Poradniki

Tłuszcze - rodzaje, ile ich potrzebujemy? Nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe

TłuszczeTłuszcze to z jednej strony powód otyłości i wielu chorób, z drugiej, jeden z podstawowych składników odżywczych niezbędnych do funkcjonowania organizmu. Są łatwo dostępne, wzmacniają smak i wpływają na teksturę dań. Pomimo, że wiele się o nich mówi, to wcale nie jest łatwo zorientować się jakie rodzaje tłuszczy powinny znaleźć się w naszej diecie.

Więcej…

 

Jak usunąć tatuaż? Metody usuwania tatuażu

Jak usunąć tatuaż?Tatuaże cieszą się niesłabnącą popularnością. Coraz chętniej wykonują je sobie nie tylko osoby młode, ale również te w wieku dojrzałym. Nadal najczęściej wykonywane są tatuaże czarne, jednak w ostatnich latach również te kolorowe zyskały wielu zwolenników. Niestety zdarza się, że po pewnym czasie tatuaż przestaje nam się podobać. Co wtedy zrobić? Czy tatuaż można całkowicie usunąć? Sprawdź, jak usunąć tatuaż.

Więcej…

   

Lifestyle - co to tak naprawdę oznacza?

Co to jest lifestyle?Lifestyle to bardzo popularne pojęcie, które ciężko jednoznacznie zdefiniować. Stanowi styl życia, który preferujemy. Składa się na niego wiele elementów. Co tak naprawdę oznacza lifestyle?

Więcej…

 

Przesilenie letnie i zimowe - czym jest i jak na nas wpływa?

Przesilenie zimowe i letnieNa naszej planecie mamy do czynienia z czterema porami roku. Pomiędzy niektórymi ma miejsce zjawisko zwane przesileniem. Gdy kończy się wiosna i zaczyna lato, pod koniec czerwca, ma miejsce przesilenie letnie (ok. 21 czerwca). U schyłku jesieni, a na początku zimy ma miejsce przesilenie zimowe (ok. 21 grudnia). Są one związane z odchyleniem Ziemi w taki sposób, że Słońce góruje w zenicie nad zwrotnikiem Raka lub zwrotnikiem Koziorożca.

Więcej…

   

Jak zużywać mniej prądu?

Zużywanie mniej prąduZnaczną część naszych comiesięcznych wydatków stanowią koszty energii elektrycznej. Niestety prąd coraz częściej drożeje, dlatego rachunki ciągle rosną. Jednym wyjściem, aby je obniżyć, jest zmniejszenie zużycia energii. Jest na to mnóstwo prostych sposobów, które będą wymagały jedynie odrobinę uważności i zmiany nawyków.

Więcej…

 

Pierwsze objawy ciąży - fakty i mity, o ktorych trzeba wiedzieć

Początkowe objawy ciążyWśród kobiet krąży wiele legend związanych z wczesnymi objawami ciąży. Jednak domysły i opowieści przekazywane z ust do ust zazwyczaj nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. Aby w przyszłości już nie mylić symptomów ciąży z błędnymi podejrzeniami, trzeba wreszcie obalić najbardziej popularne mity, aby w podświadomości pozostała jedynie prawda.

Więcej…