Prezenty grawerowane laserowo

Grawerowanie laseroweWiele osób staje czasem przed problemem związanym z wyborem prezentu dla kogoś bliskiego. Znalezienie przedmiotu oryginalnego, a przy tym trafiającego w gusta odbiorcy jest dość trudnym zadaniem. Nie dziwi więc fakt, iż internet pełen jest pomysłów na oryginalne prezenty i sklepów sprzedających rzeczy, które za oryginalne mogłyby uchodzić.

Czy w związku z tym nasze wybory stają się łatwiejsze?

Niekoniecznie, problem pozostaje problemem, a my, w obliczu czekających nas imprez, uroczystości i ważnych rocznic w dalszym ciągu nie wiemy co zrobić, a wystarczyłoby przypomnieć sobie jedno znane od wielu lat rozwiązanie - grawerowanie, rodzaj znakowania, który jest w stanie zindywidualizować każdy prezent, każdemu drobiazgowi nadając wartość wręcz sentymentalną.

O grawerowaniu laserowym najczęściej wspomina się w związku ze znakowaniem gadżetów reklamowych, ale to wcale nie oznacza, że nie możemy wykorzystać tej techniki znakowania dla własny, prywatnych, indywidualnych celów. Wprost przeciwnie - technika jest ogólnodostępna i choć grawerowanie wielu przedmiotów jednorazowo (w serii) jest znacznie tańsze, nawet grawerunek indywidualny jedynie nieznacznie zwiększa koszty przygotowania wyjątkowego i oryginalnego prezentu.

Na czym można wykonać grawer laserowy?

Na dosłownie wszystkim, nawet na specjalnym papierze. Grawer laserowy jest bardzo uniwersalny, bo precyzja nadruku (i stopień zaawansowania urządzenia do grawerowania) sprawia, że każdy lub niemal każdy materiał można nadrukować w ten właśnie sposób. Nie ma więc znaczenia czy kupimy coś ze szkła, drewna czy z metalu - wszystkie przedmioty z tych materiałów poddają się grawerowaniu, wystarczy, że osoba, której je zlecimy (firma) będzie miała do dyspozycji odpowiedni laser.

Co można wygrawerować?

Jeśli chodzi o gadżety reklamowe, najczęściej grawerowane jest logo plus ewentualnie hasło reklamowe lub specjalna dedykacja dla specjalnego (wyjątkowego) klienta. W przypadku prezentów, które znakujemy dla własnych celów, najlepszym rozwiązaniem jest wygrawerowanie specjalnej dedykacji, choć tu pojawiają się oczywiście pewne ograniczenia - wszystko zależy od wielkości znakowanego przedmiotu. Wiadomo, że nie wszystko może zmieścić się na stosunkowo niewielkiej powierzchni, a im powierzchnia większa - tym większe pole do popisu. Ograniczenia wyznaczają jedynie względy estetyczne - grawerunek powinien dobrze wkomponowywać się w prezent, nie powinien go szpecić, bo odniesie skutek odwrotny od zamierzonego.

Trwałość prezentu - trwałość nadruku

Grawer laserowy jest niezwykle trwały. Jego trwałość wyznacza trwałość przedmiotu, który w ten sposób oznakowaliśmy. Ponieważ znaki graficzne i napisy są niejako rzeźbione w materiale, dla ich usunięcia konieczne byłoby starcie całej wierzchniej warstwy tegoż materiału. Grawer laserowy w przeciwieństwie do innych metod nadruków nie zniknie i nie zetrze się nawet przy intensywnym używaniu oznakowanego nim przedmiotu. Trwałość tę warto docenić, bo de facto jest to jeden z najlepszych sposobów na obniżenie kosztów znakowania dóbr materialnych.

Ocena: 5.0

Komentarze