującego nas metalu nie będzie już tak widoczna.

Srebrne łańcuszki

Możliwości, jakie dają zawieszki

We wszystkich tych sytuacjach, gdy chcemy zastosować srebrny łańcuszek jako odrobinę rzucający się w oczy dodatek - będzie musiał być nieco dłuższy, o ile zamierzamy go zawiesić na szyi. Warto zatroszczyć się o ozdobę, utrzymaną w naszym guście, którą zawiesimy na naszym łańcuszku. Dojrzalsze kobiety mogą zdecydować się na przykład na medalion z fotografiami bliskich wewnątrz - najczęściej spotykane kształty to tradycyjnie kolisty lub eliptyczny. Młodsze dziewczęta mają do wyboru naprawdę duży wachlarz możliwości - półksiężyce, serduszka, kulki, podobizny zwierząt, wzory roślinne… Wymieniać można długo.

Intrygującym sposobem, utrzymanym w stylistyce casualowej (który czasem wykorzystuje młodzież) jest umieszczenie krótkiego łańcuszka na kostce nogi. Również tradycyjna forma bransoletki na nadgarstek - może być odrobinę mniej banalnym podejściem do tego rodzaju biżuterii srebrnej, zwłaszcza w sytuacji, gdy uda nam się znaleźć rzadziej spotykany wzór z nieco większymi oczkami.

Moda na wyraziste sploty

Przez długi czas modne były łańcuszki srebrne o bardzo cienkim i delikatnym splocie. Choć były niewątpliwie subtelne - z drobnym splotem wiązała się ta niedogodność, że taki łańcuszek łatwo ulegał zerwaniu. Obecnie obserwujemy ewolucję tego dodatku w kierunku nieco bardziej wyrazistych form. Rzecz jasna - łańcuszek, przeznaczony dla mężczyzny, z definicji będzie nieco bardziej masywny, zwłaszcza w przypadku, gdy ma występować samodzielnie - bez żadnej zawieszki.

Srebro towarzyszy nam praktycznie od początku cywilizacji. Choć zwykle stoi w cieniu swojego stałego konkurenta - czyli złota, warto docenić szerokie możliwości stylizacyjne, jakie stwarza właściwie każdy drobiazg, wykonany z tego metalu.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Marko.

Komentarze