Modelowanie ciała - z jakich zabiegów skorzystać, gdy trening nie działa?

Zabiegi na ciałoW dążeniu do zgrabnej sylwetki nie trzeba polegać tylko na diecie i odpowiednim planie treningowym. Wspomagająco warto skorzystać ze sprawdzonych zabiegów modelowania ciała. Mało inwazyjne procedury z zakresu medycyny estetycznej pomagają w pozbyciu się cellulitu i nadmiarów tkanki tłuszczowej. Poznaj zabiegi, z których warto skorzystać, aby osiągnąć wymarzone efekty.

Zabiegi modelowania ciała a dieta i ćwiczenia

Dieta odchudzająca i regularne ćwiczenia to podstawa w dążeniu do idealnej sylwetki. Metody te mogą jednak okazać się mało skuteczne w przypadku takich problemów, jak miejscowa otyłość czy cellulit. O miejscowej otyłości mówimy wtedy, gdy tkanka tłuszczowa zlokalizowana jest w dużej ilości w określonych miejscach i nie zmniejsza się mimo zastosowania diety i ćwiczeń. Cellulit, nazywany też lipodystrofią, to nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej, które objawia się charakterystyczną, nierówną strukturą skóry w takich miejscach, jak uda czy pośladki.

Pomocne w redukcji tego rodzaju niedoskonałości sylwetki okazują się zabiegi modelowania ciała - wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Krakowie. Profesjonalne zabiegi należy jednak traktować jako sposób na wspomaganie efektów diety i ćwiczeń. Bez odpowiednich zmian w stylu życia utrzymanie efektów tych procedur na dłużej nie jest możliwe.

Polecane zabiegi modelowania sylwetki

Kriolipoliza

Kriolipoliza to metoda modelowania sylwetki, polegająca na wymrażaniu tkanki tłuszczowej w temperaturze -8°C przez około 70 minut. Chłodzenie jest odpowiednio kontrolowane, a jego efektem jest trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych, a następnie ich usunięcie z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Kriolipoliza działa tylko na komórki tłuszczowe, a więc nie ma ryzyka odmrożenia skóry podczas tego zabiegu. Procedura pozwala na usunięcie około 30-40% tłuszczu z danego obszaru. Najlepsze efekty obserwuje się po pełnej serii zabiegów zaleconych przez kosmetologa. Zazwyczaj wykonuje się 1-3 sesje w odstępach co 6-8 tygodni.

Endermologia

Endermologia to rodzaj masażu mechanicznego połączonego z podciśnieniem. Zabieg wykonywany jest przy pomocy sterowanego komputerowo urządzenia, składającego się z dwóch niezależnie pracujących rolek oraz komory ssącej. Głowica zasysa fałd skóry, który przybiera kształt fali, a następnie roluje go od zewnątrz do wewnątrz. Dzięki czemu endermologia oddziałuje na głęboko położone warstwy skóry i skutecznie pobudza tkanki do procesu regeneracji. Intensywny masaż uruchamia korzystne procesy w skórze i tkance podskórnej. Dzięki temu przyczynia się do redukcji cellulitu i opornej tkanki tłuszczowej. Dla uzyskania optymalnych efektów wykonuje się kilka, a nawet kilkanaście zabiegów w serii.

Fala radiowa i ultradźwięki

Połączenie dwóch technologii, które od dawna wykorzystywane są w kosmetologii i medycynie estetycznej, pozwoliło stworzyć bardzo skuteczną terapię na miejscową otyłość i cellulit. Pod wpływem działania ultradźwięków dochodzi do naprzemiennego naprężania i relaksacji błon komórek tłuszczowych, co prowadzi do ich uszkodzenia i uwolnienia zalegającego w nich tłuszczu. Fale radiowe podwyższają temperaturę tkanki podskórnej i stymulują układ limfatyczny do szybszego usuwania uwolnionego tłuszczu. Dla optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii co najmniej 4 zabiegów w tygodniowych odstępach.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z krakowskiej Kliniki Miracki.

Komentarze