Sposoby na szybszy porost włosów

Szybszy porost włosówSzybszy porost włosów

Szybszy porost włosów to marzenie nie tylko pań, ale i wielu panów, oni, bowiem najczęściej zauważają, że włosy stają się coraz rzadsze, często wypadają, łamią się, ogólny wygląd włosów zaś pogarsza się.

Jak temu zaradzić? Co robić, by porost włosów był szybszy?

Geny. Z tym nic się nie da zrobić

W wielu przypadkach pojawia się jasne stwierdzenie. To geny i nie można z tym nic zrobić. Takie słowa tylko częściowo są zgodne z prawdą. Owszem, genów nie da się oszukać. Właśnie one odpowiadają za tempo rośnięcia włosów czy za ich kształt lub kolor, nie oznacza to jednak, że na porost włosów nie mamy żadnego wpływu.

Ograniczenie wypadania włosów

Jeśli nasze włosy nie wyglądają tak jak powinny, łamią się wypadają, pora poważnie się nimi zająć. Sposobów poprawy stanu włosów jest niemało. Jednym z najmniej docenianych jest odpowiednia dieta, co jest rzecz jasna dużym błędem. Bardzo często to właśnie ona w znaczący sposób przyczynia się do takiego a nie innego wyglądu włosów. Jeśli zależy nam na tym, by poprawić ich stan, warto zmienić dietę i wprowadzić do niej między innymi produkty z dużą zawartością białka, wapnia i witaminy B12. Wskazane są jajka, sery, ryby, ale i takie ciekawostki jak orzechy brazylijskie. Dieta w znaczący sposób może poprawić stan włosów, jednako nie wszystko, co możemy zrobić.

Kosmetyki do włosów

Na stan włosów wpływają również używane kosmetyki do włosów. Wbrew pozorom, nie każdy szampon czy odżywka jest dobra, zawsze więc należy przywiązywać dużą uwagę do właściwego wyboru tych produktów. Oczywiście stosowanie szamponów z odżywką ma sens, dużo rozsądniejszym krokiem jednak jest stosowanie dobrych szamponów i osobno - odpowiednich odżywek. Dla dopełnienia właściwego odżywienia włosów, warto, co jakiś czas zastosować właściwe dla naszego rodzaju włosów serum regeneracyjne. Tego rodzaju produkty dostępne są w dobrych zakładach fryzjerskich i dobrze zaopatrzonych aptekach.

Nowoczesne sposoby poprawiania stanu włosów

Dobry fryzjer, właściwa dieta i doskonałe kosmetyki to nie wszystko. Jeśli zależy nam na tym, by nasze włosy były gęste, fryzura bujna, warto rozważyć zastosowanie najnowocześniejszych metod poprawienia stanu włosów. Jedną z takich metod, jest używanie laserowego grzebienia do włosów. To produkt, który w sprzedaży znajduje się od niedawna, pozytywne opnie tych, którzy go używali, pozwalają jednak przypuszczać, że zadziała i w naszym przypadku.

Grzebień laserowy do włosów

Promień lasera, emitowany przez grzebień, przenika przez włosy i pobudza mieszki włosowe do wytężonej pracy. Efekty takiego dziania są wielorakie. Pobudzone zostają te mieszki, które nie produkowały już włosów, dlatego możemy zauważyć ich istnienie w miejscach, w których juch już nie było, oraz zgęstnienie naszych włosów. Efekt jest doskonały i całkowicie naturalny. Włosów jest więcej, fryzura więc wygląda na gęstszą. Promień lasera dział,jacy na włosy nie tylko pobudza do ich wzrostu, ale i pozytywne oddziałuje na włosy już rosnące.

Laseroterapia przy pomocy grzebienia laserowego, pozytywnie oddziałuje na włosy. Aby uzyskać dobry efekt, należy naświetlać włosy 3-4 razy w tygodniu. Już po kilku tygodniach stosowania lasera, włosy ulegną poprawie. Warto jednak pamiętać, by laseroterapia nie trwała dłużej niż 12 tygodni.

Grzebień laserowy to jeden z przykładów nowatorskich metod poprawy wyglądu włosów. Nie zapominając o odpowiedniej diecie, kosmetykach czy właściwym przycinaniu włosów, warto zdecydować się również na zakup i stosowanie takiego urządzenia. Działając kompleksowo, w znaczący sposób poprawimy stan naszych włosów a ich wygląd z pewnością bardzo pozytywnie nas zaskoczy.