Samoopalacze - bezpieczny i szybki sposób na zdobycie wymarzonego koloru

SamoopalaczNie od dziś wiadomo, że szybki, w pełni bezpieczny sposób na zdobycie wymarzonej opalenizny zapewniają samoopalacze. Można ich używać cały rok, ani na chwilę nie wychodząc na ostre promienie słoneczne. Jest to idealny dodatek, który uzupełni opaleniznę bądź świetne zastępstwo dla tradycyjnego opalania.

Używanie samoopalacza

Samoopalacz to świetna opcja dla osób, które nie lubią się opalać albo nie mogą. Czas spędzony na słońcu nie dla każdego jest łaskawy. Niektórzy, narażając się na ekspozycję promieniowania słonecznego, dostają alergii bądź poparzeń. Aby uniknąć takich przykrych sytuacji, można skorzystać z samoopalaczy. Należy kupować je tylko w sprawdzonych sklepach bądź punktach, aby ich skład na pewno nie zagrażał zdrowiu użytkownika, ani jego skórze.

Dzięki samoopalaczom opalenizną można cieszyć się przez cały rok, niezależnie od pogody i temperatury. Samoopalacz nadaje się świetnie do całego ciała, jak i jego poszczególnych fragmentów. Można używać go, np. aby wzmocnić efekt opalenizny bądź aby dodać koloru punktom zakrytym, np. schowanym pod strojem kąpielowym.

Wybór samoopalacza

Na rynku dostępnych jest wiele różnych samoopalaczy. Ich skład jest bardzo ważny. Nie może zawierać żadnych składników niszczących czy wysuszających skórę. Wybierając samoopalacz nie warto oszczędzać. Podstawowy podział takiego rodzaju preparatów to ten ze względu na części ciała. Samoopalacze do twarzy są delikatne, mają lekką formułę, która zapewnia powolne, stopniowe działanie. Te do nóg posiadają znacznie mocniejsze substancje oraz olejki natłuszczające. Samoopalaczy nie wolno mieszać ani używać inaczej niż zaleca producent. Jeśli tak się stanie, to nie tylko efekt opalania może źle wygląda, ale dodatkowo mogą np. zatkać się pory. To prowadzi do komplikacji zdrowotnych i problemów ze skórą. Na początek przygody z samoopalaczami warto wybierać te "bez smug" bądź bardzo delikatne, aby nauczyć się ich używać.

Samoopalacz należy dobierać ze względu na stopień ciemności i odcień. To bardzo ważne, żeby całość wyglądała dobrze. Samoopalacz ma zapewnić ciekawą opaleniznę, wyglądającą tak jak ta naturalna, a nie kompletnie zmienić kolor skóry. Poza kolorem i odcieniem ważny jest sposób aplikacji samoopalacza. Występują one bowiem w różnych formach. Najbardziej tradycyjna to ta w postaci kremu. Wciera się taki samoopalacz w ciało, przy użyciu specjalistycznych rękawic. Używanie dłoni bez żadnego zabezpieczenia może skończyć się powstaniem przeróżnych plam i zacieków.

Lepsze na początek są samoopalacze w sprayu bądź w piance. Korzysta się z nich jak z produktów do golenia czy tych z filtrem SPF. Wystarczy rozprowadzić je na ciele, na którym pod wpływem ciepła zmieniają kolor i barwią skórę na wymarzony odcień.

Efekt trwania samoopalacza

Samoopalacze nie są tak długotrwałe, jak naturalne opalanie promieniami słonecznymi. Efekt takiego kremu, sprayu czy pianki utrzymuje się jedynie kilka dni. Aby zatrzymać wymarzoną karnację, należy używać samoopalaczy minimum raz w tygodniu. Sprawa ma się trochę inaczej przy kremach brązujących, które mają znacznie delikatniejsze działanie. Ich można używać nawet kilka razy w tygodniu, aby zawsze chwalić się powstałym kolorem.

Źle nałożony samoopalacz można zetrzeć za pomocą peelingu. Nie zaleca się korzystanie z jakichkolwiek mocnych środków chemicznych, np. zmywacza do paznokci. Tym bardziej odradza się korzystanie ze środków, które nie mogą mieć kontaktu ze skórą, np. produktów do czyszczenia łazienki, kuchni itp. Jeśli nie działa peeling, można spróbować częściowo źle wykonany zabieg samoopalaczem zmyć wodą utlenioną.

Komentarze