Modne paznokcie 2015 - kolory, kształty, wzorki

Modne paznokcieNajmodniejsze paznokcie w 2015 roku nawiązują do tych z ubiegłych sezonów, modne zatem są zarówno paznokcie jedynie pociągnięte bezbarwną odżywką, jak i te w szalonych kolorach. Część dyktatorów mody nawiązuje do z manicure z lat 90-tych.

Jak wykonać modny stylowy manicure 2015?

W tym roku bardziej niż kiedykolwiek cenione są zadbane dłonie, a więc bez względu na to czy stawiasz na profesjonalny manicure u ekskluzywnym gabinecie, czy też na samodzielny warto najpierw przygotować dłonie, odżywić je, odciągnąć skorki nadać paznokciom odpowiedni kształt.

Jaki jest najmodniejszych kształt paznokci w tym roku?

W tej kwestii jak nigdy dotąd panuje absolutna dowolność. Jeśli lubisz krótko obcięte i delikatnie zaokrąglone na brzegach paznokcie wystarczy, że pomalujesz je na jeden z kolorów sezonu. Ponadto bardzo modne są zaokrąglone, ale szpiczaste "szpony" pomalowane w fantazyjne wzorki oraz owalne paznokcie, które do złudzenie przypominają kształt paznokci z lat 90-ty ubiegłego stulecia.

Jaki kolor paznokci w 2015 roku?

Do najpopularniejszych kolorów tego sezonu należą:

 • biel,
 • mleczna biel, czyli powrót do kolorystyki z ubiegłych sezonów,
 • pastelowe odcienie żółtego,
 • pudrowy róż,
 • błękit,
 • pastelowa zieleń,
 • czerwień,
 • czerwień przełamana brązem.

Paznokcie hybrydowe - modny kolor

Manicure hybrydowy

W tym sezonie nie sposób nie wspomnieć o dwóch wielkich powrotach sprzed lat, w 2015 roku na wielu wybiegach pojawiły się modelki z pięknie wykonanym francuskim manicure, który po latach kolorowych paznokci ponownie został doceniony za wyjątkowo schludny wygląd dłoni. Kolejny wielki powrót to manicure ombre, czyli kilka odcieni tego samego koloru położonych na paznokciach oraz ombre gradient będący bardziej precyzyjną wersją klasycznego ombre polegającą na cieniowaniu koloru na jednym paznokciu.

Manicure ombre

Zdecydowanym hitem lata 2015 będzie brokat we wszystkich kolorach, do tej pory promowany zimą, w tym roku będzie przepięknie połyskiwał w promieniach słońca.

Wielokolorowe paznokcie - czyli modne połączenia 2015

Do najmodniejszych połączeń kolorystycznych tego roku należą:

 • biel i błękit,
 • biel i srebro,
 • biel i pastelowy żółty,
 • biel i czerwień.

Jak widzicie kolorem który króluje to neutralna biel, która dodaje paznokciom subtelnej elegancji.

Wzorki na paznokciach 2015

Poza bardzo modnym w tym sezonie ombre, które w letniej wersji może być wykonane również jako estetyczna tęcza, w której kolory subtelnie przechodzą od żółtego do zieleni itd. po francuski manicure z delikatnym motywem kwiatowym na jednym wybranym paznokciu. Bardzo modne w tym sezonie będą również dwukolorowe paznokcie, które malujemy w taki sposób by kolorem podzielić płytkę paznokcia na pół w poziomie. Jest to doskonały manicure dla kobiet ze zbyt szeroką płytką paznokcia, która w ten sposób zostaje wizualnie zwężona. Propozycji jest wiele, jednak każdy pomysł mieszczący się w trendach na rok 2015 będzie modny. Drogie czytelniczki nie obawiajcie się zatem brokatowego szaleństwa lub tęczy na paznokciach, lato to czas, kiedy manicure powinien być kolorowy i szalony, tym bardziej, że w tym sezonie dyktatorzy mody pozostawiają nam w kwestii manicure dużą swobodę.

Ocena: 5.0