Sprawdzone prezenty dla Młodej Pary

Prezent ślubnyW szafkach naszych rodziców lub dziadków można jeszcze znaleźć prezenty, które dostali z okazji swojego ślubu. Obdarowywanie Nowożeńców prezentami przez długi czas było praktykowanym zwyczajem. W pewnym momencie zaczęto jednak odchodzić od podarunków rzeczowych na rzecz gotówki. Przysłowiowa "koperta" przez jakiś była najbardziej pożądanym prezentem. Nawet na zaproszeniach można było znaleźć przeróżne wierszyki zachęcające do jej wręczenia.

W ostatnim czasie coraz częściej Młode Pary zostawiają swoim gościom wolny wybór co do prezentu. Niektórzy ułatwiają zadanie poprzez ogłoszenie listy prezentów, które na pewno się przydadzą. Na takich listach królują wysokiej jakości artykuły gospodarstwa domowego.

Urządzenia kuchenne

Sprzęt kuchenny przydaje się w każdym domu. Nawet jeśli ograniczamy się w nim do ugotowania wody na herbatę, to potrzebujemy czajnika.

Dla tych, którzy spędzają w kuchni więcej czasu, wspaniałym prezentem będzie wielofunkcyjny mikser stacjonarny, który umożliwia ubijanie lekkich mas, mieszanie mas o gęstej konsystencji oraz wyrabianie ciast drożdżowych i makaronu. Przy zakupie miksera warto wziąć pod uwagę liczbę dostępnych w komplecie dzieży, dostępność mieszadła ze zgarniaczem, osłony dzieży z podajnikiem produktów oraz liczbę innych akcesoriów. Na prezent nadają się miksery, które oprócz funkcjonalności, charakteryzują się także trwałością i atrakcyjnym designem.

Jeśli wiemy, że Młoda Para gustuje w wybornej kawie, to warto postawić na elektryczny młynek do kawy i ciśnieniowy lub kolbowy ekspres do kawy. Godne uwagi ekspresy, to takie, które wyposażone są w liczne funkcje, jak: regulacja temperatury wody czy system cappuccino.

Do mniej kosztownych, ale jednocześnie mile widzianych prezentów zaliczyć można: wyciskarki do cytrusów, blendery, tostery lub zaparzacze do herbaty. Szeroki wybór efektownych sprzętów kuchennych można znaleźć na stronie sklepu WenaHome.

Garnki

Podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni są garnki. Gdy są zrobione z wysokiej jakości materiału i jednocześnie wyglądają elegancko, to same w sobie zachęcają do samodzielnego gotowania w domu. Garnki są świetnym pomysłem na prezent. Szczególnie gdy zdecydujemy się na zakup kompletu, w skład którego wchodzi patelnia i garnki o różnej pojemności. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup garnków w kolorze srebra. Jednak, gdy dobrze znamy Nowożeńców i wiemy, że lubią mocniejsze kolory, to możemy obdarować ich na przykład garnkami w kolorze miedzianym, czerwonym lub czarnym.

Szkło i porcelana

Do niezawodnych prezentów należą również szkło i porcelana. Jeżeli chodzi o te artykuły, to wybór jest w zasadzie nieograniczony. W przypadku szkła możemy postawić na będące w tradycyjnym lub nowoczesnym stylu kieliszki do różnych rodzajów alkoholi (na przykład: win, wódek, drinków). Godne polecenia są także różnego rodzaju szklanki oraz szklane karafki, dekantery, miski, wazony, dzbanki, zaparzacze, patery, świeczniki.

Akcesoria kuchenne

Jeśli wiemy, że Państwo Młodzi przepadają za różnego rodzaju gadżetami, to w tym zakresie również możemy skompletować znakomity prezent ślubny. Do wyboru jest wiele artykułów. Należą do nich między innymi: eleganckie zestawy sztućców, zestawy desek do krojenia, młynki, pojemniki, narzędzia kuchenne typu łyżki, chochle, łopatki, obieraczki, trzepaczki, moździerze.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze