Pedicure japoński - na czym polega?

Jest jednym z tych zabiegów kosmetycznych, z których polskie kobiety korzystają coraz chętniej. Pedicure japoński to szansa dla tych, którym marzą się piękne i zdrowe paznokcie, a tym samym - piękne stopy. Na czym polega ten zabieg kosmetyczny? Pedicure japoński to coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny, który pojawia się w ofercie niemal każdego salony urody.

Jest to zabieg dość prosty, a jednocześnie - niezwykle skuteczny. W jaki sposób można dzięki niemu osiągnąć wspaniałe efekty? To proste - by mieć piękne stopy, wystarczy nałożyć na paznokcie specjalną pastę.

Jest ona jedyną w swoim rodzaju mieszanką składników, które mają zbawienny wpływ na nasze paznokcie. Połączenie glinki sprowadzanej z rejonu Morza Japońskiego z keratyną oraz tak ważnymi dla piękna i zdrowia witaminami, jak witamina A oraz C to gwarancja sukcesu i wspaniałego wyglądu. Taka pasta sprawia, że paznokcie u stóp stają się mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia. By przedłużyć skuteczność takiego zabiegu kosmetycznego, po usunięciu z paznokci pasty nakładana jest na nie warstwa specjalnego pudru, który ma dodatkowo chronić płytkę paznokcia.

Taki zabieg kosmetyczny nie jest zbyt wielkim wyzwaniem dla doświadczonych pracowników salonów piękności, może się za to okazać skutecznym rozwiązaniem wielu naszych problemów związanych z wyglądem stóp oraz ze stanem naszych paznokci. Wszystko to sprawia, że pedicure japoński cieszy się wśród Polek coraz większą popularnością. Ten zabieg kosmetyczny nie bez powodu cieszy się największym powodzeniem wśród tych osób, którym życie utrudniają problemy z łamliwymi lub rozdwajającymi się paznokciami. Pedicure japoński sprawia jednocześnie, że nasze paznokcie nabierają bardziej atrakcyjnej barwy, przez co nasze stopy stają się piękniejsze, a my możemy je bez obaw eksponować.

Agata Balcer - psycholożka, dziennikarka, blogerka, żona i mama, autorka artykułów na portale kobiece. Lubię poznawać świat, ludzkie historie, pisać i dzielić się wiedzą z innymi.

Komentarze

IsaBella
Dbam o swoje stopy regularnie ale jakoś nigdy wcześniej nie spotkałam się u siebie w okolicy z tym określeniem ani z takim zabiegiem, dobrze że trafiłam na ten artykuł teraz z pewnością nadrobię swoje zaległości z tym zakresie, piękne stopy to podstawa zwłaszcza latem
Maria P.
Nie znam osobiście takiego zabiegu, ale wiem, że jest to metoda pielęgnacji paznokci, która polega na ich intensywnym odżywianiu i polerowaniu. W przeciwieństwie do innych metod stylizacji paznokci, manicure japoński wyklucza stosowanie jakichkolwiek lakierów i ozdób.
Oczywiście wykonywany w profesjonalnych gabinetach
Monika
O takim jeszcze nie słyszałam. Dbam o stopy, sama czy w salonie. Często chodzę na basen więc nawet muszę bo tam jest siedlisko bakterii. Ale zadbane stopy i dłonie świadczą o nas. A ja lubię ładnie wyglądać :)