Ogród

Skrzynka na kwiaty

Skrzynia na kwiatyDzięki skrzynce na kwiaty możesz szybko przekształcić przestrzeń na zewnątrz w przytulną oazę. Daj ogrodowi lub balkonowi nowe życie, od kolorowych kwiatów po smaczne zioła. Zobacz tutaj wszystko, co możesz sadzić, może to zainspiruje cię do tego, jak ozdobić skrzynki na kwiaty w ogrodzie. Skrzynki na kwiaty to wspaniały i łatwy sposób na pozyskanie kwiatów, roślin i ziół w ogrodzie.

Więcej…

 

Najlepsze domowe rośliny doniczkowe według Feng Shui

Drzewko pomarańczoweChińska sztuka życia w harmonii i szczęściu, jaką jest Feng Shui, daje nam wiele cennych wskazówek dotyczących urządzania wnętrz. Kierując się jej zasadami, sprawimy, że w naszym domu będzie panować harmonia, radość, szczęście i dostatek. Feng Shui pomoże nie tylko wybrać i odpowiednio ustawić meble, ale również domowe rośliny doniczkowe. Dowiedz się, jakie gatunki polecają specjaliści Feng Shui.

Więcej…

   

Trawy ozdobne - pielęgnacja i rodzaje

Trawy ozdobneZe względu na swoje liczne zalety, w ogrodach coraz większą popularnością cieszą się obecnie trawy ozdobne. Pozwalają one na tworzenie niesamowitych efektów wizualnych, a przy tym nie wymagają nadmiernej pielęgnacji.

Więcej…

 

Rabaty kwiatowe - jak dobierać kolory kwiatów?

Jak dobierać kolory?Posiadając ogród pragniemy by był on przede wszystkim przytulny. Chcemy więc stworzyć z niego miejsce, gdzie z przyjemnością będziemy mogli oddać się relaksowi. Poza odpowiednim rozplanowaniem przestrzeni przydadzą się też odpowiednio zaaranżowane kolorystycznie rabaty kwiatowe.

Więcej…

   

Tuje w ogrodzie - sadzenie, pielęgnacja: instrukcja krok po kroku

Tuje w ogrodzieSadzenie tui: Jak sadzić tuje - instrukcja krok po kroku.

Tuje (żywotniki) to jedne z najpopularniejszych roślin ogrodowych, które najczęściej wykorzystywane są do tworzenia żywopłotów. O ich atrakcyjności stanowią przede wszystkim niskie wymagania siedliskowe, łatwa pielęgnacja, oraz wysoka odporność na mrozy, co jest szczególnie ważne zwłaszcza w warunkach polskich.

Więcej…

 

Lukrecja - czym jest? Właściwości, zastosowanie, korzeń lukrecji

LukrecjaLukrecja to roślina, której lecznicze właściwości znali już starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Od wieków doceniała ją również chińska medycyna ludowa. Nic dziwnego, że sięgamy po nią również dzisiaj bowiem silne właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwzapalne i wykrztuśne lukrecji potwierdzają liczne badania naukowe.

Więcej…