Peeling dla kobiecej cery

Peeling skóryGładka skóra to pragnienie wielu kobiet. Szczególnie gdy mowa o skórze pokrywającej naszą twarz - czyli cerze. Delikatna, anielska i pozbawiona niedoskonałości cera wpływa korzystnie zarówno na nasz wygląd, jak i stanowi świetną podstawę dla wykonywanego na co dzień makijażu. Tymczasem wiele kobiet cierpi z powodu najróżniejszych nierówności w strukturze cery, wyprysków, zaczerwienień lub innych problemów.

Z wieloma z nich można walczyć bez wychodzenia z domu - poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków odżywiających oraz wygładzających naszą cerę. Wśród nich znajduje się peeling; niezastąpiony w usuwaniu nadmiaru rogowaciejącego naskórka. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas kupowania peelingu oraz jak wybrać taki, który będzie pasował do naszej skóry i jej predyspozycji.

Peeling - dlaczego i jak go stosujemy?

Peeling wpływa niezwykle korzystnie na naszą skórę. Odświeża i odmładza jej wygląd, usuwa nierówno oraz może poprawić koloryt. Wiele kobiet nie zdaje sobie jednak sprawy, w jaki sposób należy dokonywać peelingu. W rezultacie wykonuje go zbyt często bądź w niewłaściwej kolejności.

Tymczasem, peeling to ten typ kosmetyku, z którego używaniem nie należy przesadzać. Zgodnie z opinią specjalistów, peelingu należy używać raz na dwa tygodnie - a w każdym razie nie częściej niż raz w tygodniu. Wynika to z prostych potrzeb naszej cery, która przechodzi przez cykl regeneracji naskórka w odpowiednim tempie. Jego rogowacenie zwykle trwa właśnie dwa tygodnie. Jeśli będziemy wykonywać peeling zbyt często - będziemy niepotrzebnie podrażniać delikatne warstwy naszej cery.

Co równie ważne, zabieg peelingujący warto połączyć z użyciem innych kosmetyków do twarzy i nakładać je w odpowiedniej kolejności. Ponieważ peeling ma za zadanie złuszczyć nadmiar naskórka, warto rozpocząć właśnie od niego. Dobrze wypielęgnowana cera jest gładka i sprężysta, a obecne w niej pory rozszerzają się, uwalniając zgromadzone zanieczyszczenia.

Po użyciu peelingu warto sięgnąć po żel do twarzy lub inny płyn, którego używamy na co dzień do oczyszczania cery. Twarz powinna zostać wymyta bardzo dokładnie, aż do momentu wyraźnego spienienia się. Piana wnika głęboko w pory, usuwając zalegający w nich brud.

Następnym krokiem powinno być użycie toniku do cery. Głównym zadaniem toników jest przywrócenie naturalnego poziomu pH naszej skóry. Jest to o tyle istotne, że dopiero po jego wyrównaniu skóra zaczyna właściwie pracować. Warto w tym miejscu podkreślić, że użycie toniku jest niezwykle istotne, jeśli używamy kremu do twarzy - niezależnie czy mowa o kremach na dzień, czy na noc. Aby ich działanie było bardziej skuteczne, należy nakładać je na stonizowaną skórę. Dzięki temu, działanie kremu będzie skuteczniejsze.

Jaki peeling kupować i gdzie?

Stosowany przez nas peeling powinien być dostosowany do potrzeb i kondycji naszej skóry. Znajdziemy więc najróżniejsze jego rodzaje - zarówno te typowo mechaniczne, nazywane scrubami, jak i bardziej delikatne, enzymatyczne. Z tych ostatnich korzystają kobiety o wrażliwej cerze, skłonnej do zaczerwień i podrażnień.

Znajdziemy także peelingi kawitacyjne, ziołowe czy azjatyckie. W peelingi tego typu możesz zaopatrzyć się bez wychodzenia z domu - na stronie eKobieca.pl. Warto zwrócić uwagę, że wiele kobiet przyrządza peelingi samodzielnie, z wybranych składników. W tym celu stosuje się kryształki soli himalajskiej, fusy z kawy, cukier, często wymieszane z dodatkowymi składnikami - na przykład miąższem owoców lub warzyw.

Fot. materiały prasowe.

Komentarze