Moda w naszym życiu

Moda w życiu każdego z nas ogrywa inną rolę. Dla jednych jest wyznacznikiem trendów, dla innych całym życiem.

Są również osoby, które zupełnie nie przywiązują do niej wagi i uważają, że moda nie wnosi do ich życia zupełnie niczego. Nie do końca tak jest. Moda jest bowiem wszędzie i nie są to jedynie katalogi z pięknie ubranymi ludźmi, którzy prezentują najnowsze kolekcje ze sklepów. Moda to również wyznacznik naszego stylu życia.

Modne są nie tylko ubrania, ale również ludzie, miejsca i przekonania

Obecnie modna jest na przykład dieta wegetariańska, która zakłada nie tylko niejedzenie mięsa, ale także określony światopogląd. Zwolennikami są osoby ze świata show biznesu, które propagują ten pogląd w mediach i przekonują do niego coraz więcej osób. Moda przemija i to jest faktem.

Czy tak samo będzie z modą na wegetarianizm?

Nie wiadomo. Z drugiej strony często jest tak, że moda przemija i wraca, nieco odmieniona, odświeżona, ale z podobnymi zasadami. Bardzo modny jest stylu retro czyli ubrania i zachowanie nawiązujące do przeszłości.

Musimy jednak pamiętać, że od mody, tak jak od reklamy nie jesteśmy w stanie uciec. Jest wszechobecna i narzuca nam nieco zdanie, obojętnie czy tego chcemy, czy nie. Wiele osób twierdzi, że nie jest w stanie nadążyć za modą, inni uważają, że są zawsze trendy i na czasie.

Jak jest naprawdę z tą modą?

Prawda jest taka, że ona ani za nikim nie goni, ani za nikim nie czeka, po prostu: idzie sama, swoim rytmem.

Co ciekawe, kim się sugeruje, kto wyznacza jej rytm?

Właśnie my. To my najbardziej wpływamy na modę, a ona na nas.