Nowoczesne akcesoria łazienkowe

Nowoczesna łazienka powinna być zarówno elegancka, stylowa, jak i funkcjonalna, dlatego warto inwestować w profesjonalne sprzęty i akcesoria łazienkowe, zwiększające użyteczność tego pomieszczenia.

Wszystko zaczyna się już w momencie tworzenia projektu, kiedy to powstaje zarys łazienki oraz rozpoczyna się planowanie jej aranżacji. Projektując to pomieszczenie należy wybrać odpowiednie płytki, które sprawią, że łazienka będzie funkcjonalna i komfortowa w użytkowaniu.

Obecnie modne są zarówno płytki cementowe jak i ceramiczne.

Płytki ceramiczne

Płytki ceramiczne to synonim klasyki, prezentują się stylowo zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej łazience. Płytki cementowe są produktem uniwersalnym, można je położyć zarówno na ściany, jak i podłogę. Proces produkcji takich płytek sprawia, że są one wyjątkowo odporne na działania niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym urazów mechanicznych. Mnogość wzorów i kolorów takich płytek sprawia, że można bez trudu dobrać model, który odpowiada naszym oczekiwaniom.

Ceramika sanitarna

W każdej łazience jednym z najważniejszych elementów jest ceramika sanitarna, czyli umywalki i kompakty, ale też prysznice czy wanny. Umywalki dostępne są w różnych wariantach, można zdecydować się zarówno na modele stojące, wiszące, umywalki nad lub podblatowe. Bardzo modne są umywalki okrągłe oraz szklane, prezentują się bardzo nowocześnie. W przypadku kompaktów możemy zdecydować się na modele stojące oraz wiszące, kształt misek WC również dowolnie dopasujemy do naszych preferencji. Elementami ceramiki łazienkowej, które zyskują na popularności są również bidety oraz pisuary. W mniejszych łazienkach doskonale sprawdzą się kabiny prysznicowe. W przestronniejszych możemy pozwolić sobie na zamontowanie wanny lub nawet wanny i prysznica.

Armatura łazienkowa

Kolejną kwestią jest armatura łazienkowa, w tym baterie umywalkowe, wannowe, kranowe, prysznicowe i wiele innych. Elementy uzupełniające stanowią oświetlenie oraz dodatki, również te w postaci akcesoriów łazienkowych, które jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną.