Powiększanie piersi metodą Aquafilling Bodyline

Powiększanie piersiZabieg powiększania piersi jest jednym z najpopularniejszych w dziedzinie medycyny estetycznej. Każda kobieta marzy o krągłym i jędrnym biuście. Obecnie medycyna estetyczna daje przedstawicielkom płci pięknej szereg możliwości na powiększenie piersi. Co istotne, wiele zabiegów odbywa się metodą nieinwazyjną - bez narkozy, bez blizn i długotrwałej, bolesnej rekonwalescencji.

Jedną z najnowszych technik zabiegowych jest metoda powiększania biustu preparatem Aquafilling Bodyline - innowacyjny wypełniacz stosowany jest do modelowania i konturowania ciała.

Aquafilling Bodyline to żel hydrofilowy, który składa się w 98% z soli fizjologicznej i 2% poliamidu. Żel jest podawany do tkanek miękkich przy użyciu igły bądź kaniuli (minimalizuje ryzyko powstania urazu podczas zabiegu).

Ważne! Inwazyjność zabiegu jest znikoma. Już po upływie doby można powrócić do codziennych czynności.

Wskazaniami do użycia preparatu jest:

 • Zwiększenie objętości oraz poprawa kształtu piersi;
 • Korekta defektów piersi (m.in. wyrównanie ubytków po zabiegach);
 • Asymetria piersi.

Efekt zabiegu z wykorzystaniem Aquafilling Bodyline jest o wiele bardziej naturalny niż w przypadku implantów. Rezultat widoczny jest już po upływie około tygodnia od przeprowadzonego zabiegu.

Przed zabiegiem lekarz analizuje indywidualne cechy anatomiczne pacjentki. Następnie przedstawia oczekiwany efekt. Zabieg z wykorzystaniem żelu pozwala na powiększenie maksymalnie o 150 ml w każdej piersi (około jeden rozmiar) - jest to górna granica. Chodzi o to, aby preparat nadał piersi odpowiedni kształt.

Ważne! W przypadku chęci większego powiększenia piersi, kolejnej procedurze można poddać się nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy.

Jak była mowa już powyżej, zabieg należy do mało inwazyjnych ze względu na sposób wykonywania w postaci iniekcji preparatu. Z powodzeniem może być wykonywany w warunkach przychodni. Sam zabieg trwa około 1,5 godziny i przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu. Dodatkowo, aby zwiększyć komfort pacjentki do preparatu Aquafilling Bodyline dodaje się także środek znieczulający.

Żel jest wstrzykiwany pod gruczoł piersiowy lub pod gruczoł i pod mięsień zgodnie z opracowanymi technikami podania za pomocą kaniuli. Następnie specjalista modeluje poddawany zabiegowi region ciała. Pacjentka może wrócić do domu tego samego dnia.

Wskazania jak i przeciwskazania do wykonania zabiegu tą metodą są omawiane indywidualnie z pacjentką. Preparat Aquafilling Bodyline nie powinien być stosowany u osób:

 • Mających kłopot z krzepliwością krwi;
 • Cierpiących na ciężkie i przewlekłe choroby somatyczne;
 • Z infekcjami oraz stanami zapalnymi skóry;
 • Mających alergię na niektóre leki.

Po zabiegu zaleca się pacjentce noszenie specjalnego stanika przez okres 2 - 3 tygodni. Należy pamiętać o codziennych zmianach opatrunku, które pacjentka może wykonywać sama w domu. Ponadto:

 • Wykonywanie delikatnego masażu okolic poddanych zabiegowi według zaleceń lekarza;
 • Unikanie ucisku okolic poddanych zabiegowi;
 • Unikanie ćwiczeń związanych z napinaniem partii mięśniowych (m.in. siłownia, basen) przez okres 3 tygodni;
 • Unikanie ćwiczeń związanych z "potrząsaniem piersi" (m.in. bieganie, aerobik) przez okres 3 tygodni;
 • Unikanie spania na brzuchu przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu;
 • Unikanie sauny i solarium, przez co najmniej pierwszy miesiąc od zabiegu.

Skutkiem przeprowadzonego zabiegu może być niewielki obrzęk urazowy oraz siniaki w miejscu wkłucia, ustępujące samoistnie w ciągu kilku dni od wykonanego zabiegu.

Końcowy efekt można zaobserwować już dwa tygodnie po zabiegu (zniknięcie obrzęków i po absorbcji roztworu podawanego jako znieczulenie miejscowe). Efekty zabiegu utrzymują się co najmniej 5 lat (długotrwałość spowodowana jest tym, iż żel nie jest biodegradowalny i nie rozkłada się w ciele). Preparat nie jest wyczuwalny w dotyku, niewidoczne są także kontury w miejscach, gdzie został podany.

Cena powiększania piersi preparatem Aquafilling Bodyline wynosi około 5 tys. zł.

Komentarze

Iwona
Już wiadomo,że zabieg ten a właściwie preparat używany do tego zabiegu prowadzi do bardzo poważnych skutków ubocznych zagrażających zdrowiu jak również życiu pacjentów.