Pierścionki - modna biżuteria dla pań

Pierścionki dla pańNiewielka ozdobna obręcz zakładana na palec może pełnić wyłącznie funkcję dekoracyjną, ale może być również upominkiem o symbolicznym znaczeniu. Pierścionek zaręczynowy, bo o nim mowa, zwykle przybiera klasyczne formy i wykonany jest z materiałów wysokiej jakości, ponieważ z założenia ma służyć nowej właścicielce tak długo, jak długo trwa związek między dwojgiem ludzi. Natomiast pierścionki wręczane na inne okazje przyjmują różnorodne, niekiedy zaskakujące formy.

Klasyczny pierścionek z oczkiem

Jeżeli chodzi o biżuterię, klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Proste pierścionki z oczkiem w formie oszlifowanego kamienia szlachetnego, to zawsze bezpieczny wybór. Taka ozdoba pasuje do każdego stroju i na każdą okazję, niezależnie od zmieniających się trendów. Światowe marki biżuteryjne doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego najnowsze kolekcje biżuterii nigdy nie są pozbawione nawiązań do klasyki.

Klasyczne pierścionki z oczkiem z łatwością znajdziemy w każdym sklepie z biżuterią (zobacz labizu.pl). Wiele z nich, zwłaszcza jeśli mowa o pierścionkach ze złota, może pełnić funkcję pierścionka zaręczynowego, a więc symbolizować wierność i wieczność. Oczywiście w sklepach dostępne są także bardzo delikatne pierścionki ze srebra, czy stali szlachetnej, idealne na prezent gwiazdkowy czy rocznicowy.

Pierścionki - niebanalne rozwiązania dla odważnych kobiet

Marki biżuteryjne prześcigają się w opracowywaniu rozwiązań, które zadowolą gusta wymagających, nowoczesnych kobiet. Dlatego stawiają nie tylko na klasyczne pierścionki z oczkiem, ale i różnorodne plecionki czy łańcuszki, obok których nie sposób przejść obojętnie. W ostatnim czasie modne są zwłaszcza zestawy kilku cieniutkich pierścionków, które można dowolnie ze sobą łączyć, a także rozbudowane pierścionki oplatające kilka palców. Ciekawą propozycję stanowią również pierścionki z łańcuszkiem, który można połączyć z bransoletką, a także obręcze wysadzane dookoła kolorowymi kamieniami.

Jeżeli chodzi o kolorystykę najmodniejszych pierścionków, nadal na topie jest złoto i srebro, choć często kruszce te zastępuje się pozłacaną lub posrebrzaną stalą szlachetną. Natomiast kamienie, którymi wysadza się pierścionki, występują w szerokiej gamie kolorów, począwszy od klasycznej bieli, poprzez błękit i fiolet, skończywszy na odważniej czerni i brązach. Do zdobienia pierścionków wykorzystuje się kryształy Swarovskiego, cyrkonie, kamienia szlachetne i półszlachetne, perły, szkiełka, ale także elementy emaliowane.

Komentarze