Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu nawilżającego do twarzy?

Krem nawilżający do twarzyWśród dostępnych na rynku kremów do nawilżania twarzy można znaleźć zarówno produkty o lekkiej, jak i bogatej konsystencji. Ponadto wzbogacone o filtry przeciwsłoneczne, które skutecznie chronią przed promieniowaniem UV. Co wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego nawilżającego kremu?

Nawilżający krem do twarzy - jak dobrać go do rodzaju cery?

Krem nawilżający do twarzy należy dobrać przede wszystkim do rodzaju cery. Dla skóry suchej najlepsze są te o bogatej konsystencji z pełnią substancji natłuszczających i odżywczych. Z kolei lekkie kremy to idealna opcja dla osób z cerą mieszaną lub normalną.

W przypadku cery skłonnej do przetłuszczania trzeba postawić na kompromis między nawilżeniem a matowym wykończeniem. Dlatego też wskazane jest wybierać produkty lekkie i niekomedogenne, czyli takie, które nie zapychają porów, dzięki temu skóra zostaje jednocześnie dobrze oczyszczona i doskonale nawilżona.

Najlepszy krem nawilżający do twarzy, czyli jaki?

Podstawą każdego idealnego produktu do skutecznego nawilżania są odpowiednio dobrane i połączone składniki. Nie inaczej jest w przypadku kremu nawilżającego do twarzy. Szczególne dobroczynne właściwości wiążące wodę mają następujące składniki:

  • gliceryna;
  • arginina;
  • aloes;
  • mocznik;
  • witamina E;
  • kwas hialuronowy;
  • treholaza.

Trzeba również pamiętać o tym, czego unikać w składzie kremu do twarzy o działaniu nawilżającym. Z pewnością są to parabeny oraz parafina. Ponadto SLS-y, SLES-y, a także alkohol, który nadmiernie wysusza skórę. W trakcie czytania etykiety należy zwrócić też uwagę na trietanolaminę i poliakrylamid, jeśli chociaż jednej z nich posłużył do produkcji kosmetyku lepiej pozostawić go na półce.

Idealny krem nawilżający do twarzy powinien skutecznie zabezpieczać skórę przed utratą wody. Do tego ograniczać jej odparowywanie i zmiękczać naskórek. Warto umiejętnie dobierać typy kremu do aktualnego stanu skóry. Wariant do codziennego stosowania powinien różnić się od tego na awaryjne sytuacje, gdy skóra szczególnie narażona jest na wysuszenie.

Dla osób, które zmagają się z alergiami lub problemami skórnymi, ciekawą alternatywą są dermokosmetyki. Wyróżnia je hipoalergiczność i wysoki stopień bezpieczeństwa, dlatego też polecane są dla kobiet w ciąży i dzieci. Jednak mogą stosować je wszyscy, którzy mają nadwrażliwą cerę i cenią sobie dobry, sprawdzony skład.

Nawilżające kremy do twarzy, dlaczego warto je stosować?

Krem nawilżający do twarzy musi mieć w składzie odpowiednie składniki. Co więcej, jego rodzaj trzeba dopasować to typu cery i pory roku. Może być stosowany przez cały rok, jednak trzeba pamiętać, że jedne sprawdzają się lepiej w gorące dni, a inne wykazują skuteczniejsze działanie w czasie mrozów.

Głównym celem nawilżającego kremu jest ochrona naturalnej bariery skóry niezależnie od warunków atmosferycznych. Ponadto służy do głębokiego nawilżenia, nadaje cerze blasku, a także przynosi maksymalne ukojenie. Odpowiednio dobrany produkt sprawia, że cera pozostaje odżywiona, pełna blasku i gotowa na wyzwania nowego dnia.

Komentarze