Operacje plastyczne - najczęściej wykonywane zabiegi

Operacje plastyczne już dawno przestały być kojarzone tylko i wyłącznie z filmowymi gwiazdami. Coraz częściej z drobnych zabiegów mających poprawić naturalny wygląd korzystają „zwykłe” jadaczki chleba, dla których atrakcyjny wygląd jest bardzo ważną sprawą.

W czasach, w których uroda znacznie ułatwia życie, chirurgia plastyczna cieszy się rosnącym zainteresowaniem.

Najczęściej wykonywane zabiegi

Jeszcze do niedawna jednym z najpopularniejszych zabiegów był ten, który pozwalał powiększyć usta. Dziś jednak przodują te operacje, które dotyczą oczu, uszu oraz nosa.

W przypadku uszu oraz nosa podstawowym zadaniem chirurgii plastycznej staje się korygowanie ich kształtu.

Zabiegi związane z wyglądem oczu mają zaś rozwiązywać takie problemy, jak wiotczejące z wiekiem powieki oraz niezbyt estetyczne „worki” pod oczami, które dodają lat i sprawiają, że ich właścicielka sprawia wrażenie wiecznie zmęczonej.

Wiele pań decyduje się na zabiegi związane z poprawą wyglądu piersi. Najczęściej chodzi o ich podniesienie, choć nie brak pań decydujących się na powiększenie piersi. Są i takie kobiety, które natura obdarzyła zbyt bujnym biustem, a to znacznie utrudnia życie. Dla tych pań, którym zbyt duże piersi utrudniają normalne życie, chirurgia plastyczna również ma popularną ofertę. To zabieg pomniejszania biustu, który także cieszy się dużą popularnością.

Nie brak też pań, które troszczą się o swą figurę, a którym diety oraz ćwiczenia nie pomogły pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Rośnie zatem popularność zabiegu polegającego na odsysaniu tkanki tłuszczowej, czyli liposukcji. Dzięki niej można pozbyć się szpecących fałdek m.in. z brzucha lub ud. Liposukcja pozwala również rozwiązać problem drugiego podbródka, w walce z którym niestety nie są w stanie uporać się ani najlepsze diety, ani ćwiczenia fizyczne.

Dla kogo operacja plastyczna jest wybawieniem?

Zabieg pozwalający skorygować pewne niedoskonałości lub defekty urody dla jednych pań może być kaprysem lub sposobem na podniesienie swej atrakcyjności. Są jednak i takie osoby, dla których możliwości współczesnej chirurgii plastycznej są prawdziwym wybawieniem i szansą na powrót do normalnego życia. Dotyczy to w szczególności tych, którzy ucierpieli w wyniku wypadków lub wskutek poważnej choroby. Poparzenia na twarzy, blizny szpecące ciało w widocznych miejscach to problemy, które znacznie obniżają poczucie własnej atrakcyjności nie tylko w przypadku pań, ale również mężczyzn.

Dla tych osób najważniejsze jest pozbycie się niechcianych śladów tragicznych wydarzeń i przywrócenie wyglądu do takiego poziomu, jaki reprezentował przed takim zdarzeniem. Często wykonywanymi zabiegami są tu zatem te operacje, które mają usunąć blizny lub zmiany powstałe w wyniku choroby nowotworowej.

Z chirurgii plastycznej coraz częściej korzystają również te panie, które wygrały walkę z rakiem piersi. Dla nich, po trudnej chorobie, możliwość odzyskania kobiecego wyglądu jest bardzo ważna, zaś komfort psychiczny pozwala im szybciej wrócić do sił.