O kobiecej sylwetce i problemach związanych z jej modelowaniem

Kobiece sylwetkiPiękne ciało i sprawność fizyczna to dwa pojęcia ściśle ze sobą powiązane. Różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne mogą pomóc nam ukształtować swe ciało i poprawić jego zewnętrzny wygląd. Pamiętajmy, że tylko 20% kobiet na całym świecie może się cieszyć z wymarzonej, idealnej figury, którą została obdarowana przez naturę.

Zdecydowana większość kobiet, by móc się pochwalić zgrabną sylwetkę, musi systematycznie przestrzegać diet oraz korzystać z wszelakich form aktywności fizycznej. Smukła sylwetka to przede wszystkim efekt dbałości o siebie oraz o swą kondycję.

To efekt nie tylko diety, ale również licznych ćwiczeń. Szczególnie ważny jest ruch oraz codzienna gimnastyka. Dziś piękna kobieta jest bowiem nie tylko szczupła i zgrabna, ale także sprawna fizycznie i wysportowana. Nie ma problemu z nadmiarem kilogramów, nie jest jednak typem „wychudzonej” modelki. Sprawna i ruchliwa zadziwia innych swą aktywnością i niespożytą energią. Każda kobieta może cieszyć się idealną figurą, choć jak wiadomo różne są typy kobiecych sylwetek. Nie ma identycznych sylwetek, za to są liczne indywidualne uwarunkowania wpływające na kobiecy wygląd. Co wcale nie oznacza, że kobieta o byt obfitych biodrach ma zrezygnować z dbania o siebie. Ważne jest przede wszystkim kilka rzeczy. Musimy określić, co chcemy w swym wyglądzie zmienić, dlaczego i w jaki sposób będziemy dążyć do tych zmian.

Aktywność fizyczna i codzienna gimnastyka to najlepsza droga do poprawienia swej figury, jednak już tu wiele kobiet popełnia szereg błędów. Jakich? Najczęściej są to zbyt intensywne ćwiczenia. Zamęczanie się jest poważnym błędem. Rezultaty wcale nie pojawią się szybciej, szybciej za to pojawi się rezygnacja. Warto zadbać o swe ciało, ale należy to robić stopniowo, powoli i z zachowaniem stosownego umiaru. Rozpoczynając program odchudzający czy też mający na celu zwiększenie sprawności fizycznej nie możemy kierować się takimi danymi jak: "idealna masa ciała" czy "idealne wymiary". Pamiętajmy, że coś takiego jak ideał zdarza się rzadko. Nie starajmy się zatem dążyć do niego za wszelką cenę - skoncentrujmy się na nieco bardziej realnych celach. Każda kobieta ma przecież własny typ urody orz typ budowy ciała, a tego przecież nie jesteśmy w stanie zmienić. Wiele kobiet chce osiągnąć idealną sylwetkę, zapominając o swym typie budowy ciała. To rzecz, której nie można zmienić ani dietą, ani treningiem. Nie można również zmienić układu kostnego. Jeśli jest on gruby - takim już pozostanie. To właśnie ze względu na układ kostny możliwości związane z modelowaniem ciała są dość ograniczone. Innym czynnikiem, który wpływa na wygląd zewnętrzny kobiety i na który nie mamy wpływu są hormony.

Są zatem kobiety, u których tłuszcza szybko gromadzi się w okolicach bioder oraz na udach. Są też kobiety, które mają bardzo chłopięcy wygląd. Są jednak rzeczy, które możemy zmienić w naszym wyglądzie. Na co mamy wpływ? Przede wszystkim można zadbać o to, by utrzymać te cechy, które uważamy za najbardziej atrakcyjne. Można również postarać się o usunięcie tych defektów, które nie są związane z hormonami czy też budową ciała. Należy jednak unikać przesady i w pierwszej kolejności zaakceptować siebie taką, jaką się jest, dążąc drobnymi kroczkami do poprawy swego wyglądu. Warto tez nauczyć się tego, jak czerpać radość ze wszystkich, nawet tych najmniejszych efektów które już udało się osiągnąć.