Optymalne wyposażenie kuchni - co się na nie składa?

Wyposażenie kuchniChoć traktowana często instrumentalnie, kuchnia pełni bardzo ważną funkcję w życiu każdego z nas. To w końcu tutaj przygotowywane są posiłki, które dają nam energię do stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Najlepiej osiągnąć pożądany efekt poprzez odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni, i nie mamy tutaj na myśli jedynie stołów i krzeseł. Jak urządzić kuchnię, aby znalazło się w niej wszystko, co niezbędne?

Stół - oś kuchni

Niektórzy wychodzą z założenia, że stół w kuchni nie jest potrzebny. W końcu jest to pomieszczenie, w którym posiłki się tylko przygotowuje. Sama konsumpcja następuje za to w odrębnym pomieszczeniu – jadalni. Wystarczy więc zwykły blat roboczy. W wielu nowoczesnych domach kuchnia i jadalnia są jednak ze sobą połączone. Stół najlepiej wybrać mając na uwadze liczbę domowników i możliwości przestrzenne. Dla singla lub pary wystarczy niewielki stół skandynawski Malmo, który jest funkcjonalny i łatwy w utrzymaniu. Jeśli jednak mamy większą rodzinę lub często przyjmujemy gości, najlepiej zainteresować się większymi meblami. Co jednak zrobić, jeśli w naszej kuchni nie ma miejsca na pełnowymiarowy stół? W zależności od naszego metrażu możemy zdecydować się na stoły rozkładane. Jak sama nazwa wskazuje, są to takie meble, które na co dzień nie muszą zajmować dużo przestrzeni. Jeśli śniadania jemy we dwoje lub nawet pojedynczo, nie potrzeba nam wiele miejsca. Za to wieczorami, kiedy schodzą się do nas goście, wystarczy wykonać kilka niewymagających wysiłku ruchów i jesteśmy gotowi do ucztowania! Taką możliwość oferują nam na przykład stoły loftowe FIORD, które są nie tylko praktyczne, ale również mogą zaskoczyć swoją prostą, a jednocześnie wyszukaną estetyką.

Jakie krzesła wybrać do stołu?

Jeśli mamy już stół, należy się zastanowić, co będzie stało przy nim. Wybór krzeseł jest ogromny i bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby ceniące prostotę na pewno docenią surowe krzesła drewniane, takie jak model DARIUSZ. Występują one w wielu naturalnych kolorach, dzięki czemu możemy je wykorzystać jako dodatek do niemal każdego blatu. Jeśli jednak wolimy nieco więcej elegancji, mogą nas zainteresować krzesła glamour. Pełne blasku złote nogi w połączeniu z aksamitną tkaniną welurową sprawiają, że krzesła prezentują się niezwykle ekskluzywnie. Powstaje również pytanie, ile krzeseł kupić? Odpowiedź jest właściwie oczywista – tyle, ilu domowników. Nie ma sensu kupować dwunastu krzeseł tylko po to, aby skorzystać z nich dwa, trzy razy. Może estetyka na tym ucierpi, ale jeśli od czasu do czasu użyjemy krzeseł nie od kompletu, nikt nie będzie miał o to pretensji. Za to zniknie problem przechowywania nieużywanych mebli.

Namiastka pubu w Twoim domu - hokery do kuchni

Jeśli jednak naszą kuchnię traktujemy jako typowe miejsce przyrządzania posiłków, możemy zdecydować się na jego układ barowy. Wtedy, zamiast klasycznego stołu możemy użyć wąskiego blatu, a krzesła możemy zastąpić hokerami. Krzesła i hokery zasadniczo nie różnią się funkcją, jednakże nie ulega wątpliwości, że te drugie mają nieco bardziej barowy i nowoczesny styl. Świetnie sprawdzą się do spożycia szybkiego posiłku przed wyjściem na imprezę. Co więcej, niektóre modele, dzięki teleskopowej nodze pozwalają na dopasowanie wysokości siedziska do własnych potrzeb. Charakteryzuje je również elegancki wygląd dzięki zastosowaniu stali chromowanej, ekoskóry i wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Sofa w kuchni? Dlaczego nie!

Jeśli pozwala nam na to metraż, nie musimy ograniczać się do wyposażenia kuchni w stoły i krzesła. Kuchnia to także miejsce spotkań i towarzyskich pogaduszek. Czemu więc nie wstawić do niej niewielkiej sofy? Dwu- lub trzyosobowy mebel może stanowić stylowe przełamanie monotonii panującej w pomieszczeniu. Ułatwi również krótki odpoczynek po całodziennym przygotowywaniu potraw.

Wyposażając kuchnię, nie musimy trzymać się utartych schematów. Jest to przestrzeń, która tradycyjnie jest ukryta przed oczami gości, jednakże odpowiednio zaaranżowana może stanowić chlubę i miejsce chętnie prezentowane odwiedzającym. Najważniejsze to działać zgodnie ze swoim wyczuciem estetyki. Wszelkie potrzebne meble można bez problemu znaleźć w naszym sklepie EMWO Meble. Duży wybór wyposażenia pozwoli na dopasowanie urządzanego pomieszczenia do każdej potrzeby.

Komentarze