Neonowe paznokcie - idealne na lato

Neonowe paznokcieNeonowe paznokcie. Co kilka lat powraca moda na szalone odblaskowe kolory, zupełnie jakbyśmy nie potrafiły żyć bez mocnych, rzucających się w oczy barw. Dyktatorzy mody więc rokrocznie zaskakują nas coraz to nowymi propozycjami szalonych letnich kolorów.

Po kolorowych pasemkach na włosach, odblaskowych ubraniach przyszła kolej na neonowe paznokcie, które nieśmiało wkraczały w ubiegłym sezonie na salony. Doskonale sprawdzi się połączenie neonowego manicure z butami w tym samym kolorze.

Paleta neonowych barw

Do najbardziej pożądanych kolorów lakieru do paznokci w tym roku będą należały: żółty, który w promieniach słońca przeobraża się w prawdziwy neon, pomarańcz, zieleń i kochany przez płeć piękną róż. Oczywiście jak w każdym sezonie letnim możemy szaleć z kolorami i dowolnie je łączyć, jednak te cztery barwy są najbardziej odblaskowe. W tym roku idąc za podpowiedziami stylistów możemy się pokusić o wykonanie na paznokciach modnego ombre jednak z neonowych kolorów, które stopniowo będą przechodziły od najjaśniejszego po najciemniejszy. Nie polecamy natomiast pomijania jednej z warstw neonowego lakieru na rzecz uzyskania jaśniejszego odcienia, gdyż efekt nie będzie dobry. Neonowe lakiery do paznokci mają to do siebie, że wyglądają idealnie dopiero po nałożeniu trzech warstw, jeśli zabraknie choć jednej kolor nie będzie pełnił funkcji neonu.

Neonowe paznokcie na plażę

Neonowe paznokcie są idealne na lato, pięknie prezentują się w promieniach słońca, a więc jest to idealny manicure na plażę, tym bardziej, że każda pani może skomponować sobie swój własny neonowy zestaw np.: bikini plus paznokcie w tym samym odblaskowym kolorze, lub pareo pasujące do paznokci. Możliwości jest wiele, tym bardziej, że każdy z neonowych kolorów pasuje do następnego, nawet jeśli barw tych pozornie nie powinno się ze sobą łączyć.

Neonowe paznokcie do "małej czarnej"

Jakiś czas temu projektant Pierre Hardy stworzył niebywałą kolekcję neonowych butów, jednak jeden mocny akcent kolorystyczny nie był wystarczający dlatego też Pierre Hardy nawiązał współpracę z jedną z firm kosmetycznych tworząc dla nich kolekcję neonowych lakierów do paznokci idealnie dobraną do zaprojektowanego wcześniej obuwia. W ten sposób stworzył nowy trend. Neonowe buty w połączeniu z neonowymi paznokciami pasują niemalże do każdej wizytowej kreacji, dodając jej lekkości i nowoczesności. Należy zauważyć, że wspomniane neonowe obuwie to klasyczne szpilki, które można nosić zarówno do małej czarnej, długiej wieczorowej sukni jak i do jeansów. Ta na pozór szalona kolekcja szybko zyskała rzeszę fanek na całym świecie i dała nowe, kolejne już życie odblaskowym barwom.

Zalety neonowych paznokci

Zdecydowaną zaletą neonowych paznokci jest ich mocna barwa, która jakby mogło się wydawać wymaga odpowiedniego tła, co nie jest prawdą. Te mocne kolory są tak pięknie i nieporównywalne z żadnymi innymi, że pasują dosłownie do wszystkiego. Neonowe paznokcie dodadzą zatem uroku letniej sukience, wizytowej kreacji, T- shirtowi i wytartym jeansom, a nawet leginsom na siłowni.

Wady neonowych paznokci

Większość neonowych paznokci wygląda olśniewająco w promieniach słońca, jednak są i takie, które cały swój blask tracą w gdy zabraknie naturalnego światła, dlatego też należy się upewnić, czy wybrany lakier zachowuje neonową barwę również w pochmurny dzień. Jeśli natomiast ktoś pokusi się na tańszą wersje neonowego lakieru należy pamiętać, by nałożyć na paznokcie jedną warstwę lakieru więcej, wówczas efekt będzie lepszy.

Komentarze