Obłe meble i naturalne materiały - trendy meblarskie na rok 2020

Trendy meblarskieRok 2019 powoli dobiega końca, oznacza to więc wprowadzenie nowych trendów na rynek meblarski. Co będzie modne w tym sezonie, a z czego będziemy rezygnować? Zapraszamy do lektury artykułu.

Kolory mebli modne w 2020

W tym sezonie meblarskim stawiać się będzie na mocne kolory. Białe i szare fronty odchodzą już do historii, teraz jest czas, żeby zaszaleć. Odcień nie ma znaczenia, stawia się jednak na kolorystykę występującą w naturze. Modne więc będą barwy zieleni, niebieskiego i pomarańczu.

Wielobarwność nie będzie jednak jedynym rozwiązaniem tego roku. Trendem będą bowiem różne rodzaje naturalnego drewna. Po raz kolejny wracamy do natury i odsłaniamy piękno materiałów. Najczęściej spotykanym jest dąb, mogą się jednak pojawiać inne odmiany, czasem nawet w jednym projekcie. Komody, w których każda szafka ma inny rodzaj drewna, mogą być idealnym pomysłem na ten rok.

Na jakie meble stawiać w tym sezonie?

Projekty mebli z poprzednich dekad wracają w tym sezonie. Modne będą wnętrza w stylu retro i mid century. Oba te style są zupełnie różne, łączy je jednak okres, z którego pochodzą i zamiłowanie do naturalnego drewna.

Meble w stylu retro

Styl retro pojawia się w projektach mieszkań coraz częściej, rok 2020 będzie stał pod hasłem powrotu do przeszłości. Retro jest inspiracją lat 50. i 60. oraz art deco. Oczywiście, wracają projekty z tego okresu, można więc już zaopatrzyć się w dzieła swoich ulubionych projektantów. Czym charakteryzują się takie meble?

W głównej mierze kształtem. Dominują obłe, a nawet okrągłe projekty, zaokrąglone kąty i meble przypominające ciekawe rzeźby abstrakcyjne. Styl retro to także wykorzystanie naturalnych materiałów. Nie ma w nim miejsca na kartonowe zastępniki. Wykorzystuje się w nim głównie drewno fornirowane, które można wykorzystać do stworzenia nietypowych kształtów. Można też postawić na grawerowane wzory, najczęściej wybieranymi w tym stylu są motywy kwiatowe.

Meble w stylu mid century

Styl mid century pochodzi z USA i tam też obecnie ma swój powrót, który podpatrzył cały świat. Powstał, jak nazwa wskazuje, w połowie XX wieku. Stawia na praktyczność, wytrzymałość i prostotę, jednak jego modernistyczna odmiana pozwala na więcej szaleństwa. Czym charakteryzują się meble w stylu mid century?

Głównym ich założeniem są proste kształty i praktyczność. Można powiedzieć, że styl ten jest poprzednikiem skandynawskiego. Jest on jednak bardziej ozdobny. Meble powinny być duże i kanciaste, ale bez zbędnych gałek czy uchwytów. Najlepiej wybrać drzwi przesuwne. Oczywiście powinny być zrobione z naturalnych materiałów, wnętrza wtedy miały zbliżać do natury. Żeby nadać lekkości, można postawić na cienkie nóżki, z drewna bądź stali. Jeśli brakuje nam ozdób, warto postawić na dodatki i rośliny, albo zaznaczyć meble jednym kolorem. Najczęściej spotykanym akcentem jest złoty, widoczny w obramowaniach frontów albo jako delikatny wzór.

Materiały meblarskie najmodniejsze w 2020

Do tej pory na rynku meblarskim królowały imitacje. Łatwo można było znaleźć meble wyglądające, jakby były zrobione z drewna, szkła, a nawet betonu. Ten okres jednak mija. Na jakie materiały stawiać w tym sezonie?

Naturalne drewno, trend w meblach w 2020

W tym sezonie wracamy do naturalności i materiałów, które przetrwają lata. Skończyły się czasy, w których meble trzeba wymieniać co chwilę, czas postawić na ponadczasowość. Tak wytrzymałe jest naturalne drewno, dobrze pielęgnowane potrafi wytrzymać bardzo długo w idealnym stanie. Jest ono jednak dosyć drogie, dlatego fornir wraca do łask.

Prawdziwy kamień króluje we wnętrzach

Powrót do naturalnych materiałów nie przejawia się tylko w drewnie. Po modzie na marmur ludzie zaczęli zakochiwać się w innych rodzajach kamieni, co widać w trendach na kolejny sezon. Spotkać się z nimi można będzie na podłodze, blatach, a nawet ścianach.

Lastryko znowu w modzie

Ten rok związany jest z powrotem do przeszłości. To, co wydawało nam się przeżytkiem, powraca w odmienionej formie. Tak jest też z lastryko, do tej pory kojarzące się jedynie ze schodami na klatce z czasów PRL. Obecnie jednak można je znaleźć w różnych kolorach i formach. Powoli zaczyna być wykorzystywanie nie tylko jako materiał na podłogi, ale też blaty. Przez swoją wielobarwność może pasować do każdego wnętrza, nic więc dziwnego, że w tym sezonie zobaczymy go więcej.

Autor - www.meblemistrz.pl.

Komentarze