Nasza skóra się zmienia - oto dlaczego i jak sobie z tym poradzić?

SkóraWraz z procesami zachodzącymi w naszym organizmie, czy to związanymi z jego wzrostem, z ciążą czy po prostu z upływem lat - nasza skóra zmienia się diametralnie. Pojawiają się na niej oznaki starzenia się, takie jak zmarszczki. Wiele kobiet zmaga się także z problemem rozstępów, czasem blizn potrądzikowych lub innego rodzaju zmian.

Skóra traci jędrność i blask, pojawiają się przebarwienia i plamy… Wiele z tych zmian ma negatywny wpływ na psychikę kobiet. Nie czujemy się piękne i seksowne, w lustrze widzimy same problemy, zamiast być dumne z naszych ciał. W przypadku, gdy kompleksy nie dają nam spokoju, warto rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej. Fachowa pomoc eksperta może pomóc nam w pozbyciu się uciążliwego problemu i w odzyskaniu pewności siebie. Zanim jednak tam trafimy, warto przyjrzeć się bliżej temu, dlaczego nasza skóra traci z wiekiem witalność, dlaczego pojawiają się na niej rozstępy i jakie zabiegi mogą okazać się nam pomocne w zniwelowaniu tych zmian?

Utrata kolagenu i promienie UV

Dwoje głównych winowajców w tym złożonym procesie starzenia się skóry, to właśnie niedobór kolagenu i promienie UV, które ten niedobór wywołują. Oczywiście, w grę wchodzi także wiele innych czynników, takich jak niezdrowa dieta, odwodnienie czy palenie papierosów oraz zwyczajnie fakt, że z czasem produkcja kolagenu ustaje. Jednak to właśnie przez to, że z wiekiem w komórkach skóry jest kolagenu coraz mniej, powstają zmarszczki, a skóra traci jędrność. I to właśnie dzięki kolagenowi, możemy ten proces nieco spowolnić. W pozbywaniu się zmarszczek stosuje się wiele metod. Możemy zdecydować się na wypełnianie ich (na przykład kwasem hialuronowym czy botoksem), a także na takie zabiegi jak mikrodermabrazja, mezoterapia czy peelingi chemiczne. Metody te w różnym stopniu poprawiają ogólną kondycję skóry, stymulując ją do produkcji kolagenu. Ograniczając wystawianie się na promienie UV (rezygnując z kąpieli słonecznych i solarium), zapewniamy naszej skórze ochronę przed odwodnieniem oraz niedoborem kolagenu. Warto zatem stosować kremy z filtrem i pić dużo wody - nawet wtedy, gdy o zmarszczkach jeszcze nie musimy myśleć.

Szybki wzrost i ciąża

To z kolei powody, dla których często mierzyć musimy się z problemem rozstępów. W tym wypadku, w wyniku szybkiego rozciągania się skóry, włókna kolagenowe, które się w niej znajdują, pękają, co powoduje znane nam dobrze rozstępy. Na rynku znajdziemy wiele preparatów, które takie zmiany adresują. Kremy na rozstępy zawierają dużo retinolu i innych składników aktywnych, które mają polepszyć stan naszej skóry. W wypadku, gdy rozstępy są duże i białe (to znaczy, gdy zmiany na skórze są już permanentne) możemy udać się do gabinetu medycyny estetycznej. Bogata oferta zabiegów, takich jak dermabrazja, mezoterapia, leczenie laserem ablacyjnym i wiele, wiele innych mają za zadanie pobudzić skórę do regeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu, rozstępy znikają bez śladu.

Przy tym wszystkim warto pamiętać, że nasza skóra jest piękna, nawet gdy skończymy już 50 czy 60 lat. Naturalne procesy starzenia się skóry oraz te związane ze wzrostem organizmu czy ciążą, są właśnie naturalne. Dotykają wielu ludzi na całym świecie. Pamiętajmy, że piękno bierze się ze środka, a medycyna estetyczna nie czyni cudów.

Szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl.

Komentarze